Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Sto se tice Skotske, ja sam rekao da je sasvim ocekivano sto ce sada hteti novi referendum. Da sam glasac i da me je neko naplasio time da Skotska nece moci u EU, sad bih bio prilicno nezadovoljan i voljan da promenim glas (ako je to uticalo, a verujem da jeste). Medjutim, referendum bi sad bio i odluka EU vs UK, UK koja vise nije u EU. Uglavnom, ocajni smo prognozeri i to je moj bottom line.

 

Inace, nahvalise svi Camerona kako je odradio referendum u Skotskoj i Laburiste na izborima... reklo bi da se preigrao. Ili sto bi rekao jedan mudar covek "it's not how you come to the party, it's how you leave it".

 

Citam i malo sta pisu ljudi i fascinira me diskusija o buducim tokovima novca, da li ce pare otici iz Londona u Frankfurt ili Dablin ili nece. Ne znam da li ce, ali iz mog ugla gledano, jedan od razloga za nezadovoljstvo koje je kulminiralo brexitom je sto obican svet ima malo koristi od love koja se vrti u Londonu.

Link to comment

Yup, a da li će curiti mnogo ili malo zavisi od toga koliki će im kredit Brisel tj. Berlin i Pariz dati na kontu stare slave.

 

U svakom slučaju, dobrodošli u svet novih integracija, severnoatlantskih i evrokontinentalnih.

 

edit: Rođo, menjaj dres na vreme. :)

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Citam i malo sta pisu ljudi i fascinira me diskusija o buducim tokovima novca, da li ce pare otici iz Londona u Frankfurt ili Dablin ili nece. Ne znam da li ce, ali iz mog ugla gledano, jedan od razloga za nezadovoljstvo koje je kulminiralo brexitom je sto obican svet ima malo koristi od love koja se vrti u Londonu.

 

Imaju još kako koristi jer su plaćeni tim novcem. Što je u pitanju mrvica tog novca druga je priča, možda će tu mrvicu posmatrati drugačijim očima kada i ona bude uklonjena sa stola.

Link to comment

inače, jedan poznanik (univerzitetski profesor)

 

 

 

Srbin pobedijo :fantom:

chak i da zanemarimo pobednika srbina, nije to bez vraga. mi smo videli i raspade i hiljadu sranja i shta to tachno chini sa zivotom malog choveka, ne znachi to da ne bismo sve ponovili naravno, ali tuzno je videti da su i drugi spremni na isto to, a da smo mi izopshteni bash zbog toga. tuzno i uteshno 2u1. Edited by gospa buba
Link to comment

Ako proces razdruzivanja potraje recimo dve godine, uopste nije nemoguce da cemo imati paradoksalnu situaciju da ce vecinsko raspolozenje poslednjeg dana clanstva biti zapravo za ostanak u EU. Sto zbog demografskih, sto zbog ekonomskih razloga.

Link to comment

Evo malo optimizma sa moje strane: ovaj referendum će urušiti EU isto koliko ju je danski referendum iz 1992-ge uništio, a UK će izaći iz EU isto kao što je Danska izašla iz Mastrihta.

Link to comment

Ako proces razdruzivanja potraje recimo dve godine, uopste nije nemoguce da cemo imati paradoksalnu situaciju da ce vecinsko raspolozenje poslednjeg dana clanstva biti zapravo za ostanak u EU. Sto zbog demografskih, sto zbog ekonomskih razloga.

 

I onda jos jedan referendum  ^_^

Link to comment

Pa dobro, zar to i ne bi bilo logicno. Ovaj referendum je dao mandat vlastima da zapocnu i sprovedu proces izlaska, a onda kad se proces dovede do samog kraja, treba odrzati i referendum o tome da li gradjani UK zaista zele da napuste EU. Dakle, da potvrde odluku donetu na prvom referendumu, nakon sto se i direktno uvere u neke od posledica ove odluke. 

Link to comment

Spjeval sam i pjesmicu:

 

Thank you England,

my soul burns,

Thank you England,

for this U-turn,

Just when we thought

that we're screwed,

you have made it

disapproved.

 

Čak je i pevljiva na neku staru melodiju :whistle:

Link to comment

Pa dobro, zar to i ne bi bilo logicno. Ovaj referendum je dao mandat vlastima da zapocnu i sprovedu proces izlaska, a onda kad se proces dovede do samog kraja, treba odrzati i referendum o tome da li gradjani UK zaista zele da napuste EU. Dakle, da potvrde odluku donetu na prvom referendumu, nakon sto se i direktno uvere u neke od posledica ove odluke. 

 

Moguce je da to i drugacije ide. Da skotska vlada trazi u pregovorima da u u ugovor udje da ako Skotska izglasa nezavisnost na ref. recimo 2018 u jesen da za nju ugovor ne vazi. I onda sednu mudreglave u Londonu i kazu - fuck it, taman smo se malo oporavili od Brexita, sad cemo ponovo da uletimo u krizu sa SCO nezavisnoscu.

Link to comment
×
×
  • Create New...