Jump to content
IGNORED

11.22.63.


Jimmy Kowalski

Recommended Posts

Ima tu nedoslednosti, u pravu si.

 

Ako se ne varam, Al je ispricao da je pokusao da spasi neku devojcicu, pa mu nije poslo za rukom. A Jake je uspeo iz prve da spasi porodicu od ludog mesara.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    20

  • Jimmy Kowalski

    20

  • Sludge Factory

    15

  • porucnik vasic

    6

Zadovoljan krajem. Ispostovali™ su Kinga, kad on vec sam nije hteo. :D

 

Ukupni utisak o seriji pozitivan, mada je dramaturski moglo biti bolje uradjeno. Scenaristi se nisu najbolje snasli u balansiranju izmedju zapleta oko atentata na JFK-a i Jake/Sadie romanse. Prebrzo se prelazilo preko nekih stvari, mogle su obe price da se dublje razrade.

Link to comment

No spoilers, ali postoje dva različita kraja. (Jebeni latter day Stephen King.) U prvom izdanju je nešto nalik na #1, ali onda je na savet kolege i sina za kasnija izdanja promenio stvari da više liče na #4 :isuse:

I to je izaslo da se kupi u toj verziji ili samo online ili sa alternativnim krajem u novijim izdanjima?

 

Malo su zbrzili Jake-a u mijenjanjima proslosti a smek 60-ih, kroz njegov boravak u skoli i interakciju sa ucenicima ili sa onom djecurlijom, sa kojom je plesao, su u sirokom luku zaobisli tj. jedva ga se dotakli...pa jos simpaticni gradic Derry...mogli su kvalitetno popuniti 12 epizoda. Kao da su pokusali time sto su nagurali plot ove knjige u 8 epizoda, da isprave greske i razvlacenje iz Under the dome i ostalih pokusaja...a J. Franco je katastrofalan, ...inace je serija ok:)...e da, Sadie nije kao Sadie iz knjige, ali je izvukla dosta toga a i lijepa je za gledati.

Link to comment

U sustini jedno veliko 'meh'. Kraj je jos i dobar, kako sam se plasio. Izbrisao sam vec epizodu, a zaboravio sam da se vratim i pogledam, ako je neko rad da odgovori:

kad i kako je tacno plavojkicu pogodio metak u skladistu? To mi je nekako promaklo, samo odjednom ona kuka, on trci do nje i vidi da je pogodjena.

 

 

Sezdesete su bile ok i to je otprilike jedino vredno sto moze da se ponese iz serije. 

Link to comment

U sustini jedno veliko 'meh'. Kraj je jos i dobar, kako sam se plasio. Izbrisao sam vec epizodu, a zaboravio sam da se vratim i pogledam, ako je neko rad da odgovori:

kad i kako je tacno plavojkicu pogodio metak u skladistu? To mi je nekako promaklo, samo odjednom ona kuka, on trci do nje i vidi da je pogodjena.

 

 

Sezdesete su bile ok i to je otprilike jedino vredno sto moze da se ponese iz serije.

 

Nije ti promaklo tj. promaklo ti je ako je i meni promaklo. Ideja je valjda da je Oswald pogodio kada je nasumice pucao...

 

Link to comment

 

Nije ti promaklo tj. promaklo ti je ako je i meni promaklo. Ideja je valjda da je Oswald pogodio kada je nasumice pucao...

 

 

 

Pa i ja sam pretpostavio da je od toga, ali mi se cini, mada ni za to nisam siguran, da je Oswald u celoj pometnji ispalio svega jedan metak i to onaj koji je Dzejku izbio pistolj iz ruke, pa sam racunao da njoj rana nije od tog metka. Ili jeste? Posle sam mislio da je on pucao jos neki put u pometnji i tuci sa Dzejkom, ali da mi je to takodje promakao. Bem li ga, znam samo da sam se iznenadio kad se ispostavilo da je ona ranjena.

