Jump to content
IGNORED

CrowdFlower znate li ?


cedo

Recommended Posts

Pročitao negde, 10 uzastopnih trening rejectiona donosi bananu. Sreća te sam posle 3 R presek'o jednim tačnim zahvaljujuci @cedo i od tad ne pipam dok se ne razjasni o čemu se radi.

 u jbt ...

 

ja sam imao 5 zaredom ... ukupno 7 (8 sam tacno uradio, a 15 mi doslo)

 

izgleda da daju odredjen broj testova i pustaju ih sve dok ih ne uradis tacno, mada nisam siguran (to cenim po tome sto su mi taj prvi, na kojem sam neoprezno sakupio 5 odbacenih jedan za drugim, pustali sve dok ga nisam prosao)

 

 

 

edit: naravoucenije ... kada uradis testni, obavezno vidi u history i rejections sta se desava. ja sam za taj prvi bio ubedjen da mi je tacan, tek kada sam video da mi stalno pusta isti, upalila se lampica

Edited by cedo
Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cedo

    1271

  • pbg12345

    400

  • Joe D

    320

  • Renegade

    305

Top Posters In This Topic

Posted Images

verovatno im je to neka strategija za poboljsanje kvaliteta rada, nemam drugo objasnjenje. ajd to sto cu da nakupim po neki rejection, nije ni bitno. ali mogli su bar da plate.

Link to comment

verovatno im je to neka strategija za poboljsanje kvaliteta rada, nemam drugo objasnjenje. ajd to sto cu da nakupim po neki rejection, nije ni bitno. ali mogli su bar da plate.

 

to da + hvatanje botova/programa

 

naime, njihova testna pitanja u svakom regularnom zadatku su istog jezickog oblika (recenice imaju isti strukturu i fond reci)  i moguce je isprogramirati tacan odgovor

u ovom testu nije bilo takvih pitanja vec je zackoljica bila drugacija i program ce bez problema uraditi 10 komada (ako je renegadova informacija tacna) sa sve "yes" odgovorima, te ce na taj nacin da eliminisu masinu

Edited by cedo
Link to comment

Ok to za eliminisanje mašine ali ja i dalje ne razumem gde sam pogrešio i u čemu je fora. Plus neki ljudi kažu da su dobijali rejection na istom testu 2 puta uzastopno iako su jednom išli na yes a drugi put na no.

Link to comment

Ok to za eliminisanje mašine ali ja i dalje ne razumem gde sam pogrešio i u čemu je fora. Plus neki ljudi kažu da su dobijali rejection na istom testu 2 puta uzastopno iako su jednom išli na yes a drugi put na no.

 

test na kojem sam ja pukao "5 times in a row" je bilo sa google linkom i clipboard icon koja nije bila clipboard icon. prvi put kada sam na tom koraku dao "no" odgovor sve je bilo u redu

pre toga jesam krenuo u sistematsku eliminaciju "yes" odgovora posto je bilo malo koraka a nisam imao pojma sta je pogresno u mojim odgovorima

 

kasnije sam dobio test sa istim koracima ali koji je imao clipboard icon bas kao na slikama u linku

 

po meni sve ok. hvatali su masine. ja sam se pokazao kao kiborg :)

Link to comment

Moj prvi pad:

 

2im74wm.jpg

 

Ovde je pisalo klikni na clipboard icon, ja sam kliknuo, sve išao yes i dobio rejection.

 

 

Drugi pad su bile makazice, tu priznajem grešku. U tom momentu sam kapirao da se sve te ikonice smatraju za clipboard icon.

 

Treći pad:

 

256budd.jpg

 

Opet sam radio kao da ovo jeste clipboard icon i dobio rejection.

 

I četvrti trening je bio isti kao 1. i 3. samo što sam sad išao na No nakon tvog saveta i tu nije bio rejection. Znači sva 4 koja sam dobio je trebalo da idem na No. Nemam pojma. Ako ovaj kvadratić nije clipboard icon onda je to cepidlačenje i navlačenje na ban.

Link to comment

Moj prvi pad:

 

2im74wm.jpg

 

Ovde je pisalo klikni na clipboard icon, ja sam kliknuo, sve išao yes i dobio rejection.

 

 

Drugi pad su bile makazice, tu priznajem grešku. U tom momentu sam kapirao da se sve te ikonice smatraju za clipboard icon.

