Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Venom samo brabonja posto sam ziveo u vecini tih gradova ukljucujuci i NYC barem mesec dana osim Zuriha odakle su nas spasavali vodeci nas u obliznji Vintertur. Tek tamo je mrak. Gde ima da ode tamo nocu na drugu obalu Ade? Novi mol koji prokisnjava? Hipodrom koji se raspada? 

Link to comment
1 hour ago, nera said:

Jasta, inace ljude drze u trecoj smeni pod puskom, ne sme niko da odbije. 

Sto rece Hazard, u Kanadi je nocna smena izmisljena za studente i sve ostale kojima treba dodatni posao. A to je samo deo price. Ali lakse je seiriti hipsteraj da svako ko kupuje nedeljom je govno koje ne misli na mucene prodavce koji placu medju rafovima sto nisu sa porodicom

 

Bio jednom jedan kiosk, radno vreme do 22. Jednoga dana dosao dobri sef na belom konju i rekao "narednih pet dana se radi do 4 ujutro, jer je beer fest. Nastupa i Cukic!". Radnici se zagledase u cudu, ali dobri sef ih umiri recima: "ne sekirajte se, ne morate da ostajete duze, nasli smo studente. Za njih je izmisljena nocna smena! Uostalom, to ne bi bilo po zakonu". Dobri sef ne bi bio dobri, da im posle toga nije doveo i kurve da im popuse za dz. And they all lived happily ever after. The end.

 

Koji delovi ove bajke su autenticni, a koji izmisljeni ostavljam citaocu da odluci. Radnja se ne odvija u Vankuveru, nego u Srbiji, gde radnici uvek imaju alternativu. Npr. da nose pelene ili klece pred menadzmentom.

Link to comment

znam nekoliko ljudi koji su radili u kazinu i svi su živeli od toga što se sažale na jadnog kocoša pa mu ulete sa 2.000 kad je stani pani. doduše kocoš im kao depozit ostavi ključeve auta vrednog 10.000 i ovi to posle nedelju dana prodaju za 5.000, ali jebena je noćna  :fantom:

Link to comment
2 hours ago, Venom said:

 

Bio jednom jedan kiosk, radno vreme do 22. Jednoga dana dosao dobri sef na belom konju i rekao "narednih pet dana se radi do 4 ujutro, jer je beer fest. Nastupa i Cukic!". Radnici se zagledase u cudu, ali dobri sef ih umiri recima: "ne sekirajte se, ne morate da ostajete duze, nasli smo studente. Za njih je izmisljena nocna smena! Uostalom, to ne bi bilo po zakonu". Dobri sef ne bi bio dobri, da im posle toga nije doveo i kurve da im popuse za dz. And they all lived happily ever after. The end.

 

Koji delovi ove bajke su autenticni, a koji izmisljeni ostavljam citaocu da odluci. Radnja se ne odvija u Vankuveru, nego u Srbiji, gde radnici uvek imaju alternativu. Npr. da nose pelene ili klece pred menadzmentom.

 

Bila jednom jedna firma u Srbiji, bilo koja, radnici pocinju smenu ujutru a idu kucama kad se posao zavrsi, sto danas moze da znaci samo 8 sati ali vec sutra ce da znaci i 10, 12, 14, koliko treba. Placen si samo za onih prvih 8 sati, za prekovremeno jok. Ne mozes da odes kuci dok se posao ne zavrsi, ako odes nemas vise posao.

 

I mogu ovako do prekosutra da ti nabrajam samo sopstveno radno iskustvo iz Srbije, da ne idem dalje. No, to nije poenta jer rasprava i nije krenula od Srbije no od tvog napusavanja ljudi koji su kao bezosecajni jer bi da kupuju i nedeljom i 24h sata dnevno. Sad mozes da pokusavas da nas veslas koliko hoces.

Link to comment
30 minutes ago, nera said:

 

Bila jednom jedna firma u Srbiji, bilo koja, radnici pocinju smenu ujutru a idu kucama kad se posao zavrsi, sto danas moze da znaci samo 8 sati ali vec sutra ce da znaci i 10, 12, 14, koliko treba. Placen si samo za onih prvih 8 sati, za prekovremeno jok. Ne mozes da odes kuci dok se posao ne zavrsi, ako odes nemas vise posao.

