Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Nije sve u parama, ima nešto i u strukturama™. ;)

 

U svakom slučaju hvala im, pružili su šansu ojropi, da li će je ona iskoristiti videćemo.

Link to comment

Tribunu cu da dam samo jedan kredit. Nije iskljucen (nije iskljucen, ne znaci ni da je natpolovicno verovatan, ali nije iskljucen) scenario po kome ce Francuzi sad da polude (a i realno su ih Englezi ispalili, onako istorijski gledano) i kazu - ok, aj da vidimo ko ovo oce, a ko nece, i da bude doneta poiticka odluka da se ne zajebava Balkan vise. Ali moguce je i totalno suprotno - da kazu: gledajte gde nas dovelo prosirenje, zajebi vise bilo sta, zajebi i ove sto im je blizi Washington od Brisela. Sve je moguce. 

Link to comment

U prvim reakcijama ima previse durenja i kurcenja, uglavnom u propasce bez nas smeru. Preuranjeno je govoriti o posledicama, mada mislim da ce deo sa trgovinom i generalno lovom biti najmanji problem. Tu ima manje emocija. Za ostalo, do juce se govorilo da je remain zakljucan, pa je ocigledno da smo ocajni prognozeri. Jasno je od starta kao ce Skoti da reaguju, ali ne verujem da je slam dunk da ce otici.

 

Buducnost je neizvesna, ali to je tako uvek. Na duzi rok je trenutno stanje bilo neodrzivo, zato mislim da je ovo u sustini ok, ili je makar bilo neizbezno.

Link to comment

U prvim reakcijama ima previse durenja i kurcenja, uglavnom u propasce bez nas smeru. Preuranjeno je govoriti o posledicama, mada mislim da ce deo sa trgovinom i generalno lovom biti najmanji problem. Tu ima manje emocija. Za ostalo, do juce se govorilo da je remain zakljucan, pa je ocigledno da smo ocajni prognozeri. Jasno je od starta kao ce Skoti da reaguju, ali ne verujem da je slam dunk da ce otici.

 

Buducnost je neizvesna, ali to je tako uvek. Na duzi rok je trenutno stanje bilo neodrzivo, zato mislim da je ovo u sustini ok, ili je makar bilo neizbezno.

 

Nije. Ali

 

 

 

 Patrik Harvi iz škotske Zelene partije koji je rekao da bi oni mogli da podrže drugi referendum o nezavisnosti Škotske, na koji je pozvala Nikola Stardžon. 

 

“Škotska mora da sačuva svaku opciju kojom može da se zaštiti. Škotski parlament i vlada moraju imati svoje predstavnike u pregovorima koji slede. Moramo braniti naša prava kao građana EU”, navodi on. 

Link to comment

A i koliko nije bitno sto UK nije u Eurozoni

 

The euro also fell 3.3% against the dollar, its biggest one-day fall since the currency's inception.

Link to comment
×
×
  • Create New...