Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Mart ili april i meni deluje kao nešto što će se svakako aktivirati, jer je sada tolika tenzija nabildovana oko aktiviranja do proleća, da bi vlada izgledala kao banda nesposobnih tupadžija (© by Adams) kada se ništa ne bi dogodilo, tj trebao bi im dobar razlog koji bi bio jači od 7 Rihtera.

 

Na stranu što vlada jeste banda nesposobnih tupadžija, ali svakako ne žele da to dodatno pokazuju pred kamerama.

 

Za sada uopšte nema naznaka da uprkos negativnim vestima neko Brexit raspoloženje opada, možda u tihoj manjini, ali Brexitovci laju sve jače, a i sve gluplje, kao da su svi komentatori Dejli Mejla i urlaju "Ma samo da izađemo, to treba da se završi za 24 sata bre" ili kao onaj tupson koji je pre dve nedelje na Marru ozbiljno odgovorio na sva upozorenja koja sa sobom donosi Brexit "Ma dosta si bre bio negativan, RECI NAM NEŠTO POZITIVNO!", Isuse.

 

Ja sam i dalje u nekoj neverici da će oni, svesni koliko nemaju nikakvu platformu, model, plan ili karte u ruci, gurnuti državu u mračan tunel bez... nečega. Samo zarad PR-a.

 

Sa druge strane primećujem po medijima tu i tamo da onaj čika Lord Kerr koji je autor člana 50 pokušava da prodene da aktiviranje člana 50 nije one-way street, i da je teoretski moguće nakon godinu i po dana jedenja govana da vlada kaže "Okej, probali smo, nemamo dobar dil, jebi ga, ne moramo da napuštamo Uniju". Za sada tome dajem par promila, ne više od toga, ali eto, nek ostane notirano.

Link to comment

Mislio sam na razbijanje jedinstva F i D, odnosno da ih "play against each other"  kako bi na kraju dobila kompromis, ali u sustini ne izmedju sebe i EU, nego izmedju D i F. 

 

Poland might do for now  ^_^

 

 

Theresa May will host an unprecedented summit for the Polish government in London on Monday in a diplomatic charm offensive, following concerns about a wave of xenophobia against eastern Europeans since the Brexit vote.

Beata Szydło, the Polish prime minister, is visiting May with six of her most senior ministers for talks on issues around Brexit and military cooperation between the two nations.

Link to comment

The British government is facing a fresh legal challenge over whether it should seek to retain membership of the single market during the Brexit process.

 

Lawyers will argue that June’s referendum asked the public a single question over whether the UK should leave the EU, and did not delve into the more complex issue of economic access.

 

 

Samo nek prcaju.

Link to comment

 

Lawyers will argue that June’s referendum asked the public a single question over whether the UK should leave the EU, and did not delve into the more complex issue of economic access.

 

Uodafak?!

Link to comment

Pa pripremi se na ovakve stvari, ceo proces će da bude trol par ekselans.

 

Stvarno priželjkujem da Junker angažuje Italijana i Grka da vode pregovore o razdruživanju.

Link to comment

Ovo je manje-više i neko pitanje iz struke, pa zbog toga dodatno ćudim™. Kakva je to naopaka zemlja, ko bre može tužbom pred sudom da preispituje volju građana, tvrdeći da referendumsko pitanje nije dobro postavljeno, i u kom paralelnom univerzumu je tako nešto uopšte dopušteno?

 

Ono, ja sam imao čak i neko pozitivno mišljenje o anglosaksonskom pravnom sistemu, manje je rigidan i u pojedinačnim slučajevima neretko mnogo pravičniji, ali ovo je way too much.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

nema veze sa pravnim sistemom, vec sa (nepisanom) konštitucijom™ u kojoj narod nije nosilac suvereniteta. drugim rečima - ništa nije legitimno (ni legalno) pa taman u tome učestvovalo 99% "podanika", ako u tome ne učestvuje 50% + 1 parlamenta. I to na "aktovima" predviđen način. 

Link to comment

 

Stvarno priželjkujem da Junker angažuje Italijana i Grka da vode pregovore o razdruživanju.

 

da dopunim tvoj i Mancov predlog za pregovaracku komisiju:

 

predsednik - Italijan

potpredsednik - Kipranin (Grk)

sa clanovima:

Grk - ali Vlah zapravo iz Grcke

Bugarin

Rumun

Francuz, ali obavezno jevrejin, iz neke poznate sefardske trgovacke porodice

Svedjanin turskog ili libanskog porekla

Nemac jedan da odrzava disciplinu

 

Ima da daju Englezi sveeee

Link to comment

Mart ili april i meni deluje kao nešto što će se svakako aktivirati, jer je sada tolika tenzija nabildovana oko aktiviranja do proleća, da bi vlada izgledala kao banda nesposobnih tupadžija (© by Adams) kada se ništa ne bi dogodilo, tj trebao bi im dobar razlog koji bi bio jači od 7 Rihtera.

 

Na stranu što vlada jeste banda nesposobnih tupadžija, ali svakako ne žele da to dodatno pokazuju pred kamerama.

