Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Dejvid Dejvis (ne ministar), nego onaj koji se propisno izmoronisao tokom marmitegate-a, nastavlja u vrlo sličnom modu:

 

 

Ako ikad napusti politiku, mogao bi bez problema da bude analitičar u Srbiji.

 

 

Iz koje je stranke taj, Saveza Komunista?

Link to comment

Pa kako je ovo u skladu sa europskim vrijednostima, ajme meni?!

 

Pa i nije. u skladu je sa britanskim vrednostima  ^_^

Edited by MancMellow
Link to comment

Pa ne, ali lako može u Parlamentu da bude nekih (i Torijevaca bez problema) koji će tražiti neke razne garancije u zamenu za glas "da". Naravno vezano pre svega sa poslovnim interesima. 

Link to comment

Igra je ogromna i čini mi se daonih 5 debelih nemaca to kapira. Kad bi slučajno "propo" Bregzit (što neće, ali uzmimo u svrhu rasrave), Evropa bi bila definitivan projekat čiji "demokratski kapacitet" bi morao da se uspostavlja na nekoj drugoj ravni, a ne na onoj nacionalnih demokratija. Jer - ako bi se ispostavilo da 1 britanski glasači ne mogu da je većinskim glasanjem (p)ocepaju EU, onda niko ne bi mogao. Ali, again, bregzita će biti, no sasvim je nejasno u kojoj formi  tome, mislim, sve ovo i služi. 

Edited by MancMellow
Link to comment

sad ce parlament da izglasa "ne" i onda pocinje "plachi pichko plachi" da se vrate, jel to scenario?

 

Nema scenarija, ovde je u prošlih 3 meseca potpuno odsustvo kohezije, šire slike, ili normalne politike kakvom je ljudi zamišljaju. Videli smo sasvim dovoljno gluposti da se eliminiše svaka sumnja da negde, iza scena, postoji neki master plan oko bilo čega.

 

Trenutno, Brexit se i dalje dešava, i šanse da se ne dogodi su možda porasle za 0.5% do 1%. Sve što se iko treba nadati je da će do tada biti dovoljno komplikacija, klipova u točkovima, poput ovoga danas, i vesti koje realnost Brexita zapravo utuvljuju u glave budala koji su mislili da će Britanija opet biti viktorijanska trgovačka sila. Recimo, u vidu većih cena, inflacije, i ogromne nesigurnosti, te da će donošenje Najvećih Odluka biti bar donekle izbijeno iz ruku grupice ljudi sa diskutabilnom vezom sa stvarnošću (Dejvis i Foks, prvenstveno) i vraćeno na malo šire polje.

Link to comment

Igra je ogromna i čini mi se daonih 5 debelih nemaca to kapira. Kad bi slučajno "propo" Bregzit (što neće, ali uzmimo u svrhu rasrave), Evropa bi bila definitivan projekat čiji "demokratski kapacitet" bi morao da se uspostavlja na nekoj drugoj ravni, a ne na onoj nacionalnih demokratija. Jer - ako bi se ispostavilo da 1 britanski glasači ne mogu da je većinskim glasanjem (p)ocepaju EU, onda niko ne bi mogao. Ali, again, bregzita će biti, no sasvim je nejasno u kojoj formi  tome, mislim, sve ovo i služi. 

 

nece parlament glasati "da". to bi bilo ludilo, zasto bi glasali da? volja izrazena referendumom je duboko relativizovana ovom presudom a suverenitet parlamenta u reafirmisan. zasto bi poslanici koji su bili protiv bregzita sada odjednom glasali da, osim pod izgovorom da moraju jer je takav referendum? ali taj izgovor nece piti vodu, to bi bilo em laz koja kosta politicki em nema potrebe da se ide u dubioze - fino se glasa ne i dovidjenja, terezi dobro (sta ce ona parlament jebiga borila se do kraja itd), engleskoj dobro, svima dobro

Link to comment

pazi, što kaže Marvin, ne nalazimo se više u uobičajenim vodama i apsolutno je sve moguće, ali tek tako preći preko referenduma bi bilo...ne znam. Jedino da pronađu Borisu i Goveu da su radili za Putina™ :D 

Link to comment

tek tako preći preko referenduma

 

to je bilo nesto sto se na sve strane trubilo kao velika mogucnost, javnost je talasala iz oba kampa ("e necete" - "e bas ocemo"), u vazduhu se osecao miris zdravog konflikta i film je meni izgledao skroz realno, a onda je naknadno dosla reakcija tabuista, oportunisticka konstrukcija torijevaca da je to jeeedan refeereeenduum i film je naprasno postao glup. e pa sada je kucno cas da se predje preko referenduma i da se vratimo u realnost - oduvek su pametne glave verovale i govorile da je poslednja na parlamentu

Link to comment

pazi, što kaže Marvin, ne nalazimo se više u uobičajenim vodama i apsolutno je sve moguće, ali tek tako preći preko referenduma bi bilo...ne znam. Jedino da pronađu Borisu i Goveu da su radili za Putina™ :D

 

Ja mogu da pretpostavim da će se podrška izlasku verovatno smanjivati, i da će mogućnost non-Brexita, iako za dugo vreme veoma minorna, polako rasti koliko sve više bude neizvesnosti, inflacije, i, well, realnosti, što će doći samo sa vremenom. U rok toga, odluka Suda donosi određeni boljitak, Mejova ne može da nazove Čl50 kad joj se ćefne, a možda ni pred kraj marta, bez parlamenta. To samo unosi novi set komplikacija u celu priču. Ovo je, za sada, više prolongiranje, nego neka dobijena bitka. Ali i kao takvo, do sada je najznačajnije.

Link to comment
×
×
  • Create New...