 

Link to comment

 

Pa i ja sam pretpostavio da je od toga, ali mi se cini, mada ni za to nisam siguran, da je Oswald u celoj pometnji ispalio svega jedan metak i to onaj koji je Dzejku izbio pistolj iz ruke, pa sam racunao da njoj rana nije od tog metka. Ili jeste? Posle sam mislio da je on pucao jos neki put u pometnji i tuci sa Dzejkom, ali da mi je to takodje promakao. Bem li ga, znam samo da sam se iznenadio kad se ispostavilo da je ona ranjena.

 

 

Ne bijah lijen da provjerim :)...Oswald pucao 4 puta, posle prvog pucnja Jake-u ispada pistolj, tada prikazu Sadie - bila je na nogama, poslije je vise ne prikazuju. Jedan pogodi zid, jedan visoko proleti kroz paket, a za treci, zadnji preostali, ne znam...valjda je taj pogodio. Petim ga ubije Jake i ne ispali se metak u tuci:)

 

Link to comment

 

Ne bijah lijen da provjerim :)...Oswald pucao 4 puta, posle prvog pucnja Jake-u ispada pistolj, tada prikazu Sadie - bila je na nogama, poslije je vise ne prikazuju. Jedan pogodi zid, jedan visoko proleti kroz paket, a za treci, zadnji preostali, ne znam...valjda je taj pogodio. Petim ga ubije Jake i ne ispali se metak u tuci:)

 

 

 

Jebote, gde je meni paznja bila kad su mi promakli toliki pucnji :D

 

Link to comment

Nemoj da si naivan, bio je ili drugi shooter ili magic bullet -_-

 

Koliko se u sećam, u knjizi on nema pojma kako se to tačno desilo, pa valjda ima smisla da ni gledalac ne zna tačno.

Link to comment

E ala se oprla u toj situaciji, svaka joj čast...

 

Nisam još pogledao a vi ne pišete, pretpostavljam da su prikazali kakve su posledice promene kad se vrati u 21. vek?

Link to comment

Vrlo sturo. Ne kazem da je Dzejku za odluku da resetuje stvar bilo potrebno vise detalja, ali meni kao gledaocu jeste, makar zbog moje radoznalosti, ako nista drugo. 

Link to comment

Pa da, samo što ne može detaljnije u raspletu kad nije bilo detaljno ni u zapletu. Da su nam u startu rekli šta je i kako preživeli Kennedy trebalo da spreči, koje to nerešive svetske probleme današnjice, možda bi na kraju mogli da nam detaljnije opišu kako i zašto nije uspelo. 

 

Ali to je sve na Kingu.

Link to comment

Ma nista se iz knjige ne pominje. U seriji nije doslo do Vijetnama, nije ubijen M.L. King, cini mi se da ne pominje ni nuklearni rat, zemljotresi, Maine nije Kanada:)...jednostavno je situacija sranje i Harry je bio u JFK kampu za...za sta, ne znam.

Edited by B_B
Link to comment

Pa da, samo što ne može detaljnije u raspletu kad nije bilo detaljno ni u zapletu. Da su nam u startu rekli šta je i kako preživeli Kennedy trebalo da spreči, koje to nerešive svetske probleme današnjice, možda bi na kraju mogli da nam detaljnije opišu kako i zašto nije uspelo. 

 

Ali to je sve na Kingu.

 

U pravu si. Ovde imamo u obrisima predstavljen neki postapokalipticni svet, sto ce reci da je svet sa zivim Kenedijem ispao gori nego sa mrtvim. To je trebalo detaljnije objasniti i opisati, barem meni, jer znamo kakav je svet ispao nakon njegovog ubistva (to je ovaj u kojem zivimo, je li), ali ne znamo kako i zasto izgleda tako kako izgleda nakon njegovog spasavanja. 

 

Nekako ispada da King vise govori u prilog tezi da Kenedija ne bi trebalo spasavati, tj. i dalje mislim da je ovo vise kritika te naivne ideje o lepsem svetu nakon sto Kenedi prezivi pokusaj atentata, bas zato sto nema jasne ideje o tome sta je to sto bi sprecavanje Kenedijevog ubistva tacno trebalo da promeni, unapredi ili spreci u drustveno-politickim tokovima nakon '63. Ima tu i opsta poruka da je svet takav kakav je i da cak i kada bismo imali mogucnost vremeplova, ne bi trebali da se igramo sa njim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...