Jump to content
IGNORED

CrowdFlower znate li ?


cedo

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cedo

    1271

  • pbg12345

    400

  • Joe D

    320

  • Renegade

    305

Top Posters In This Topic

Posted Images

paypal sljaka kako treba vec neko vreme. jedino sto nema one opcije da se pare svakog prvog u mesecu prebacuju na racun bez nadoknade, ali bice i to nekad valjda...

Link to comment

paypal uzima 5 dolara za svako povlacenje na racun, za neteller ne znam.

 

a ima i ona provizija od valjda 3,4% + 0.35e za svaku uplatu na paypal, mada se to ne naplacuje uvek. ne znam kako to ide s crowdflowerom, ali na ovom sajtu na kojem ja radim, ta provizija je vec uracunata u svaku transakciju. znaci, ako na racunu tog sajta imam 50 dolara i povucem ih na paypal, stici ce mi svih 50.

Edited by Calavera
Link to comment

jedno je provizija za povlacenje sa raznih sajtova na online racun, a drugo uzimanje tih para u ruke

 

za paypal ne znam ... nemam

 

za neteller postavih juce info ... 2% sa neobuxa (fixno $1 za manje od $50, fixno $2 za $50-100) ...  sto ce reci, saberi bar $100 i povuci

 

to je jedan par carapa ... posle toga, sa online racuna te pare mozete trositi kako hocete

 

provizije su razlicite

 

https://www.neteller.com/en/fees

 

zavisi gde povlacite ... razlicita je

 

ja mislim da je najbolje trositi online, a ako hocete "Novac u rukama" onda uzmite plastiku za $13 jednokratno i povlacite pare na bilo kom ATM mastercarda

 

nemojte da vam currency bude EUR, izaberite $ ... jer cete u slucaju EURA imati nepotrebne konverzije ... a sa $ samo jednu ... kada uzimate pare u dinarima/EUR/valuti zemlje u kojoj uzimate pare

 

 

 

  • Free to pay in shops, restaurants, or online
  • 3.39% foreign exchange fee
  • 13.00 USD shipping and handling fee
  • 6.00 USD cash withdrawal fee
  • 13.00 USD to replace a lost card

 

 

 

naravoucenije ... saberite para za maximum onoga sto mozete da povucete u jednoj transakciji na ATM koji odaberete, bice vam najjeftinije

 

 

edit: zaboravih ... tu bi ordi trebala da pomogne

 

imam jednu drugu karticu (sa koje isto tako vadim na ATM) ... ali sa njom i placam svuda gde ima mogucnost placanja mastercardom ... tamo nema provizije, samo konverzija valute, i to je najisplativije

 

posto verujem da i neteller to moze, onda je to ubedljivo najjeftiniji nacim trosenja novca ... znaci 2% sa neobuxa na netteler + provizija (a to je do 4% u konveziji valute) kada kupujete robu u bilo kojoj prodavnici na knez mihajlovoj :) ... ili u piljari :)

Edited by cedo
Link to comment

ako dobro razumem, ako prebacim za neobuxa, naplatice mi njihovu taxu u zavisnosti od toga koliko novca prebacujem, a kad podizem netellerovom karticom sa bankomata naplatice mi konverziju u dinare plus proviziju banke(4 eura valjda)?

Link to comment

ako dobro razumem, ako prebacim za neobuxa, naplatice mi njihovu taxu u zavisnosti od toga koliko novca prebacujem, a kad podizem netellerovom karticom sa bankomata naplatice mi konverziju u dinare plus proviziju banke(4 eura valjda)?

 

da ... 2% neobux - netteler (preko $100) ... (fixno $1 za manje od $50, fixno $2 za $50-100) 

+

konverzija valute ...  ako placas karticom (ovo ordi neka potvrdi, ali ne sumnjam da moze)

konverzija valute + $6 ...  ako uzimas na ATM

 

ako se kladis online ... onda prebacivanje sa nettelera ne kosta nista :) ... ja da bih malo proverio, prebacio $10 i kladio se na djokovica kada je izgubio od federera na mastersu ... a inace se ne kladim  :0.6:

Edited by cedo
Link to comment

valjda nije fiksno 2 dolara, vec 2% sa najmanjom fiksnom provizijom od $1. tako je pisalo u obavestenju od pre neki dan.

 

gde si nasao tih 6 dolara za skidanje para sa bankomata?

Link to comment

valjda nije fiksno 2 dolara, vec 2% sa najmanjom fiksnom provizijom od $1. tako je pisalo u obavestenju od pre neki dan.

 

gde si nasao tih 6 dolara za skidanje para sa bankomata?

 ovako je kako sam napisao ... mislim

 

ako skidas manje od 50 onda ti uzmu 1, 50-100 uzmu 2, vise od 100, uzmu 2%

 

na gore linku ... fees, na dnu

 

https://www.neteller.com/en/fees

 

Withdrawal options

 

 

 

876383 Socks Key- Revise

accuracy

Edited by cedo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...