Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Ima li osnova da posle ovoga engleski ostane ovako vazan sluzbeni jezik u Briselu i diljem EU? S obzirom da ce jedina clanica u kojoj je glavni jezik biti Irska.

Civil service iz novih članica najbolje barata tim jezikom, pa će Albion slobodno izaći iz EU-a, ali njegov jezik malo teže.

Budući da rebate nije, a sad više nikad ni neće moći biti inšrajnan u Ugovorima, možda je prilika da se UK ovih zadnjih par godina izmuze kolko je red.. :fantom:

Link to comment

A Maltu si zaboravio :fantom:

 

Mozda bude i jos po koja clanica sa engleskim kao glavnim jezikom uskoro :fantom:

Maltezani imaju svoj jezik koji je i zvanicni, zar ne, engleski je njima takodje strani jezik koliko znam.

Link to comment

drugim recima, problem je Putler? :D

I on. Ja lepo govorim da je NATO vaznija organizacija od EU. :D

Edited by Eraserhead
Link to comment

Vratia se par % gore od kad je Karni rekao da BoE ima spremne zalihe na raspolaganju.

 

ma ok, ali to je od 9am. Sigurno je bilo ohoho i od recimo 6am do 9am. 

Link to comment

Maltezani imaju svoj jezik koji je i zvanicni, zar ne, engleski je njima takodje strani jezik koliko znam.

 

Pa i Ircima je engleski ,,strani" jezik a irski jezik je zvanican. Ali je zvanican i engleski. Isto tako i na Malti (engleski i malteski).

 

Na Malti osim na ulicnim tablama (i dr. saobracajnim znakovima) i spomenicima skoro da nisam video natpis na malteskom. Jedini bilbord koji sam video na malteskom je bio neki drzavni koji je reklamirao festu za malteski dan nezavisnosti ili tako nesto. Bukvalno sve ostalo je bilo na engleskom, nije bila nijedna radnja da je imala malteski natpis npr. Ja sam stekao utisak da je tamo malteski jezik za neformalnu, licnu upotrebu, a da se npr. za biznis koristi iskljucivo engleski (bar napismeno, ne znam kako usmeno). Malteski nema dugu tradiciju zvanicnog jezika, tek 30ih je uveden u sluzbenu upotrebu (do tada je sluzbeni jezik bio - italijanski).

Link to comment

Lavrov je komentarisao izjavu premijera Velike Britanije o tome da je rezultat referenduma navodno obradovao ruske vlasti.

 

On je naglasio da on nije završio medicinu i zato ne želi da komentariše medicinske slučajeve.

Link to comment

toliko o elitinim narodima.za napustanje glasali fanovi rahmetli ledi dijane.cus imigranti problem.primaju samo inzinjere.ove druge ne bi.nedobro i za ovakve kao sto smo mi.bice jebena nemacka europa.do sad su imali veci politicki uticaj na kontinent.jedna od najbednijih odluka je ovaj retardirani referendum koji su dozvolili bedni londonski politicari.

Link to comment

Na N1 prenosi CNN koji prenosi Trampa koji je na poslovnom putu i reklamira biznis golferskih apartmana...Majko mila!

Link to comment
×
×
  • Create New...