 

Za sada uopšte nema naznaka da uprkos negativnim vestima neko Brexit raspoloženje opada, možda u tihoj manjini, ali Brexitovci laju sve jače, a i sve gluplje, kao da su svi komentatori Dejli Mejla i urlaju "Ma samo da izađemo, to treba da se završi za 24 sata bre" ili kao onaj tupson koji je pre dve nedelje na Marru ozbiljno odgovorio na sva upozorenja koja sa sobom donosi Brexit "Ma dosta si bre bio negativan, RECI NAM NEŠTO POZITIVNO!", Isuse.

 

Ja sam i dalje u nekoj neverici da će oni, svesni koliko nemaju nikakvu platformu, model, plan ili karte u ruci, gurnuti državu u mračan tunel bez... nečega. Samo zarad PR-a.

 

Sa druge strane primećujem po medijima tu i tamo da onaj čika Lord Kerr koji je autor člana 50 pokušava da prodene da aktiviranje člana 50 nije one-way street, i da je teoretski moguće nakon godinu i po dana jedenja govana da vlada kaže "Okej, probali smo, nemamo dobar dil, jebi ga, ne moramo da napuštamo Uniju". Za sada tome dajem par promila, ne više od toga, ali eto, nek ostane notirano.

 

Jel' će i da završe kao rukovodstvo Sirijuske kibernetske korporacije?   :D

 

Ovo jednostavno nije realno. Primorali bi ih da se odreknu svih povlastica koje su iskamčili tokom decenija, uključujući i Šengen i evro. Što će se svakako desiti kada kroz koju deceniju požele da se vrate nazad. 

Link to comment

i ft je pokupio detalj:
 
 

Memo offers snapshot of behind-scenes Brexit thinking

Aide’s ‘have cake and eat it’ notes photographed in Downing Street


by: Kate Allen and George Parker


Britain’s Brexit plan is to “have cake and eat it” but it may struggle to make a trade deal on services because France wants to steal Britain’s business, according to a note carried by a Conservative official in Downing Street.

The note says that Britain might try to obtain a “Canada plus” deal, a reference to the recent EU-Canada trade deal, with “more on services”, although the presence of a “very French negotiating team” in Brussels could hamper such an agreement.

“Manufacturing relatively straightforward,” the note, carried by an aide to Conservative vice-chairman Mark Field, said. “Services harder — French hoping for business.”

The note, captured by a photographer in Downing Street, said that as part of the deal, Europe would get “a good deal on security”, a reference to British military and intelligence sharing.

But the City of London’s hopes of transitional arrangements to smooth Brexit — as proposed by Bank of England governor Mark Carney — appeared to be running into some opposition, according to the note.

“Transition, loathe to do it,” said the handwritten note. “We need to bring negotiation to an end.” It said that Whitehall would “hold on to it”, an indication that ministers feared a transitional deal might end up as semi-permanent.

The government’s refusal to publicly set out a Brexit plan has created an appetite for any clues to ministerial thinking, hence the focus on the note being carried out of David Davis’s Brexit department at 9 Downing Street.

Mr Field, MP for the Cities of London and Westminster, was pictured coming out of a meeting in the department. The photographer said the MP’s chief of staff, Julia Dockerill, walked out of 9 Downing Street and into Number 10. Mr Field declined to comment.

A Downing Street aide said: “It is not a government document and does not reflect government views.” The person holding it was “not a government employee or special adviser”, she added.

Although the note might give an insight into thinking in Mr Davis’s department, even senior cabinet ministers admit that the plan is still very much under deliberation.

Mrs May will make the final decisions and has hinted at a possible transition deal, even though pro-Brexit ministers including Mr Davis are thought to prefer a clean break after a two-year exit negotiation.

The prime minister has also said that Britain will seek a “bespoke” deal that would not replicate the EU’s arrangements with Norway or Switzerland.
...

 

Link to comment

Ko zna... Mislim da je jedna stvar jasna i bez ovoga: Britanija ce pokusati da dobije povoljne uslove u zamenu za vecu vojnu i obavestajnu posvecenost (u) Evropi. Ako to ne prodje bice u veoma velikom probemu, jer onda ostaju bez jedine jake karte. Mada je pitanje da li EU27 to uopšte želi. S jedne strane, vojska je skupa, s druge to debelo ograničava slobodu akcije. S treće strane...koliko je Britanija to uopšte u stanju da uradi. Mislim da nema sumnje da su ovi razgovori sa Poljacima u najvažnijem služili tome. 

Link to comment

Šta znači veća vojna i obaveštajna posvećenost, da se stave pod buduću eurokomandu u Briselu? Da GCHQ špijunira i za Brisel a ne samo Vašington?

 

Ono, koliko je to realno uopšte?

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

Šta znači veća vojna i obaveštajna posvećenost, da se stave pod buduću eurokomandu u Briselu? Da GCHQ špijunira i za Brisel a ne samo Vašington?

 

Ono, koliko je to realno uopšte?

 

via CZ-M53 TT

 

Ne znam šta bi osim obaveštajnog rada to moglo da bude. Pošto već samim članstvom u NATO imaju sasvim dovoljne obaveze. Može da bude, možda, šerovanje neke tehnologije, know-howa...ne znam, nisam vojno-obaveštajni ekspert. Ali to je svakako najjača karta koju imaju, bivajući prvom vojnom silom u EU. Zavisiće pregovarački položaj i od evropske politike nove administracije u Vašingtonu. Zavisiće i od Rusije. I od novog francuskog predsednika, od hiljadu stvari. 

Link to comment
×
×
  • Create New...