  

I mogu ovako do prekosutra da ti nabrajam samo sopstveno radno iskustvo iz Srbije, da ne idem dalje. No, to nije poenta jer rasprava i nije krenula od Srbije no od tvog napusavanja ljudi koji su kao bezosecajni jer bi da kupuju i nedeljom i 24h sata dnevno. Sad mozes da pokusavas da nas veslas koliko hoces.

 

Pa zasto onda pises takve gluposti da su nocne smene u Srbiji za studente ili one koji hoce da rade prekovremeno, a uostalom niko ih ne tera? Ah da, nije u Srbiji, nego u Kanadi. Relevantno za moj post u picku materinu.

 

Postojanje tih prodavnica koje rade 24h dnevno i 365 dana u godini pokazuju samo totalno odsustvo saosecanja sa ljudima koji rade celu noc za 30k, da bi neko mogao da kupi cigare, cips ili pivo u 2 ujutro. Posto ga je mrzelo da to uradi do 9 uvece. Konzumerizam kao najveci kvalitet zivota.

Beograd ima neverovatno mnogo prodavnica, kioska, cega hoces koji rade po ceo dan i noc. Ako je postojanje toliko takvih radnji argument za super zivot u Beogradu, moj post kaze samo sledece:

 

1) taj luksuz pociva na tome da neko tu zapravo radi i provede celu noc

2) plata za to (u BG-u) je 30k

 

i zato, mozda mogucnost za neogranicenu konzumaciju svega i u svakom trenutku ima i svoju losu stranu i mozda to i nije bas neki jak argument za kvalitet zivota u Beogradu.

Link to comment

Kako li ti ne dosati da petnaest godina budeš najpametniji na svim forumina na kojima se pojaviš, i da toliko mrziš Beograd i sve oko njega, od prodavnica, saobraćaja, rasvete, do ne znam čega sve

Link to comment

Jel tako isto kriviš ljude koji putuju noću autobusom kad bi mogli danju?

 

Sram ih bilo!

 

I kakvo je to pijenje pića posle 23 kad može I pre podne? Kakvi su to ljudi?

 

 

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

 

Link to comment

Jel ti stvarno ne razumes da ovde niko nikog ne krivi ni za sta, nego da sam pricao sa ljudima (uglavnom hazardom) o tome sta je bitno za zivot u jednom/bilo kom gradu?

 

Mislim da je super sto hitna pomoc radi po noci, jer spasavaju zivote, mislim da je super da bioskopi rade i posle ponoci itd. itsl. i primera koliko god hoces. Moje je pravo da mi se ne svidja sto armija ljudi drezdi po celu noc, da bi neko imao cigare na 50m od kuce u 3 ujutro. I glupo mi je sto se to istice kao veliko dostignuce i ono sto grad cini gradom, a u sustini postoji u toj meri zato sto su plate niske i ljudi za posao rade sta stignu. I moje je pravo da i ovde gde zivim bojkotujem ideje koje se pojavljuju da prodavnice rade nedeljom. Ako neko misli da je to sve bas super, ja kazem da je to za mene sranje iz razloga a, b, c.

 

U cemu je problem, kakve to sve veze ima s tobom i sta ti zapravo zelis? 

Link to comment

Ajde sad, pa ako pričaš samo sa Hazardom, za to imaš privatne poruke.

Ako postuješ na otvorenom topiku šta ti sad očekuješ da niko ne odgovori na tvoja licemerno lupeta ja?

 

Lupio si da svi koji hoće da kupuju u vreme noćne smene su bezosećajne osobe koje podstiču izrabljivanje ljudi tako što stimulišu postojanje modela po kome gazde izrabljuju jadne ljude terajući ih da rade noću za male pare.

 

Nisi ti rekao:

Ja neću da kupujem u tim radnjama.

 

Nego si implicirao da svi koji hoće da kupuju u vreme noćne smene, su bezosećajni ljudi koji podstiču izrabljivanje.

 

Generalizovao si glupo.

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...