Jump to content
IGNORED

Serie A 2015/16


crtamOrasi

Recommended Posts

Nemci su efikasniji, skoro pola gola po mecu. Nebitno, retko kod njih nadjem dobar mec za gledanje. Fiorentina-Empoli je bio izuzetak danas.

Prosle sezone je Serie A bila najefikasnija. A dobrih utakmica ima i te kako, kao i u svakoj ligi. U zadnjih 4-5 godina se igra osjetno drugacije u odnosu na kliseiziranu proslost sa jakim odbranama, defanzivnim ekipama isl. 

Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    241

  • John Coltrane

    212

  • MiddleClass

    198

  • gervasius twinkleminkleson

    121

Prosle sezone je Serie A bila najefikasnija. A dobrih utakmica ima i te kako, kao i u svakoj ligi. U zadnjih 4-5 godina se igra osjetno drugacije u odnosu na kliseiziranu proslost sa jakim odbranama, defanzivnim ekipama isl. 

 

Kliše.

 

Recimo, brazilska Serija A je opasno dosadna za gledanje. Neko bi rekao da je to do jaja liga, jer igraju tamo Brazilci. Čak ima i dosta golova. S druge strane Arg se igra u vrhunskom tempu, a nema puno golova.

Link to comment

Kliše.

 

Recimo, brazilska Serija A je opasno dosadna za gledanje. Neko bi rekao da je to do jaja liga, jer igraju tamo Brazilci. Čak ima i dosta golova. S druge strane Arg se igra u vrhunskom tempu, a nema puno golova.

Fair enough. U italiji se igra napadački, kvalitetno. Ima i te kako i malih ekipa koje ne igraju povučeno. To što se verona, inače najlošiji tim u dosadašnjem dijelu prvenstva, povukao protiv najboljeg tima u dosadašnjem dijelu prvenstva ne znači mnogo.

 

A i tempo sam po sebi ne znači nužno dobar fudbal.

Link to comment

Dobar fudbal ne znači brz tempo, ali tempo obično određuje interesantnost utakmica.

 

Možda se nismo dobro razumeli, ja se sa tobom potpuno slažem u paušalnom ocenjuvanju fudbala. Danas je toliko izmešanih stilova fudbala zbog upliva različitih škola i tipova igrača, da se ni za jednu ligu ne može dati kliše ocena.

 

Teže evoluiraju lige u kojima je upliv stranih igrača i trenera mali.

Link to comment

Jasno, slazem se. 

 

Naravno, ne mislim da je Serie A uvijek spektakularna, niti najbolja ili najjaca liga, ali prosto ne stoji da je dosadna. Mislim, ima tu dosta i do ukusa, ali svakako se ne igra isto kao prije 10 godina. 

Link to comment

Ocajnih pola sata i onda 10minuta je Roma pritisla i imala 3-4 polusanse, nesto iz prekida, neki traljavi pokusaji ali je delovalo da ce ga nekako umuvati. Sve do momenta kad Dinj totalno nepotrebno daje loptu u noge Gomezu a ovaj prelepim sutem malo ispred 16m salje loptu u malu mrezu.

 

Ocajno deluje Roma, Iturbea treba zakovati za klupu. Ja kontam da ga povrede drze u 11, ali verovatno i zelja investitora da vrati bar promil ulozenog novca.

Link to comment

Iturbe je realno nikakav igrac. Fizikalije bez i trunke softvera. Dati ga bilo kome.

Sve sem Pjanica, Radje i Dzeka (uz donekle Manolasa i Florenzija) je sjebano nacisto i ne sluzi nicemu. Horor bez Gervinha i Salaha.

Link to comment

Roma :isuse: Pa ako sad ne mogu do titule...

 

Doduse, Pjanicu nisu za ovih par dana narasla muda tako da nije ni cudo da su izgubili.

Edited by ArleKino
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...