Jump to content
IGNORED

CrowdFlower znate li ?


cedo

Recommended Posts

jaoj bre, steins :D

 

Pare ti ležu na crowdflower nalog. Kad si preko onog taska na CF claimovao nalog na RF upisao si isti mejl? Testnih ima 7-8, kad to prođeš rade se pravi za pare (mada cedo kaže da se i testni plaćaju čak sam negde i u njihovim pravilima to pročitao ali meni nisu ništa platili).

 

nisam :blush:

 

da promenim?

 

ha, malopre mi stigla poruka da mi je trening završen  :0.6:

 

sad još samo da dobijem neki pravi posao....

 

evo dobih posao ali je neko bio brži....:(

Edited by steins
Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cedo

    1271

  • pbg12345

    400

  • Joe D

    320

  • Renegade

    305

Top Posters In This Topic

Posted Images

ali cedo kako da plate kad nikakav podatak nisam upisao? Niti mi ko traži niti imam gde?

 

drugo, koliko ima ovih test poslova? odnosno kako da se zarade novci? :D

 

idi u messages na CF

 

vidi prvu poruku na id RF posla koji si uradio 

 

u njoj imas sve lepo napisano, i link do svog RF naloga. klejmuj nalog (uneses svoj username i pass). to ce biti tvoj RF nalog, bas kao na ovim screenshotovima koje sam okacio

 

@Renegarde, pre nego sto su poceli pustati nove na RF, meni su pustili nekoliko test zadataka (jasno su bili oznaceni u url-u) i bili su mi placeni. no to i nije vazno. vazno je klejmovati RF nalog zato sto sa tim imas stabilan izvor dnevne zarade, koja se btw smanjila otkako pustise nove, ali bice valjda opet :)

Edited by cedo
Link to comment

idi u messages na CF

 

vidi prvu poruku na id RF posla koji si uradio 

 

u njoj imas sve lepo napisano, i link do svog RF naloga. klejmuj nalog (uneses svoj username i pass). to ce biti tvoj RF nalog, bas kao na ovim screenshotovima koje sam okacio

 

@Renegarde, pre nego sto su poceli pustati nove na RF, meni su pustili nekoliko test zadataka (jasno su bili oznaceni u url-u) i bili su mi placeni. no to i nije vazno. vazno je klejmovati RF nalog zato sto sa tim imas stabilan izvor dnevne zarade, koja se btw smanjila otkako pustise nove, ali bice valjda opet :)

 

sve uradjeno tako kako si rekao. I uradio 8 testova, i poslali mi poruku da je trening završen. 

I kako dalje?

Kako plaćaju taskove? 

Link to comment

sve uradjeno tako kako si rekao. I uradio 8 testova, i poslali mi poruku da je trening završen. 

I kako dalje?

Kako plaćaju taskove? 

 

placaju automatski. ako veli renegade da ne placaju testne, onda su mozda taj deo promenili.

 

da li si preuzeo RF ekstenziju. plavo dugme levo "Get Chrome Extension". preko nje ce ti stizati poslovi. samo neka ti je otvoren hrom i neka ti ekstenzija nije iskljucena (crvena). ukljucujes/iskljucujes je klikom na nju. ako ti otvori hit, i imas poruku da nema slobodan server/neko drugi brzi od tebe onda sacekaj par sekundi i refresuj url (mozes refresovati 2 puta u 30 sekundi (to je od skora, inace je moglo cesce)) i sve dok taj hit ne postane job (zato ja sve heuradjene cuvam u fajlu sa strane i sibam ih kada imam vremena ... i tako ...

 

budi pazljiv na pocetku dok se ne uhodas. posle je izuzetno lako. budi strpljiv sa sporim serverima. radi tacno kao sto pise u instrukcijama, ni vise ni manje

sve sto treba da se unosu u terminal, kopiraj (pazljivo), nemoj da prepisujes

skoro svaki job ima dva testna pitanja, jedan odgovor da i jedan ne, ili je sabiranje ili pitanje da li si covek, ili pitanje da li vidis nesto sto ne mozes da vidis (orchid nose npr)

 

 

gore levo pod "Get more jobs" imas da potpises nda-s da bi mogao da primas jobove od odredjenih kompanija

Edited by cedo
Link to comment

placaju automatski. ako veli renegade da ne placaju testne, onda su mozda taj deo promenili.

 

da li si preuzeo RF ekstenziju. plavo dugme levo "Get Chrome Extension". preko nje ce ti stizati poslovi. samo neka ti je otvoren hrom i neka ti ekstenzija nije iskljucena (crvena). ukljucujes/iskljucujes je klikom na nju. ako ti otvori hit, i imas poruku da nema slobodan server/neko drugi brzi od tebe onda sacekaj par sekundi i refresuj url (mozes refresovati 2 puta u 30 sekundi (to je od skora, inace je moglo cesce)) i sve dok taj hit ne postane job (zato ja sve heuradjene cuvam u fajlu sa strane i sibam ih kada imam vremena ... i tako ...

 

budi pazljiv na pocetku dok se ne uhodas. posle je izuzetno lako. budi strpljiv sa sporim serverima. radi tacno kao sto pise u instrukcijama, ni vise ni manje

sve sto treba da se unosu u terminal, kopiraj (pazljivo), nemoj da prepisujes

skoro svaki job ima dva testna pitanja, jedan odgovor da i jedan ne, ili je sabiranje ili pitanje da li si covek, ili pitanje da li vidis nesto sto ne mozes da vidis (orchid nose npr)

 

 

gore levo pod "Get more jobs" imas da potpises nda-s da bi mogao da primas jobove od odredjenih kompanija

 

preuzeo ekstenziju. Imam jedan problem - ona ima tri položaja - crveni (off), i dva plava, NO i YES. 

 

Ne umem da odgonentnem šta koji znači

Link to comment

ekstenzija - ne znam za plave, mozda moja nije up to date ...

crveno-off: nema da prima poslove

crno-no : aktivna

zeleno-yes: aktivna i u toku je primanje poslova

 

uticete samo na iskljucivanje/ukljucivanje ekstenzije klikom

 

 

neobux - skida 18% i zaokruzuje na donji cent (primer : ako je nesto 4 centa, dobijes 3, ako je nesto 20 centi dobijes 16, ako je nesto 100 centa dobijes 82 ....)

vraca 15% za sve clanove

vraca dodatnih 15% za golden clanove

 

edit: rf na 10 zavrsenih jobova dnevno daje bonus od 10 %, na 100 zavrsenih daje 20 % ... 100 nisam nikada uradio, ali 10 moze lagano da se uradi svaki dan osim vikenda, mada nema pravila

 

najvise posla ima uvece po nasem vremenu pa do 3 nocu (za vas nocobdije) mada nema pravila 

Edited by cedo
Link to comment

pao sam na prvom lol jer sam slep bio

ostalih 7 su bili super laki

 

šta sad?  :unsure:

 

može li mi neko objasniti hitove i te stvari...

Edited by Gospodin Slucaj
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...