Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma ne verujem da cemo vracati Slavisu. Ako Terza bude hteo da se pita za sve, dovesce nekog Svabu Djurdjevica, a ako bude hteo da proba nesto vise i bolje, potrazice stranca. Mada ce i njemu biti muda u procepu ako Bozo doceka tu ponudu iz Kine. Morace da osvoji titulu kako zna i ume ili ce ga najverniji izbaciti napolje.

Link to comment

Ako Terzic hoce da zadrzi Bozovica, onda mora da izbegne konflikte interesa sa Bozovicem.  To znaci da ne sme da od Zvezde stvara OFK Beograd - farmu za razvoj i rasprodaju mladih talenata -  vec tim koji ce imati tzv. spoj mladosti i iskustva i spoj domacih i stranih igraca. 

Link to comment

Dajte Zivu, vratite Koromana, pa da ga Ziva zameni na poluvremenu protiv Backe, i onda do kraja karijere prica kako je jedini imao muda da na poluvremenu izvuce Koromana. 

Link to comment

Ma ne verujem da cemo vracati Slavisu. Ako Terza bude hteo da se pita za sve, dovesce nekog Svabu Djurdjevica, a ako bude hteo da proba nesto vise i bolje, potrazice stranca. Mada ce i njemu biti muda u procepu ako Bozo doceka tu ponudu iz Kine. Morace da osvoji titulu kako zna i ume ili ce ga najverniji izbaciti napolje.

negde se po štampi/portalima spominjalo ime onog černišova iz spartaka(subotičkog)

:fantom:

Link to comment

Ako Terzic hoce da zadrzi Bozovica, onda mora da izbegne konflikte interesa sa Bozovicem.  To znaci da ne sme da od Zvezde stvara OFK Beograd - farmu za razvoj i rasprodaju mladih talenata -  vec tim koji ce imati tzv. spoj mladosti i iskustva i spoj domacih i stranih igraca. 

 

To jeste. Bolje da dovodi proverene Sikimice nego samoproklanovane talente poput onog Djurdjevica...  Terzic je punio magacin mladim igracima koji imaju dobre pedigree, a Bozovic je bodove uzimao sa Sikimom i Andjelkom.. Meni se iskreno vise svidja Terzin magacin nnego Grofova kaznena ekspedicija... Sta cu kad sam razmazen...

 

Obrazlagao sam vec vise puta - Sikima moze da bude igrac meseca u JSL, a i to je nagurano jer on uglavnom promasi gomilu sansi, pre nego ga mune, a kad dodej Evropa nemamo sansu ni da se nadamo... Mene dugorocno zanima ta Evropa, a ne JSL livade. A umesto da Sikimice menjaju mladji i perspektivniji igraci poput Djurdjevica, desava se suprotno... 

 

Kad vec nismo doveli Djurdjevica, trebalo bi Cavrrica ali o njemu trener misli isto kao i o Djurdjevicu, pa cemo dovesti Vujakliju i Milica... 

 

Ja i dalje mislim da Bozovic ostaje (i Terza se napinje da ga zadrzi jermu je tako lakse), sto je i normlano jer se ne menja onaj koji dobija...

 

Da ne bude sve tako crno, pred kraj su stvarno neki mladji igraci dobili sansu. Racic pre svih.

Link to comment

Zurnal pise, Grofova 3 uslova..

 

1. Измиривање свих дугова према играчима

2. Плаћање обавеза према помоћницима у стручном штабу

3. Останак носилаца игре Доналда, Ле Талека и Канге

Edited by Milosh76
Link to comment

Adasevicu, malo preterujete o Sikimicu.  Ispada da je Sikimic paradigma celokupnog Bozovicevog rada u Zvezdi.  Moj utisak je da je Sikimic isplivao u prvi plan pre svega zato sto je Ugo prestao da igra onako kako se ocekivalo (da li zbog povrede, ili zbog licnih problema).  Inace, na pocetku sezone Ugo je bio prvi izbor napadaca.  Ako se dobro secam, Djurdjevic je trazio garancije da bude u startnoj postavi sto nije bilo prihvatljivo s obzirom na to da je Ugo, s pravom, bio prvi trenerov izbor.

 

Od mladjih igraca koji su dobili sansu ove sezione najprijatnije iznenadjenje je Manojlovic.  Odlican golman koji se uklopio u tim jos od prve utakmiceprotiv Partizana.

 

Sto se tice Terziceve politike da dovodi mlade igrace, to bi bilo u redu kada bi srednjerocna/dugorocna politika kluba bila da od tih mladih igraca stvore jak seniorski tim.  Medjutim, Terzic otvoreno kaze da ih dovodi da bi ih prodavao radi finasijske konsolidacije.  Finansijska konsolidacija jeste imperativ, ali Terziceva politika pravljenja rasadnika talenata iskljucivo namenjenih prodaji nije ono sto se od Zvezde ocekuje.  Terzic je tu politiku vodio i dok je rukovodio OFK Beogradom, klubom koji uprkos tome sto je imao toliko talentovanih fudbalera (Ivanovic, Kolarov, Vucicevic, Rajkovic, ....), nije predstavljao ozbiljnog takmaca u domace takmicenju niti je pokazivao ambicije da to bude.