 

Treći pad:

 

256budd.jpg

 

Opet sam radio kao da ovo jeste clipboard icon i dobio rejection.

 

I četvrti trening je bio isti kao 1. i 3. samo što sam sad išao na No nakon tvog saveta i tu nije bio rejection. Znači sva 4 koja sam dobio je trebalo da idem na No. Nemam pojma. Ako ovaj kvadratić nije clipboard icon onda je to cepidlačenje i navlačenje na ban.

 

slazem se ...

 

slicna situacija bila i kod mene

Link to comment

jeste vi dobili ovo ?

 

 

 

sad jos da napisem zalbe

 

 

August 29th Training Jobs Hi Cedo Yesterday we enabled a new "random retraining" feature for all workers. There was a bug in the implementation, which meant that if there was no real work available, you would get a training job EVERY TIME you requested one. This obviously led to a lot of you having only training jobs for quite a while and thinking you were put in the training sandbox. We're sorry about that, it was our mistake. Some points to clarify: - We are looking through your "unfair rejection" complaints (which will take a while). Keep in mind that some of the training jobs are designed to be difficult (sometimes more difficult than real jobs), because our customers require lots of attention to detail. - We found a bug, where the reason for rejection in your history was displayed incorrectly or missing. Because of this many of you felt you could not understand why you were rejected. We are fixing this right now, independently of verifying rejection status. - We will soon re-enable "random retraining", but it should be barely noticeable for most of you. The more you work for us and the more we trust you, the fewer training jobs you will receive. If you have just escaped the "training sandbox" recently you will probably notice a single, mandatory training job every so often, but as you gain trust, you will see fewer and fewer of them. As a summary: - There was a bug with far too many training jobs yesterday. - It was not because you were put in the training sandbox. - We are looking through your training rejections. - You will sometimes get single training jobs no matter how much we trust you. However, if we detect bad performance, you will be put in the training sandbox and will have to complete an entire training course (multiple jobs) to be allowed to work for us again. Thanks for your patience!

 

Link to comment

Dobio i ja. Ne znam ima li svrhe pisati žalbe. Po ovome, jedini bag je to što smo dobijali non-stop treninge umesto posla a ne da su sami trening poslovi nefer. Ne'am pojma, ja verovatno neću da se smaram sa žalbama pošto ih imam samo 3. Ako se nešto pogorša u skorijoj budućnosti onda ću da se žalim.

Link to comment

Dobio i ja. Ne znam ima li svrhe pisati žalbe. Po ovome, jedini bag je to što smo dobijali non-stop treninge umesto posla a ne da su sami trening poslovi nefer. Ne'am pojma, ja verovatno neću da se smaram sa žalbama pošto ih imam samo 3. Ako se nešto pogorša u skorijoj budućnosti onda ću da se žalim.

 

ja sam in napisao da su mi poslali unfair/misleading ispravke (komada 5), sa sve id-evima jobova i ss-ovima, koje nisu dozvoljavale da se uoce eventualne greske te tako direktno uticale na konacan rezultat

 

edit: sve to ne bi trebalo da ima uticaja posto se svakih 30 dana brisu rejectioni, a valjda necu nakupiti 20 komada

 

A tester will be blocked after receiving 20 rejections within 30 days, or 10 training jobs rejections in a row. Rejections aren't the only thing that can result in a block, however. You can read ourBlocking Policy for more information.

Edited by cedo
Link to comment

ipak sam na kraju dobio major flag na ovo: 945457

 

Research Organization Meta-Data

 

tako da ste bili u pravu sto ste izbegli da radite. nadam se da nisam jos nekog "navukao" da radi ovaj posao sa svojim genijalnim savetima :)

 

zbog major flaga sam trajno izgubio lvl 3.

frka, panika mi je bila (kad sam video flag) da necu vise moci da radim rf. iako sam bio prilicno siguran da je za rf dovoljan lvl 1, paranoja je bila jaca :D

ispostavilo se da sam se dzaba plasio, evo sljaka jutros rf sasvim ok

 

jeste bzvz sto sam izgubio lvl 3, pogotovo sto je trajno, ali kako sam radio zadatke u poslednje vreme, trazeci sve moguce precice, ovo i nije lose. pretpostavljam da sam nastavio po starom da bih u vrlo bliskoj buducnosti dobio admin flag.

