Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Britanska vlada nema plan, ili ga barem ne znamo u jasnoj i koherentnoj formi. Što ne znači da narod nije izglasao oslobođenje od EU. To oslobođenje ima više glavnih tačaka, a najvažnije je zaustavljanje EU imigracije.

 

...

 

što bi rekli - sloboda od ljudi...

 

 

ali ne treba tu stati, sve strance treba najuriti iz uk, bilo da rade, školuju se ili koriste socijalu, to je praaava sloboda. dakle samo oštro i nadrkano!

Link to comment

što bi rekli - sloboda od ljudi...

 

 

ali ne treba tu stati, sve strance treba najuriti iz uk, bilo da rade, školuju se ili koriste socijalu, to je praaava sloboda. dakle samo oštro i nadrkano!

 

http://www.bbc.co.uk/news/uk-38167225

 

Immigration to the UK has risen to a record level with 650,000 migrants in the year to June, the Office for National Statistics has said.

There was also a record number of EU citizens coming to live in Britain with the figure standing at 284,000.

Link to comment

Neće to oslobađanjenajurivanje ići baš lako i bezbolno.

"The UK farm and food industries are demanding tariff-free access to the single market post Brexit.

Farming unions and leading supermarkets have made the call to the Government in an open letter, published in the Times newspaper.

The letter states: "For our sector maintaining tariff-free access to the EU single market is a vital priority.

"It is where 75% of our food exports go, so all our farming and food businesses wish to achieve this outcome.


"The sector needs access to EU and non-EU seasonal and permanent labour, alongside assurances that EU workers already working permanently in the UK are allowed to remain.

"This access to labour is essential as it underpins the UK food chain's timely delivery of high quality affordable food to consumers.......

 
Farmers even warn that there is a risk that British fruit and vegetables will be "left to rot" - going unpicked next year."

http://news.sky.com/story/farming-industry-demands-access-to-single-market-post-brexit-10678425

Link to comment

Trebali su to sve lepo da probaju da objasne glasačima pre referenduma. Tariff-free suštinski ne postoji, država koja je van EU mora da debelo plati pristup tržištu.

Link to comment

Ja ne znam šta su obašnjavali i kako, to znaju ovi koji žive tamo ili ko je to baš pomno pratio. Ja nisam uopšte jer sam bio ubeđen da nisu toliko nenormalni da izglasau brexit, ali eto...

Link to comment

Neće to oslobađanjenajurivanje ići baš lako i bezbolno.

 

"The UK farm and food industries are demanding tariff-free access to the single market post Brexit.

 

Farming unions and leading supermarkets have made the call to the Government in an open letter, published in the Times newspaper.

 

The letter states: "For our sector maintaining tariff-free access to the EU single market is a vital priority.

 

"It is where 75% of our food exports go, so all our farming and food businesses wish to achieve this outcome.

 

 

"The sector needs access to EU and non-EU seasonal and permanent labour, alongside assurances that EU workers already working permanently in the UK are allowed to remain.

 

"This access to labour is essential as it underpins the UK food chain's timely delivery of high quality affordable food to consumers.......

 

Farmers even warn that there is a risk that British fruit and vegetables will be "left to rot" - going unpicked next year."

 

http://news.sky.com/story/farming-industry-demands-access-to-single-market-post-brexit-10678425

 

That's expert talk, that

Link to comment

Ja ne vidim da neko hoće oslobođenje već da hoće da se jebe a da mu ne uđe. Britanska vlada je ta koja ne želi da započne pregovore o razdruživanju. I britanska vlada je ta koja ne zna zapravo šta želi. EU je veoma jasna. I da bi opstala ne sme da dozvoli ikada više da se ovako nešto ponovi. Po svaku cenu.

 

Vec smo govorili o tome Manc i ja.

 

Perspektiva EU po svaku cenu nije nesto sto ce se svideti clanicama.

Onaj desnicar iz Austrije sto trci za predsednika je vec namigivao na tu temu.

