Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

14 hours ago, Krampa said:

losa im digitalna sigurnost i zastita zivotne sredine.:inn:

Tamo nema zivotne sredine, sve je pesak... :fantom:

 

jbt, Dubai je jedini grad gde sam se osećao 24/7 potpuno bezbedno, ali ono bukvalno da ni ne pomišljam da mi se ista loše može desiti...

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Kolegi u Barseloni neki lik skočio na leđa i dok se ovaj hvatao za džepove da spase novčanik, tip mu skinuo Roleks od 30k evra sa ruke. Nije ni osetio, skapirao je da mu sat nije na ruci tek kad je odustao od jurenja za lopovom koji je bio u opasnoj formi.

 

Otišao u policiju, tamo mu rekli da se takve stvari dešavaju svakog dana po više puta. Uopšte nije bezbedan grad i treba jako da se pazi.

Taj kad ima za Roleks od 30k onda i nije velika šteta...

Link to comment
27 minutes ago, noskich said:

Taj kad ima za Roleks od 30k onda i nije velika šteta...

 

Propusti bar neku priliku da ispadneš bedan.

  • +1 5
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment

Poznanik neko vreme bio u Pekingu, po njegovim rečima najbezbednije mesto na kom je bio, a obišao je dosta. Bukvalno svaki ćošak je pod kamerama, nikom ne pada na pamet niti da krade niti da izjebe na foru, vrhunac je bio konobar koji ga stiže kilometar od kafića da mu vrati zaboravljeni laptop 

  • +1 1
Link to comment

Imam ja priču iz Dohe, naš čovek, upoznao ga tokom SP...

 

Kaže, desilo mu secda mu na klupi u parku ostao tablet, došao sutra ujtru, tablet još stoji na istom mestu... 

 

Pokušavam da zamislim da se to desi u Evropi ili USA i grohotom se smejem...

 

Ti gradovi u nekin oblicima despotija sigurno jesu medju najbezbednijim za običnog čoveka, no ru je cena koja se plaća za to, isto poprilično velika...

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Tamo nema zivotne sredine, sve je pesak... :fantom:

 

jbt, Dubai je jedini grad gde sam se osećao 24/7 potpuno bezbedno, ali ono bukvalno da ni ne pomišljam da mi se ista loše može desiti...

 

Havana pre 10ak godina. istina, bio sam samo jedan dan pa ne znam koliko mi je iskustvo reprezentativno.

ali je generalno osećaj na celoj Kubi da niko ne sme da te pipne. za razliku od ostalih karipskih država gde ne smeš nije preporučeno da samostalno napuštaš resort na Kubi smo lunjali po pijaci, sedeli na gradskoj plaži, đorali se sa lokalcima... na Jamajci su bili neki moji drugari, rastamani :D , u sopstvenoj režiji i kažu da su non stop bili u strahu iako su planski otišli bez ičeg iole vrednog na sebi, u starim patikama, itd... mentoli čak nisu ni hotel unapred rezervisali jer su hteli da okuse pravu Jamajku. prve noći od straha nisu ni spavali :D 

  • +1 3
  • Haha 2
Link to comment
7 minutes ago, radisa said:

Pokušavam da zamislim da se to desi u Evropi...

Desavalo se i to verovali ili ne u Grckoj... :D 

Doduse za vakta pukovnikatm: poslovicni kofer ostavljen preko noci na ulici, cekao je jutrom vlasnika na istom mestu...

Cena je bila prava sitnica: pojeo ga/je mrak, zena stara 60+ godina ostala nepokretna (ovo iz prve ruke) posle nocnog pretresa i to zarad sumnjicenja za македонство...

Interesantno, isti mehanizam nije - sto bi bilo za ocekivati - fercerao u Istocnoj Evropi: za CCCP ne znam, ali su ostale IE zemlje imale beskrupulozniji kriminal od bilo kog zamislivog na zapadu Evrope: od klasicnih muljanja sa zamenom deviza :D do itekako zajebanog ulicnog kriminala i nasilja...

  • +1 2
Link to comment
17 hours ago, desboj said:

Poznanik neko vreme bio u Pekingu, po njegovim rečima najbezbednije mesto na kom je bio, a obišao je dosta. Bukvalno svaki ćošak je pod kamerama, nikom ne pada na pamet niti da krade niti da izjebe na foru, vrhunac je bio konobar koji ga stiže kilometar od kafića da mu vrati zaboravljeni laptop 

 

peking jeste veoma bezbedan,  kao i drugi veliki gradovinu kini . guangzhou je u toj kategoriji verovatno najgori. 

 

za 17 godina zivota u pekingu nisam cuo da su nekome provalili  stan ili ukrali kola. jedino sto kradu ko blesavi su bicikli. 

  • +1 2
Link to comment
25 minutes ago, Krampa said:

DPRK ja najbolja samo ih jebe digitalna sigurnost, inace bi bili na vrhu

 

100% analog = no digital threat

kopenhagen lazno o prvo mesto 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...