 

ovo je ubrzalo odluku da se iskljucivo posvetim rf i eventualno radim ostale poslove samo u slucaju da je odnos zarava/vreme podjednak rf zadacima

alavo sam krme i od kad sam dobio mogucnost da radim rf ili nesto malo kasnije, postao sam preterano izbirljiv na ostale poslove

nego, zamolio bih nekog da pokusa otvoriti taj zadatak (ja nisam vise u mogucnosti) da mi snimi pocetnu stranicu sa instrukcijama, ako ipak odlucim da se zalim, mada sumnjam da hocu (jedino ako se pojave jos kakve posledice ovog flaga), posto sam prilicno siguran da nemam osnova da se zalim, a i prilicno sam siguran da mi ne bi isla u korist rucna provera poslova iz blize proslosti :D

Edited by pbg12345
Link to comment

u poslednje vreme mi se vise puta desilo da ako padnem na testnom zadatku, dobijem samo obavestenje da sam iskljucen i procenat tacno uradjenih zadataka, ne i ono objasnjenje sa greskama za svaki pojedinacno.

 

da li u takvim slucajevima postoji nacin da ipak vidim ge sam izgresio?

Edited by pbg12345
Link to comment

ipak sam na kraju dobio major flag na ovo: 945457

 

Research Organization Meta-Data

 

strepnja mi je veca od nade :)

nadam se da necu dobiti flag, radio sam ga posteno, jedino sto sam refresovao dok ne dobijem samo bonus stranu. one od 10 nisam radio

 

ja bih ispalio bilo kakav tiket .... sa nekim opstim mestima, tipa, radio sam najbolje sto znam etc ... sve pristojno ... osim ako stvarno nigde nisi imao vise od minimuma za submit

 

 

u poslednje vreme mi se vise puta desilo da ako padnem na testnom zadatku, dobijem samo obavestenje da sam iskljucen i procenat tacno uradjenih zadataka, ne i ono objasnjenje sa greskama za svaki pojedinacno.

 

da li u takvim slucajevima postoji nacin da ipak vidim ge sam izgresio?

 

mislim da nema mogucnost, ali mozes da pises tiket

Link to comment

strepnja mi je veca od nade :)

nadam se da necu dobiti flag, radio sam ga posteno, jedino sto sam refresovao dok ne dobijem samo bonus stranu. one od 10 nisam radio

 

ja bih ispalio bilo kakav tiket .... sa nekim opstim mestima, tipa, radio sam najbolje sto znam etc ... sve pristojno ... osim ako stvarno nigde nisi imao vise od minimuma za submit

 

 

 

mislim da nema mogucnost, ali mozes da pises tiket

 

 

ja jos nisam dobio flag, ali verujem da hocu. jel to moze da se skine vremenom?

sumnajm da cete dobiti ako niste do sad. ja sam jos preksinoc, nego nisam hteo da se hvalim :D

 

 

@joe

ja koliko sam skontao ne moze da se skine

 

 

@ceda

 

 

trudio sam se da popunim sto vise, ali bas bas retko gde sva polja. a 8 sam ukupno uradio

 

nego posle nesto razmisljam, ne pada mi na pamet neki drugi posao gde je ostavljena ta mogucnost sa "neobaveznim" poljima

zato sam i zamolio ako neko moze da otvori zadatak da bih video sta tacno pise u uputstvu

 

i nije mi jasno sto mi je zalepio ovaj "tezi" flag, nije da mi nesto menja, ali do sad sam bio primeran radnik :D mogla je najpre zuta karta :D

 

mada, kao sto vec rekoh, naravno da bi bilo bolje da je proslo bez toga, izglupirao sam se zarad 30 i nesto $, ali mi je daleko bitnije sto mi je ostao rf, ionako mi je on 90% posla, a koliko vidim postace 100% :)

 

 

 

 

jel jos nekom neobux u poslednje vreme krenuo da izbacuje vise nagrada? ja do pre mesec dana ili nesto malo manje skoro nista nisam dobijao (a oko nove godine sam se registrovao), a od tad svaki 4-5 dan neka kinta, doduse uglavnom sibolicnih 0,25 :D a u medjuvremenu obavezno i po nesto poena

 

e: ako jos neko osim mene uopste klikce to :D

Edited by pbg12345
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...