Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

20 minutes ago, Budja said:

Kakve su konsekvence?

Konsekvence su da je soft brexit off the table.

No Deal vs. Remain.

 

Posto su CON MPs manje hard brexit od baze, a No Deal ne moze da prodje Parlament, vidimo se na izborima sa BoJo ili Raab vs. Neko iz Lab (moze da ne bude Korbin).

 

Pa to je pitanje, Brexit Party nema baš koherentnu platformu, a BoJo i Raab i dalje furaju priču da će oni da ispregovaraju WA da se izbaci backstop. Jeste obojica kažu no extension, no deal exit ako se backstop ne izbaci iz WA, ali i dalje nije to to. Zato i dalje mislim da je najbolje da se dilema no deal vs. WA razreši na referendumu

Link to comment
2 minutes ago, hazard said:

 

Pa to je pitanje, Brexit Party nema baš koherentnu platformu, a BoJo i Raab i dalje furaju priču da će oni da ispregovaraju WA da se izbaci backstop. Jeste obojica kažu no extension, no deal exit ako se backstop ne izbaci iz WA, ali i dalje nije to to. Zato i dalje mislim da je najbolje da se dilema no deal vs. WA razreši na referendumu

 

Problem je sto ovaj Parlament nema mandat za novi referendum, te su stoga potrebni prethodni izbori.

Link to comment

Dok čekamo dalji razvoj događaja, da predahnemo uz malo mudrih i analitičkih reči Stephen Fry-a



Sent from my SM-N950F using controlled substances...

Link to comment
20 hours ago, hazard said:

Ako je tako kao što kažeš, onda je jedina šansa da Remain/ref2 snage pobede koalicija svih njih. Lab, LD, SNP, Plaid, CHUK, Green. To će moći samo preko mrtvog Korbina

 

SNP, Plaid, CHUk i Green su nebitni.

 

Bitan je raspored glasova izmedju LAB i LD.

 

Poenta je da su LD u vreme svog najveceg uspona uzimali glasove i LAB u urbanim centrima na severu (Kleg je bio MP iz Sefilda) i na selima po jugu gde su gradjani dobrostojeci i vole da grle drvece (Somerset, recimo) ali do Sanderlenda nikada zasli nisu.

Link to comment

Nisu nebitni jer ce u FPTP sistemu da uzmu od LD i Lab taman toliko u mnogim i.j. da tamo dobiju konzervativci ili brexit. Narocito Plaid u Velsu i SNP u Skotskoj. Za ovo ostalo sto kazes naravno se slazem

Link to comment

Ovi rezultati ništa nisu specijalno za pro remain opciju. 40% glasova strogo pro remain i onda šta tu ima od CON i LAB. Sve i da je negde recimo 52-48 za remain, to je takoreći ništa, referendum je bio, da bi se izbegla ozbiljna ozbiljna kriza potrebno je da se raspoloženje prilično okrene i da bude jedno 60-40 remain, što ne deluje da bi bio slučaj ikad. Ljudi su glasali, get over it. Jbg. 

Link to comment

Ja nisam za to da se zaustavlja brexit, osim ako bi recimo 70-80% glasalo na novom referendumu za remain (i 60% mi je malo nekako). Mislim da je bilo najbolje da je UK ratifikovala WA i izašla iz EU 29.3.

 

Iz moje vizure je bitno da se ne desi no-deal exit, jer će to sjebati ekonomije sa obe strane i imati kratkoročne posledice i po svetsku ekonomiju. Takođe mislim da je za UK bitno da svi imaju osećaj da brexit, kakav god da se izvede, ima nekakav širok legitimitet i potvrdu, i da to ne može bez drugog referenduma, gde bi se glasalo ne samo o ostanku u EU, već o načinu izlaska (deal vs no deal) i budućem odnosu sa EU. A i za EU i ostatak Evrope je to bitno zbog stabilnosti, a ne da UK sledećih 5-10 godina jede govna o svom odnosu prema EU

 

Inače mislim da bi na drugom referendumu pobedio brexit za dlaku, sa dealom

Link to comment
2 hours ago, hazard said:

Nisu nebitni jer ce u FPTP sistemu da uzmu od LD i Lab taman toliko u mnogim i.j. da tamo dobiju konzervativci ili brexit. Narocito Plaid u Velsu i SNP u Skotskoj. Za ovo ostalo sto kazes naravno se slazem

 

 

To je vrlo, vrlo malo, ako ima deset takvih jedinica u celoj Britaniji.

SNP se kolje sa LAB, ne sa CON, nesto malo na jugu gde ima konzervi i to je to.

Link to comment
12 hours ago, Max Morlock said:

Dok čekamo dalji razvoj događaja, da predahnemo uz malo mudrih i analitičkih reči Stephen Fry-a
 

 


Sent from my SM-N950F using controlled substances...
 

 

 

Ovo je zlato - treba na BBC a ne smece o kojem kao informisu.

Link to comment
Ljudi su glasali, get over it. Jbg. 


Ja to pričam već dve godine, ali British pool PPP-a nikako da prežali. :fantom:

...allons enfants de la Patrie, le jour de gloire est arrivé... :whistle:

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
a ne da UK sledećih 5-10 godina jede govna o svom odnosu prema EU


Karma is a bitch.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
4 hours ago, Anduril said:

 

Ovo je zlato - treba na BBC a ne smece o kojem kao informisu.

 

Ovaj, tax haven argumen pored zive Irske i Luksemburga u EU, i pored toga sto da li si u EU ili nisi u EU, offshore fercera li fercera, je prilicno tanak.

 

Takodje, na svakog JRMa koliko ima Remainersa sa istim tax problemima?

 

Edited by Budja
Link to comment
8 hours ago, Budja said:

Ovaj, tax haven argumen pored zive Irske i Luksemburga u EU, i pored toga sto da li si u EU ili nisi u EU, offshore fercera li fercera, je prilicno tanak.

Takodje, na svakog JRMa koliko ima Remainersa sa istim tax problemima?

 

Argument govori o motivaciji Breksitasa i to definitivno ima smisla - ovo drugo su sve male zemlje a oni guraju zemlju od 60+ miliona u tom smeru sto je nesto drugo.

Irska ili Luksemburg ce sa ili bez Brexita ostati to sto jesu tako da tvoje "a rade ovi drugi" masi poentu. 

 

Link to comment

Video ima jednu veliku rupu a to su nadležnosti EU. Prvo ispada da EU zakoni nemaju nikakav uticaj na Britaniju a onda ispada da ipak imaju. Taj deo bi morao iskrenije i jasnije da se uradi. Npr. da se kaže da većine EU zakona i direktiva ima veze sa trgovinom pa da se objasni zašto je to dobro itd., da UK nije u evrozoni i zato ima kompletnu budžetsku slobodu, i tako dalje. Ovako ispada da je EU samo tu da spreči pranje novca i uvoz američkih štetnih hemikalija i ništa više.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...