Edited by Dimitrije
Link to comment

Dimitrije, Sikimic je perosnifikacija onoga sto je lose. Hugo i Bozovic ne pricaju vec duze od 6 meseci i to moze da vam kaze bilo koji novinar koji je ikad prisao klubu. To je nedopustivo. A to da nije u formi bio nije istina, jer je svaki put u JSL dao gol ili dva kad bi usao. On i Sikima su dali isto golova na neuporedivoj minutazi. 

 

Ja sam bio prvi koji je branio izbor dovodjenja Sikimica, pa cak i posle razloge njegovog igranja u nekim situacijama kada za to bas i nije bilo logike. Spica je mogao da igra i Mouce, mogao je i Ruiz, ali svi oni su se vrteli u prvom timu manje ili vise, a Sikima je bio sandardan. A igre nisu bile bas tako impresivne. Jedno vreme je davo golove, a u poslednje vreme ni to. 

 

Ugo nije bio ni na pocetku prvi izbor ove sezone. Drzao ga je na klulpi, kad su svi mislili da mu trazi fromu... kad ono on nasao Sikimu...

 

Djurdjevic nije trazio zagarantovanu minutazu, trazio je samo sansu da se za istu izbori. Tada se verovalo da je Hugo zacementiran, a Djurdjevic je hteo da bude drugi spic i ceka sansu. To je info koji sam imao i sa njegove i sa Zvezdine strane. Nezvanicno, posto nikome nije bilo jasno zasto ga ne potpisujemo, Grofov razlog je bio zato "sto ga ne zna"... Nudjen je i Cavric, odbijen iz istog razloga, samo sto nije sam igrac toliko zeleo da dodje koliko Djurdjevic... 

 

Da, Manojlovic je igrac sa najvecom prilikom, ali je i to bio vise splet okolnosti. On je poslat na pozajmicu i da nije bila frka oko Kahrimana nikad ne bi dosao na red. Srecom jeste i to je super. I dalje ne znam cija je to odluka, ali cija je da je, Grofova je poslednja tako da je to plus.

 

Uf... to da nam mladi igraci budu nosioci igre jeste dugorocni cilj. Cak i srednjirocni. Razlika je sto vi to vidite kao igranje po 4-5 sezona minimum, a toga nema sem na mestima gde para ima kao pleve. To nije realno. Ali jeste realno da stvaramo igrace poput Grujica i da ih zadrzavamo po bar 2 sezone. Mi smo nakon odlaska one plejade igraca imali goinu dana mirnog rada. Da smo napravili novu plejadu takvih igraca, odlazak jednog od njih bi bio dovoljan da budemo mirni jos godinu dana... a mi nsimo  napravili nikoga. Ristic se izgubio u prevodu, Plavsic je zapostavljen, Petkovic na zalost zbog povreda nije postao nista posebno, Srnic se raspao, a novi mladi igraci su sansu dobijali na kasicicu ili ni toliko. Izuzev Racica, koji je dobio neku priliku i bio solidan. A i to bi bilo nemoguce da nije bilo povreda i lose forme... 

 

OFK dok ga je vodio Terza je bio odlican klub, Generacija sa Banetom, Tosicem, Basom,, Mrdakovicem, Bakovicem, Jokicem i drugima je bila sjajna, maldi igraci su im bili odlicni, pa je OFK zivotario i kad je Terza otisao. To je jedini zdrav i normalan pristup u nasem fudbal. 

 

Evo recite vi meni, sta mi trenutno imamo od ovog naseg tima i prvog mesta? Mozda i uzmemo titulu, a onda sledi isplata igraca i dovodjenje pojacanja i primpreme za sledecu godinu. Od kojih para? Upumpace Vucic? To samo u glavama najzadrtijih komsija. Nema. Mora Zvezda sama da napravi, u protivnom cemo se raspasti najstrasnije.

 

Mislim da mi to kod Bozovica najvise i smeta -  potpuno odsustvo realnosti u kojoj se klub nalazi i potreba da se ulaze u razvoj mladih igraca. Njega intresuje da izgura jeenju ttulu, eventualno ako ostane i prolecnu (evo trazi samo da svi ostanu, da se svi plate i dovedu novi igraci - sve vrlo realno) i on ode negde dalje, gde god. A posle njega potop... 

 

Da bar imamo neku super Zvezdu koja igra sexy fudbal makar u ovoj ligi, pa da kazem da ima smisla. Mi igramo nepovezano, dosadno i iskljucivo na individualni kvalitet, sto vodi do toga da ce raspad biti jos grdji... 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...