Jump to content
IGNORED

Tenis 2016.


Timmy

Recommended Posts

  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    541

  • Max Morlock

    453

  • renne

    452

  • Arkadija

    289

Top Posters In This Topic

Posted Images

@harper

 

ma jasno je to meni, no i te meceve (prvih dana turnira) treba dobiti. manje-vise sam hteo da kazem da mi polako postaje jasno da on stvarno moze da menja brzine po nahodjenju. to ljudi govore vec neko vreme ali sam ja sve vreme oprezan sa tim, u smislu da se trudim da ga ne hejlujem previse. no ipak postaje ocigledno da je novak def jedan od najboljih koji su ikada igrali tenis.

 

valjda je i zbog toga da sam imao srece da dobavim karte za citav turnir i da ga najzad ispratim uzivo (gledao sam ga ranije, ali ne u v2.0 i ne protiv ikoga iz big 4) pa onda odgledam mec i na tjubu. poenta je da je to uzivo izgledalo ok, i to je to. dok kad prodjem kroz snimak u stvari vidim koliko je neke stvari fenomenalno tehnicki i takticki odigrao. najzad za njega mogu da kazem da vazi onaj cuveni klise: he makes it look easy.

Edited by urkozamanje
Link to comment

samo da se prijavim da sam stigla taman na vreme za uso :)

 

 

edip

o jbt, kakav crni uso, izlgleda da je ovo ipak ostavilo posledice na mene  :isuse:

 

za ozi open, naravno

Edited by dùda
Link to comment

@harper

 

ma jasno je to meni, no i te meceve (prvih dana turnira) treba dobiti. manje-vise sam hteo da kazem da mi polako postaje jasno da on stvarno moze da menja brzine po nahodjenju. to ljudi govore vec neko vreme ali sam ja sve vreme oprezan sa tim, u smislu da se trudim da ga ne hejlujem previse. no ipak postaje ocigledno da je novak def jedan od najboljih koji su ikada igrali tenis.

 

valjda je i zbog toga da sam imao srece da dobavim karte za citav turnir i da ga najzad ispratim uzivo (gledao sam ga ranije, ali ne u v2.0 i ne protiv ikoga iz big 4) pa onda odgledam mec i na tjubu. poenta je da je to uzivo izgledalo ok, i to je to. dok kad prodjem kroz snimak u stvari vidim koliko je neke stvari fenomenalno tehnicki i takticki odigrao. najzad za njega mogu da kazem da vazi onaj cuveni klise: he makes it look easy.

 

Mislim da je ta njegova sposobnost da peske prolazi kroz meceve u ranoj fazi turnira najveca razlika u odnosu na 2011. godinu kada je kao posednut igrao svaki mec i pred kraj sezone doziveo kolaps. Ima malo i do toga kako ga drugi igraci sada vide u odnosu na taj period ali generalno je Novak takticki dosta sazreo kao igrac u medjuvremenu.

 

Inace, juce je bilo zanimljivo videti jedan element u Novakovoj igri koji je, rekao bih, posledica skautinga poraza u Parizu i problema koje je Novak povremeno imao prosle godine protiv Federera. Ako se po ovom mecu sezona poznaje, ove godine cemo gledati mnogo ravnijih forhenda kad god se ukaze prilika za udarac iz sredine terena. Novak je oduvek znao da opali taj samprasoliki forhend iz sredine terena, kao klinac je taj udarac maltene imao kao trademark ali ga je dosta zaoblio poslednjih godina jer je i njegov TS forhend generisao dovoljno snage. Neverovatnu je stetu juce napravio Rafi tim forhendom, udarac za udarcem od oko 150km/h je stizao na sirinu sake od bocnih linija pogotovo na Rafinoj forhend strani i time mu je potpuno oduzeo inicijativu sa te strane koja je strasno bitna za Rafinu igru. Igraci generalno ne vole da provociraju Rafin forhend svojim i/o forhendima jer je Rafa slavan po tome da iz defanzive moze da povuce counterpunch koji te ostavi spustenih gaca na sredini terena ali kad se uhvati dubina tog udarca kakvu je sinoc imao Novak i Rafa natera na "baloniranje" s te strane, pitanje je samo egzekucije.

 

Jedino jos ostaje da se vidi da li je to bila posledica enormnog poverenja koje je Novak juce imao u svoje udarce ili plan koji je spremio s Bekerom za ubuduce. Tacno jedina stvar koju bi mogao jos malo da dotera je taj 1-2 tenis, flat forhend, izlazak na mrezu i zavrsavanje poena volejima ili poluvolejima, ako to dotera do viskog procenta realizacije.bice jos brutalniji nego sto je sada.

Link to comment

Pogledah meč još jednom, i sada sam još ubeđeniji u prvi utisak. Nikada do sada ga nisam gledao da protiv ovakvih igrača igra ovolio agresivno i ofanzivno.

 

Praktično nije bilo ni jedog alibi udarca "sačekaću šansu u sledećoj razmeni", već je korišćena praktično svaka prilika za napad, na prste jedne ruke se mogu izbrojati plitki udarci, uglavnom, ako se celokupan utisak svede na jednu reč, ta reč bi bila "beskompromisno".

 

Čovek je odigrao bukvalno beskompromisan meč, uvek je birao rešenje koje iza sebe nije ostavljalo nikakvu rezervu.

Link to comment

Ma i za vreme meca (kad mu je ovaj dobacivao) ga je pitao hoce li da mu bude trener. A u stvari cak ni nije bio nesto ljut, vise u fazonu "brate, radim sta mogu, vidis valjda da je ovaj lud" :)

 

Nego, ja sam juce ipak shvatio da postoje dva Novaka. Onaj koji je izlazio na teren prethodnih dana nije isti covek. U meceve do finala je ulazio drugacije, naivno je reci da je kurcobolja u pitanju (to na ovom nivou valjda ne postoji) ali pristup je def drugi. Skoro da je tacno reci da je igrao taman koliko treba. Taman da pomislis da je tih par udaraca kad treba da izvuce i preokrene rezultat stvar neke srece koja ga prati vise nego druge. Dok ne dodje protivnik koji ga inspirise da od prve lopte krene da se bechi :D i onda vidis da to sto je prethodnih dana "izvlacio" kad zatreba u sustini jeste njegov tenis.

 

Evo to i u brojevima, protiv Nadala i ostatak turnira:

 

 

Djokovic return speeds

 

First serve: today 107kph, tournament 96kph

Second serve: today 125kph, tournament 114kph

 

Average forehand speed: today 122kph, tournament 114kph

Link to comment

Cisto da se pomene da je Ana opet ispala u prvom kolu (Sidneja) bez osvojenog seta. Jelena nekim cudom prosla.

Meni je neverovatno da je Ana ponovo vratila za trenera coveka, koji ima veliki dio zasluga za njeno propadanje.Dok joj je on trener, nece nista ozbiljno uraditi. Ovo če joj biti najgora sezona ikad, daj boze da se varam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...