Jump to content
IGNORED

Teroristički napad u Parizu


Nesh

Recommended Posts

Isto je i u Nemackoj, samo sto Nemci i nisu bas insistirali da se jezik nauci i to mi se cini delom problema u neuspesnoj integraciji. Bez jezika nema dobre komunikacije i izlaska iz svojih "sigurnih" a zacaranih krugova. I tako dodjes do toga da vec koja generacija ne vlada jezikom koliko bi trebalo, kada ne ponese taj stav od kuce, a skola nije dovoljna.

A nisu insistirali, kao ni na drugim metodama privikavanja na novu civilizaciju (sem na papiru) izmedju ostalog i zbog straha od prozivki, evo i sada kada pricas sa ljudima zdravorazumski na razne teme, neki i dalje kazu "mi ne mozemo to da im nametnemo, moraju sami da traze". Sasavi su. I na pocetku su Nemci ocekivali da ce ti svi ljudi kada zarade otici svojim kucama, a onda ovi nisu i tu je valjda nastao prostor kada se nije jasno odredilo kako ce ici dalje. Kada tada u mirnim vremenima nisu valjano smislili kako da svima bude dobro (tj koliko moze biti) zarad buducnosti, kako li ce sada a da to bude ~mirnim putem..

 

Zar nije ta priča o gastarbajterima koji će da se vrate važila tamo 60tih i 70tih, a šelfovana je negde 80tih, pre nekih 30-40 godina?

Nego kako to misliš da jezik koji se nauči u školi nije na dovoljnom nivou? Ja koliko vidim kod imigranata je prvi jezik školski jezik, ono što znaju svog jezika od kuće je uglavnom kuhinjski nivo jezika.

Link to comment
  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • borris_

    173

  • wall

    168

  • Prospero

    165

  • Аврам Гојић

    125

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dakle, da li se FRA nalazi u ratu sa ISIL? Ako se nalazi u ratu, da li mora da se ponasao kao zemlja u ratu, da ili ne?

 

Pa naravno da ne mora da se ponaša kao zemlja u ratu ako rat nije na teritoriji zemlje u ratu. Koliko samo je Amerika imala tih ratova od WWII pa naovamo, što bi proglašavali ratno stanje u Pensilvaniji zbog Vijetnama?

Link to comment

Pa naravno da ne mora da se ponaša kao zemlja u ratu ako rat nije na teritoriji zemlje u ratu. Koliko samo je Amerika imala tih ratova od WWII pa naovamo, što bi proglašavali ratno stanje u Pensilvaniji zbog Vijetnama?

A pitam se zasto se zaboravlja sssr koja je vodila isto toliko ratova posle svetskog rata sa istim motivima preko delegiranih drzava i isto se ponasala kao da nije u ratnom stanju samo sto njen budzet to nije mogao da izdrzi pa je sssr bankrotirao i raspao se dok amerika ima problem ogromnog drzavnog duga koji je poceo valjda bas od vijetnamskog rata ali da sacekam forumske pametne glave da mi objasne kako to tacno ide kada neka zemlja dugo vodi male ratove koji gutaju veliki novac a ponasa se kao da zivi u blazenom miru

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Link to comment

Hriscanski moral je iznedrio preduslove za sekluarnu modernu drzavu.

 

Sta je "hriscanski moral"? Ne ubij (osim ako si za to ovlascen od drzave) i ne kradi? Sve je to postojalo i pre hriscanstva na ovim prostorima. Najveca podvala je to da je moral u Evropi nastao tek dolaskom sv. Pavla i da su ljudi ovde bili neke nekulturne poluzveri (dok u stvari nista nije dalje od istine). Sto se tice ropstva, hriscanstvo ga je u pocetku samo ucvrstilo i u "hriscanskom moralu" ne postoji nista sto osudjuje tu pojavu. Sto se tice prava zena, ona su smanjena za nekoliko redova velicine dolaskom hriscanstva.

 

Ali reci da je hriscanstvo odgovorno za sekularnu drzavu je onako, bas zesci biser. :lolol: Drzave su sekularne uprkos, a ne zahvaljujuci hriscanstvu, svetovni vladari i drustveni krugovi oko njih su morali za to dugo i krvavo da se bore.

 

Kao sto je napisao Pontijak, najebali smo ako je ono sto sledi plejof izmedju ta dva zla.

Edited by IndridCold
Link to comment
Drzave su sekularne uprkos, a ne zahvaljujuci hriscanstvu

 

To.

 

Pri cemu, fundamentalisticko-hriscanski krugovi, poput americkih evangelista izmedju ostalih, se sve vreme jako trude da tu sekularnost drzave i drustva sto vise ogranice i sto vise mu nametnu svoja verovanja i pogled na svet kao jedinomoguce.

Link to comment

Realno, i naši™ u SPC imaju vlažne snove spram dostignuća ISISa na oslobođenim™ tetitorijama ;)

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment

Realno, i naši™ u SPC imaju vlažne snove spram dostignuća ISISa na oslobođenim™ tetitorijama ;)

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

O kome pričaš?

Link to comment

O SPC. Vrlo bi oni voleli da imaju uticaj kao kolege u SA, Iranu i sl... make no mistake.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment

O SPC. Vrlo bi oni voleli da imaju uticaj kao kolege u SA, Iranu i sl... make no mistake.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Napisao si da imaju vlažne snove na dotignuća ISISa. Sad pominješ SA i Iran. Jel bi mogao da se vratiš na dostignuća ISISa, i preciziraš malo na šta misliš, ono ako te nije sramota kakve gluposti pišeš.

