Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

 

Odakle uopšte priča o Putinovoj ofanzivi na Evropu?

 

 

odakle ide ovoliko ludjenje? :isuse: Šta sam to propustio?

 

Ni meni nije bas jasno, pogotovo ovo oko baltickih republika. Nije da se trudim previse da pratim, ali koliko vidim logika bi dakle trebalo da bude: Putin uzeo Krim, aha sledece su LL&E. I gomila zapadne stampe krece od te pretnje baltickim republikama kao od necega sasvim realnog, da ne kazem neizbeznog. Jedan poznanik Nemac najopustenije prica o Putinovoj nameri da osvoji Evropu, a inace pametan covek.

Link to comment

Kad Putin prica o tome da je pad Sovjetskog Saveza najveca istorijska tragedija onda ne treba zameriti onima koji su mnogo puta manji a ne zele da se nadju ni u kakvom SSSRu to sto pokazuju strah. Mozda je na velikom susedu da pokaze malo vise razumevanja sa strahove manjih ojko sebe a ne obrnuto.

Link to comment

Skoro sam gledao karte Poljske pre i posle WW2, Sovjeti su ih prosto translirali na Zapad na uštrb Pruske i germana. Da su iole pametniji ne bi ponovo čačkali mečku. Sledeći put će se graničiti sa zemljama Beneluksa.

Edited by slow
Link to comment

Kad Putin prica o tome da je pad Sovjetskog Saveza najveca istorijska tragedija onda ne treba zameriti onima koji su mnogo puta manji a ne zele da se nadju ni u kakvom SSSRu to sto pokazuju strah. Mozda je na velikom susedu da pokaze malo vise razumevanja sa strahove manjih ojko sebe a ne obrnuto.

 

Treba imati razumevanja i za rusko vidjenje da je raspad SSSR tragedija. Ne vidim sta je to tako strasno u tim recima. Iz ruske perspektive taj raspad na mnogo nacina i jeste tragedija. Kao sto je raspad Jugoslavije najvise tragedija iz srpskog ugla. Treba razumeti i strah u baltickim zemljama. Ali sam najblaze receno zacudjen ubedjenoscu u skoro pa izvesnost ruskog napada na LLE u zapadnim zemljama. Sto u medijima, sto medj ljudima.

Link to comment

kome trebaju osvajanja (osim ponekog strateskog, kao krim ili kosovo) kada postoje nuklearne i krstarece rakete, bespilotne letelice i dronovi  :fantom:

a sirotinju teraju da kupuju puske i tenkove. 

Link to comment

@namenski - Ne znam kako da ti ovo kazem, ali: ili lupetas najstrasnije, tek onako, reda radi, ili jebemliga...

Ako uspes da mi/nam rastumacis sta bi ovo gore trebalo da znaci, svaka cast.

I mene to interesuje.

 

U tim ljetnjim kampusima čovjek izgleda svašta može da čuje.

Edited by apostata
Link to comment

Da li je Putin spreman na rat sa ostatkom sveta zbog 3 balticke republike.

Eraser,

Sledeca zima ce biti strasna - Indijanci vec 2 godine skupljaju drva.

 

Na isti nacin izgleda je Rusija spreman za totalni rat cim druga strana dovlaci trupe na granicu.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Sledeca zima ce biti strasna - Indijanci vec 2 godine skupljaju drva.

Ma blefiraju i jedni i drugi onako strashno. Pa ko koga zajebe... A sirotinja gleda i ne zna sta je snaslo...

Link to comment

Iz Varšave sa ljubavlju

 

 

 

Хрватска председница забринута због војних вежби Русије и Србије
 
субота, 09.07.2016. у 09:05
 

ВАРШАВА – Председница Хрватске Колинда Грабар Китаровић изјавила је да је забринута је због руског утицаја на Балкану и заједничких војних вежби Русије и Србије, пренео је синоћ Спутњик.

Веб-сајтови хрватских медија нису пренели ту изјаву.

Како преноси Спутњик, она је рекла да Русија активно сарађује са неколико држава региона, на пример Србијом са којом изводи и заједничке војне вежбе „Словенско братство”, планиране за овај октобар.

„То нас посебно брине”, нагласила је Китаровићева.

Она сматра да ЕУ и НАТО треба да оставе отворена врата за државе Југоисточне Европе како би се супротставили утицају Русије у региону.

„Протеклих неколико година видели смо неколико аспеката утицаја Русије: активно економско и финансијско присуство, покушаје да се утиче на наше обавештајне службе”, рекла је Китаровићева у Варшави, где се одржава самит НАТО-а.

„Најбољи одговор би био да се држе отворена врата (ЕУ, НАТО-а). Не само да се држе отворена, већ да се праве конкретни кораци на путу земаља Југоисточне Европе према ЕУ и посебно НАТО-у”, навела је председница Хрватске, пренео је Спутњик.

Edited by slow
Link to comment

Moje pitanje je  - zasto to radimo? Koja je sansa da u ozbiljnim ratnim uslovima dodje do sadejstva srspke i ruske vojske bilo na ruskom bilo na srpskom tlu? Ukratko - koja je svrha?

Link to comment

Kad Putin prica o tome da je pad Sovjetskog Saveza najveca istorijska tragedija onda ne treba zameriti onima koji su mnogo puta manji a ne zele da se nadju ni u kakvom SSSRu to sto pokazuju strah. Mozda je na velikom susedu da pokaze malo vise razumevanja sa strahove manjih ojko sebe a ne obrnuto.

 

Naravno da je tragedija, ali ne istorijska već geopolitička. Stvoren je ogroman vakuum u koji su politički, ekonomski i vojno uleteli  neprijatelji Rusije. Gorbačov i Jeljcin su izbrisali sigurnosni pojas oko Rusije i napravili užasne probleme budućim generacijama. Još veća šteta je napravljena ujedinjenjem Nemačke. Time su se problemi u Istočnoj Evropi samo pogoršali, umesto jednog neprijatelja dobijena su dva (Amerikanci included) koji deluju sinhrono na štetu Rusije. Nemačka nikad neće zaboraviti širenje na istok i jačanje svog uticaja na Srednju Evropu i pojas zemalja koji bile deo Nemačkog i Austrougarskog carstva. Nikad. Ogromna je iluzija da je moguć dogovor Nemačke i Rusije oko mirne koegzistencije i demilitarizacije Evrope u kojoj će onda cvetati cveće, i to onog trenutka kada Amerikanci napuste Evropu i NATO se uruši sam od sebe. Taj se film neće gledati.

Ne drže džabe Amerikanci svoje trupe u Nemačkoj, i ne pada im na pamet da ih povuku odatle. Znaju dobro čemu to vodi. Taj idiotizam je mogao da padne samo komunističkim apartčicima u Moskvi koji su izgubili sav kontakt sa realnošću.

Edited by slow
Link to comment
×
×
  • Create New...