Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Meni je terminologija "oslobođenje" u kontekstu Velike Britanije beyond ridiculous. Zemlja koja može i sme u bilo kom trenutku bez da pita bilo koga (posebno ne EU/Brisel) da vojno deluje na bilo kojoj tački planete je nezavisna da nezavisnija ne može biti. 

Link to comment

To je logična posledica toga što su Kamerunu date mrvice, a ne zaista i istinsko zaustavljanje EU imigracije.

 

UK je imala najveće opt-outs od svih. Nije dovoljno - u redu. Ali meni je zanimljivo što se sad na tvom primeru pokazuje tačno ono što sam napisao pre par strana, a to je da će sad dominantan sentiment medju brexiterima biti: e sad da vidite kad vama sve pukne. Psihološki, to je jako loša podloška za pregovore. Sve će se tumačiti cinično i u najgorem mogućem svetlu, klasičan bitter divorce.

Link to comment

Jebo uniju/savez koji jedino može da opstane tako što se skrše oni koji požele oslobođenje. Neće to na dobro da izađe.

 

Dovde sam došao, recite mi kad ova vene razgovora usahne.

Link to comment

Ja ne želim ništa loše Britancima, štaviše, mislim da sam jedan od većih anglofila ovde na forumu. Međutim, odgovornost za donete odluke i napravljene izbore mora da postoji. Moj lični interes je da EU opstane i to je to.

Link to comment

Evo, odmah valja baš tebe obavestiti... Kakav entitlement...

 

Stanovništvo sveta se deli na one koji su išli na Eton, Harrow i Marvinovu srednju školu i - ostale  :fantom:

Link to comment

Da imaju pameti, uvređene mlade bi trebale da skrše UK, koliko kod ih to koštalo.

+1000

 

Ja rekoh, ma kako to zvučalo, EU i UK su upravo postali protivnici, jer jedna drugoj mogu naneti ozbiljnu štetu - a to se jednoj od njih neminovno mora dogoditi jer drugačije nije izvodljivo.

 

Obzirom da me za Engleze nije briga jer se sa UK, fala bobu, ovaj put ne integrišemo, mogu samo na ovo doktorovo da lupim plus tisuću.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

Ja ne želim ništa loše Britancima, štaviše, mislim da sam jedan od većih anglofila ovde na forumu. Međutim, odgovornost za donete odluke i napravljene izbore mora da postoji. Moj lični interes je da EU opstane i to je to.

 

Ja čak ni nemam neki lični interes oko EU, a imam ohoho itekakav interes da UK iz svega ovoga izađe što bolje može, finansijski, politički i kako god, ali upravo ovo gore, odgovornost za odluke i ludo, nerezonsko nadanje da će skupina imbecila koja ovo sprovodi uskoro živeti od prodavanja Big Issuea. Luda nada, znam. Kao prvo što je politička ne-elita koja je inicirala Brexit gomila govnara sa dna kace, kao drugo elita koja ga je zajahala grupa idiota, pilićara i nesposobnjakovića, i kao treće što su mediji koji su izneli Brexit Dejli Ekspres, San i Dejli fucking Mejl. Da ni ne idem dalje da sve pobrojane grupe stvaraju potpunu lakdriju em od države i društva, em od vođenja države. U tom pogledu, svaka Dejvisova, Džonsonova ili čija već glupost servirana za domaću UK upotrebu treba da dobije itekakav šuk u guzicu, pravo iz Brisela.

 

Stanovništvo sveta se deli na one koji su išli na Eton, Harrow i Marvinovu srednju školu i - ostale  :fantom:

 

I stvarno si stavio onaj plebs iz Harrowa u istu rečenicu sa mnom?

Link to comment

Niall Ferguson - osoba koja sigurno ne spada u one koji žele opadanje britanske moći i značaja - je lepo upozoravao kako razvodi izgledaju, nema to veze sa stranama koje se razvode: uvek je duže nego što se planira, uvek je skuplje nego što se planira, uvek završiš ogorčeniji nego što misliš, itd. Ne može pola veka istorije tek tako da se izbriše. Od britanskih "home nations" jedino oni rođeni u Engleskoj su hteli "razvod", EU27 nije htela razvod, US nije htela taj razvod (kao ipak glavni faktor bezbednosti na tom području), glavni centri britanskog političkog, ekonomskog i kulturnog života (London, Manchester, Liverpool, Leeds, Glasgow, Edinburgh, ogromna većina kompanija, jasna većina vodećih društvenih slojeva je bila protiv Brexita. I sad, imajući sve to u vidu, očekivati da će to proći eto tako je prosto neozbiljno. Poruka je: neka ćute Tusk, Merkel, Francuzi, neka ćute umetnici, naučnici, eksperti, studenti, SUDIJE, City, poslanici, House of Lords, svi neka ćute. Tough luck, niko neće ćutati i svako će se boriti za svoje interese i svoja gledišta. Realnost života.

 

btw, fergi je u Beogradu 7 dana pred brexit za ručkom objašnjavao da će remain da pobedi jer, otprilike, kapitalisti ne žele brexit i to je bottom line. well... :D

Link to comment

 

 

Ali ako EU bude išla đonom i strahom, neće ništa ostati od nje

 

Šta je s tobom jbt, od EU može da otcepi bukvalno ko hoće. Samo aktivira čl.50 i kaže nećemo više ništa da imamo s vama. I EU kaže, ok nećemo ni mi s vama i aj zdravo. Ali ne možeš da kažeš - mi nećemo više s vama ali hoćemo da i dalje imamo povlašćen položaj. Mislim, možeš, ali to onda više ne zavisi od tebe. Onda staneš u red pa ko sve ostale zemlje, sklopiš nekakav sporazum za otprilike 10-12 godina (sa ratifikacijama). Nije EU27 ta koja traži preferencijalni status u UK, nego UK traži preferencijalni status u EU. 

Link to comment
×
×
  • Create New...