Link to comment

Napisao si da imaju vlažne snove na dotignuća ISISa. Sad pominješ SA i Iran. Jel bi mogao da se vratiš na dostignuća ISISa, i preciziraš malo na šta misliš, ono ako te nije sramota kakve gluposti pišeš.

Ok... gluposti. [emoji106] Ne pravim ja suštinsku razliku između "mirnih" sunita, ratobornih sunita, šiita, etc... zato šaranje (gluposti). Rezultat je po običan narod isti svugde - i u Raki, i u SA i u Teheranu... netolerancija prema bilo kakvoj zabavi, umotane obespravljene žene ("oni da brane, one da rađaju"), netolerancija prema gayevima ("udri, ubi pedera...")...

Ok, ona vesela deca Teherana na Instagramu se trude da to demantuju ali... sto neko reče ne postoji "militantni islam", to je islam kao takav. Moje skr. mišljenje je da bi i ovdašnji verouterivači jako voleli da imaju takav uticaj na "narod"

Sorry na lupetanju, mrzi me da previše objašnjavam... vrućina ;)

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment

Napisao si da imaju vlažne snove na dotignuća ISISa. Sad pominješ SA i Iran. Jel bi mogao da se vratiš na dostignuća ISISa, i preciziraš malo na šta misliš, ono ako te nije sramota kakve gluposti pišeš.

Sta je to, proradio srpski pravoslavni gen u germaniji skandinaviji beneluksu ili gde vec zivis? Lepo covek rekao da talibani u spc imaju vlazne snove na dostignuca islamske drzave jer bi i oni voleli tako da imaju dostignuca i da njihovo ludilo ima takvu moc da planetarno deluje i odredjuje ljudima zivote i sta ti tu nije jasno, da verski funkcioneri zele da imaju svemoc? Kako se lako zaboravila spc koja blagosiljala arkanovce i ostale pse rata, kako se zaboravio filaret koji blagosilja ratne zlocince a sada dok imaju te vlazne snove oni to kompenzuju luksuzom i jebanjem decaka u manastirima i bogoslovijama ili sisanjem kurceva muskih kurvi ah te fine spc vladike ah ta fina spc

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Edited by Pontijak
Link to comment

Ok... gluposti. [emoji106] Ne pravim ja suštinsku razliku između "mirnih" sunita, ratobornih sunita, šiita, etc... zato šaranje (gluposti). Rezultat je po običan narod isti svugde - i u Raki, i u SA i u Teheranu... netolerancija prema bilo kakvoj zabavi, umotane obespravljene žene ("oni da brane, one da rađaju"), netolerancija prema gayevima ("udri, ubi pedera...")...

Ok, ona vesela deca Teherana na Instagramu se trude da to demantuju ali... sto neko reče ne postoji "militantni islam", to je islam kao takav. Moje skr. mišljenje je da bi i ovdašnji verouterivači jako voleli da imaju takav uticaj na "narod"

Sorry na lupetanju, mrzi me da previše objašnjavam... vrućina ;)

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

 

Pa ono, nemoj baš toliko da lupetaš pa nema potrebe da se izvinjavaš. Dakle naravno da SPC nema veze sa ISIS niti ima ikakve snove o ISISovim postignućima, što se žena tiče taj položaj je šira priča od SPC, a gejevska priča je već i anti SPC. Pošto je ono u najosnovnijim zapovestima crkve to da ne treba niko ni da se udari ni da se ubije. Obe više polaze od tripova muške populacije što se tiče njihove uloge u društvu i problema koje oni imaju sa svojom i tuđom seksulanošću, nego od neke religije koja je u Srbiji prilično minorna kao što i sam kažeš.

 

A pogotovo srpski muškarci... pola su bedna skupina koja prva ne želi da pravi porodicu, izdržava decu, i time smanjuje svoj budžet za pivo, al takvi će prvi da potrče da se izjasne kako mrze pedere, ko treba da pravi decu i slične pizdarije. Najbolje da ih je SPC nahuškala na to, SPC verništvo u principu zahtavaju neku dozu misli u glavi i određene osobine koje prosečni srpski "porodični" babun nema.

Link to comment

Sta je to, proradio srpski pravoslavni gen u germaniji skandinaviji beneluksu ili gde vec zivis? Lepo covek rekao da talibani u spc imaju vlazne snove na dostignuca islamske drzave jer bi i oni voleli tako da imaju dostignuca i da njihovo ludilo ima takvu moc da planetarno deluje i odredjuje ljudima zivote i sta ti tu nije jasno, da verski funkcioneri zele da imaju svemoc? Kako se lako zaboravila spc koja blagosiljala arkanovce i ostale pse rata, kako se zaboravio filaret koji blagosilja ratne zlocince a sada dok imaju te vlazne snove oni to kompenzuju luksuzom i jebanjem decaka u manastirima i bogoslovijama ili sisanjem kurceva muskih kurvi ah te fine spc vladike ah ta fina spc

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

 

Gospode bože, ne bih da ne budem gej frendli, ali povraća mi se od količina seksualnih gej perverzija koje ovih dana prosipaš po forumu pod slikom šatro mišljenja na razne teme. Dakle ignore, trebalo je davno.

Link to comment

...određene osobine koje prosečni srpski "porodični" babun nema.

Pa da ga штројимо onda?

Mislim, kad vec nije dostojan i sposoban da dostigne visoke SPC standarde?  :fantom:

Link to comment

SPC verništvo u principu zahtavaju neku dozu misli u glavi i određene osobine koje prosečni srpski "porodični" babun nema.

 

SPC elitno društvo :nobles:

Link to comment
×
×
  • Create New...