 

EU po svaku cenu vodi daljoj centralizaciji, a to ce povecati otpor u drzavama clanicama.

 

Prosto, EU nije nation-state i to se nekako stalno zaboravlja.

 

Mozda je lekovitije pustiti da Britanija ide svojim tokom bas zato da bi se EU ocuvala.

 

Ako EU sa Britanijom krene da se igra Milosevica sa Slovenijom, mogu i Francuzi (Hrvati) da pokazu srednji prst Nemackoj (Srbiji).

 

EU po svaku cenu rusi osnov udruzivanja u EU.

Link to comment

Pa pošto izgleda nisu slušali eksperte nego klovnove i jurodive sad neka se češu. Žalosno je što i tzv."nas" sad svrbi zbog "njih".

 

Jebi ga, ako se Osborne predstavlja kao "ekspert" i oni sto su milion puta promasili sa procenama ili direktno lagali, a u sklopu zastite sopstvenih interesa, onda dodjemo do post-truth politics.

Edited by Budja
Link to comment

Vec smo govorili o tome Manc i ja.

 

Perspektiva EU po svaku cenu nije nesto sto ce se svideti clanicama.

Onaj desnicar iz Austrije sto trci za predsednika je vec namigivao na tu temu.

 

EU po svaku cenu vodi daljoj centralizaciji, a to ce povecati otpor u drzavama clanicama.

 

Prosto, EU nije nation-state i to se nekako stalno zaboravlja.

 

Mozda je lekovitije pustiti da Britanija ide svojim tokom bas zato da bi se EU ocuvala.

 

Ako EU sa Britanijom krene da se igra Milosevica sa Slovenijom, mogu i Francuzi (Hrvati) da pokazu srednji prst Nemackoj (Srbiji).

 

EU po svaku cenu rusi osnov udruzivanja u EU.

 

Pa meni se čini da je ovde malo drugčija pesma od : "Oni bi kao da se odcepe a mi im kao ne damo"

VIše liči na: Mi bi kao da se odcepimo ali da sve prednosti koje imamo kao drug član ostanu nepromenjene.

Što im je jasno(bar za sada) rečeno da neće moći. Inače ne vidim da ih iko zadržava, pre će biti da ih požuruju da istupe kako bi se situacija što pre raščistila jer ovako ni za koga nije dobro.

 

Jebi ga, ako se Osborne predstavlja kao "ekspert" i oni sto su milion puta promasili sa procenama ili direktno lagali, a u sklopu zastite sopstvenih interesa, onda dodjemo do post-truth politics.

 

Pa kažem nisam to pratio i ne znam ko je šta pričao i lagao i čije interese je zastupao. Samo ne znam da li su se ovi :

Farming unions and leading supermarkets have made the call to the Government in an open letter, published in the Times newspaper.... čiji sam proglas linkovao oglašavali pre brexita. Da li su tada jasno i glasno rekli da 75% hrane izvoze u EU pa im odgovara bescarinski sistem , da je jedan milion ljudi zaposlen u poljoprivredi  i da ne mogu bez radnika imigranata kako iz EU tako i van nje. Gde su tada bili? Zašto oni nisu zakupili veliki zeleni autobus pa pičili preko UK sa svojim porukama? Pa valjda je to u interesu najširih slojeva ljudi, ili ja nešto debelo ne razumem. Sad im je malo kasno.

Edited by Luther
Link to comment

Malo li je i ovo??? Ljudi koji su državljani zemalja članica EU ne čine pola populacije na ovoj planeti. 

 

Ne, ali cine 80 posto populacije na kontinentu na kome je UK. 

 

Nego, mene zanima kako to stalna clanica saveta bezbednosti i cetvrta vojna sila sveta nije nezavisna drzava. I na koji nacin zavisne teritorije drze referendume o nezavisnosti ne pitajuci nikoga i da to automatski svi priznaju? Ja za to jos nisam cuo nikad u istoriji. 

Link to comment
×
×
  • Create New...