Jump to content
IGNORED

Ko je za MASPOK!


hausmaistor

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    16

  • Dr Arslanagić

    15

  • Tribun_Populi

    12

  • hausmaistor

    11

Aha, nisam skapirao. Ali po čemu je to velikosrpstvo a nije i velikohrvatstvo?

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

ne znam, to sam i ja hteo da pitam. 

Link to comment

Aha, nisam skapirao. Ali po čemu je to velikosrpstvo a nije i velikohrvatstvo?

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Neko (da li Bilandžić na nekom drugom mjestu?) je napisao da postojanje odrednice "Musliman" Bošnjaci mogu zaključiti samo svetom trojstvu Bakarić-Kardelj-Tito. Pritisci na njih da se Muslimanima ne dopusti izjašnjavanje drugačije od onih neopredijeljenih, Jugoslovena-ostalih i slično su dolazili, u prvom redu, od srpskog rukovodstva.

Link to comment

Ne sjecam se, davno sam to citao. Mislim da su pod srpskim rukovodstvom obuhvatani i Srbi van Srbije.

 

Ok, hajde da se fokusiramo na BiH. Ko je tu srpsko rukovodstvo?

Link to comment

U svakom slučaju, Leka nije srpsko rukovodstvo.

 

Ma da, na ovo sam mislio

 

 

 

Bošnjaci Sandžaka i Albanci Kosova to vide malo drugačije i imaju svoje priče o iseljavanju, u prvom redu zbog Rankovića, baš tih godina.
 

 

Link to comment

Otisli smo malo od teme, sad smo kod Leke, a treba da se vratimo na Maspok. Vidim samo jedan link za to.

 

Ivan Stevo Krajacic. Kljucni operativac Brionskog plenuma i, zajedno sa Bakaricem, kljucna figura koja je iz potaje duvala u ledja Tripalu i Savki. Naravno,kad su zabrazdili, samo se izmakao, ali prezivela su neka druga deca. Budimir Loncar, Josip Vrhovec i tako ta ekipica.

Edited by Yoda
Link to comment

Bošnjaci Sandžaka i Albanci Kosova to vide malo drugačije i imaju svoje priče o iseljavanju, u prvom redu zbog Rankovića, baš tih godina.

 

Nemogućnost Bošnjaka da se izjašnjavaju makar kao Muslimani skoro dvije decenije iako je broj neopredijeljenih na popisima stanovništva ukazivao da postoji "još neko" u državi.

 

Pravne i ekonomske posljedice Cazinske bune 1950. na muslimansko stanovništvo Cazinske Krajine.

 

A sta mislis, kako je kolektivizacija prihvacena i docekana u Srbiji? 

 

Evo ti cifara za Vojvodinu, uzu Srbiju i Bosnu, period 1945-1952:

 

- u Vojvodini 2295 osoba kaznjeno za sabotazu oduzimanjem zemlje, oko 9000 uhapseno a oko 1000 osudjeno na duze ili krace zatvorske kazne

- u uzoj Srbiji 1200 osoba uhapseno a oko 500 osudjeno na zatvorske kazne ili oduzimanje imovine

- u Bosni oko 500 uhapseno a 270 osudjeno na zatvorske kazne ili oduzimanje imovine

 

Vrlo interesantno je da je pomenuti Aleksandar Rankovic Leka predlagao mnogo stroziji kurs za srpske seljake, koji je ukljucivao streljanje po kratkom postupku bundzija i kulackih elemenata.

 

Izvor: Petranovic, zapisnici sa Politbiroa

 

edit: izvinjavam se na offtopicu.

Edited by ManicMiner
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...