Jump to content
IGNORED

Драфт 2015/16


Recommended Posts

Čestitke ducci!

 

Ja sam imao briljantno oko za suvi prosek ove godine. Delija ali u trenutku kad je tek odigrao neke 2-3 tekme je jedan jedini trenutak inspiracije, ostalo sve neki gomisi i pančeoni :isuse:

 

Ne znam da li sam delio sa vama, a ne znam ni da li ćete mi verovati, ali moj omiljeni ovogodišnju fantazi trenutak je kad sam se u posljednjem kolu inicijalnog drafta lomio između mahreza koji je bio na redu po spisku i jordana ayewa jer mi je trebao još jedan špic. :D

 

Za utehu sam makar marezaru imao u timu od samog starta

Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    253

  • John Coltrane

    218

  • Pokojni Ruxin

    204

  • Muwan

    193

Iskopao sam sad spisak da vidim koliko sam dobro cenio

 

Mahrez 27. među veznjacima, vardy dopisan na kraj kao posljednji 41. špic (da li ste znali da ih ima toliko u celoj ligi :D), a uljoa broj 15. Među prvih 10 veznjaka dosta fejlova (azar, fabregas, kazorla, sterling, volkot, yaya). I plejada neviđenih asova posle broja 30 - brunt, sinclair, griliš, atsu (?), kabelja (zaboravio sam da taj čovek i postoji), veretout....

Edited by Ruxin
Link to comment

Dream Team od pikova iz samo inicijalnih rundi (1-4):

 

Cech - Bogotac - 40. pik - 3 runda

-------------

Cresswell - nbg4ever - 66. pik - 4. runda

Fonte - Ducca - 43. pik - 3. runda

Koscielny - Moća - 44. pik - 3. runda

-------------

Payet - Gylfi - 30. pik - 2. runda

Özil - beowl - 14. pik - 1. runda

Eriksen - Kansas city zez - 10. pik - 1. runda

Ayew - Zoki - 38. pik - 3. runda

-------------

Aguero - Pantelia - 1. pik - 1. runda

Kane - Svarog - 4. pik - 1. runda

Lukaku - cvrlle - 19. pik - 2. runda

 

 

solidno promenjena slika.

niko sa 2 pika u idealnih 11.

najviši pik Pantelia, 1. pik se na kraju ipak isplatio!

 

kolektivno smo jezivo birali u odbrani. Fonte je 14. defanzivni po broju bodova, ispred njega su birani još i Smalling, Dier i Monreal, ali u dodatnim rundama. preskočeni su Fuchs, Huth, Morgan, Dann, Van Dijk i van Aanholt.

Link to comment

Realno za ove preskočene niko nije mogao da pretpostavi šta će da naprave a Fonte je po meni pik sezone. Cresswell isto odličan izbor, usudio bih se reći i Wijnaldum :fantom:

Link to comment

Fonteovu sezonu je izvukao povratak Forstera iz povrede i vezanih 6 CS-ova. Pre toga total 5. Posle vise nijedan. Da je rmpalija branio od pocetka bilo bi to jos bolje. Sad samo da Sotone ne rasprodaju odbranu i da rese pitanje RB za sledecu pa ce biti i bodova...

Link to comment

Moram priznati da ne razumem vašu logiku u vezi odrambenih

Zašto je fonte najbolji pick kad nam je recimo van dijk ostao svima dostupan, a uzeo je čak i više poena?  :huh:

 

Edit - ja sam tek sad bacio pogled na tabele ko čovek

Što čestitamo samo ducci? :lolol:  Čestitke i gilfiju!

Edited by Ruxin
Link to comment

Hvala na cestitkama i naravno, Gilfiju kapa dole, ipak je najbolje poslozio pikove i tim generalno. U jednom momentu sam se ponadao duploj kruni na -20 ali me Mane u nedelju sahranio (a bese jos i upitan :cry: ).

 

Moram priznati da ne razumem vašu logiku u vezi odrambenih

 

Zašto je fonte najbolji pick kad nam je recimo van dijk ostao svima dostupan, a uzeo je čak i više poena? :huh:

 

Pa vidi, Van Dijk je presao u Soton tek 1. Septembra, ako pricamo o prvoj fazi drafta nije ni bio dostupan. Na kraju jeste nadmasio Fonta ali samo za 3 poena. Moja logika je bila da uzmem nekog ko je siguran da ce odigrati 30+ tekmi u sezoni za veoma dobar tim koji ume da igra tvrdo, i pride sposoban je i postici neki gol iz prekida, Fonte mi je bio no-brainer. Malo sam potcenio cinjenicu da je sezonu poceo u potpuno novoj cetvorci pozadi bez povredjenih Forstera, Bertranda, sa Yoshidom na CB i nepoznanicom na RB koja se i ispostavila na kraju najslabijom karikom u odbrani. U idealnim uslovima isao bi mozda i do 160p. Sve u svemu ja sa njim prezadovoljan. Edited by ducca
Link to comment

Pa vidi, Van Dijk je presao u Soton tek 1. Septembra, ako pricamo o prvoj fazi drafta nije ni bio dostupan. Na kraju jeste nadmasio Fonta ali samo za 3 poena. Moja logika je bila da uzmem nekog ko je siguran da ce odigrati 30+ tekmi u sezoni za veoma dobar tim koji ume da igra tvrdo, i pride sposoban je i postici neki gol iz prekida, Fonte mi je bio no-brainer. Malo sam potcenio cinjenicu da je sezonu poceo u potpuno novoj cetvorci pozadi bez povredjenih Forstera, Bertranda, sa Yoshidom na CB i nepoznanicom na RB koja se i ispostavila na kraju najslabijom karikom u odbrani. U idealnim uslovima isao bi mozda i blizu 200p. Sve u svemu ja sa njim prezadovoljan.

Moja logika glede odbrambenih je da ima smisla uvaliti se samo u odbrane koje će sigurno da odu (mančesteri, arsenal...), a iz slabijih timova jedino ako neko baš pravi neviđenu razliku ofanzivnim učinkom (kao nekad bejns).

Fonte je pick u kojem ne vidim nikakav smisao jer ako mi zatrebaju sautemptonovci uvek će ostati neki slobodan, a ofanzivni učinak mu je zanemarljiv.

 

Nadam se sa ne zvuči kao da mnogo pametujem pošto si nas upravo sve odvalio, samo moja 2 centa :)

Link to comment

"Odvalio" tako sto mi se dosta kockica poklopilo da budem iskren, jos se secam kola kada sam Coltrane-a dobio 1 razlike tako sto je Sanja uzeo 2 bonusa u ponedeljak uvece protiv Citija :D

Iskreno nisam uopste imao neke briljantne pikove ali su bili kud i kamo balansirani, Antonio me u februaru lepo pogurao, i dosta sam dobro kupovao nedraftovane igrace. Glede Fonta ima logike i tvoje razmisljanje, ali to 40. i neko mesto i ne pruza bogzna sta za uzeti, kazem - vodio sam se prvenstveno logikom kontinuiteta i zacementiranosti u 11 solidnog tima.

 

U tom 43. piku mogao sam dici nekog iz Arsenala ali ko je mogao znati da ce Belerin tako razvaliti, uostalom i uzet je tek u oktobru kad su stvari bile jasnije. Prethodnu sezonu imao 1500 min i daleko od toga da je bio izvesno zacementiran. Ista prica Monreal i Gibbs koji su se prethodne sezone dosta rotirali. Koscielny najbezbedniji CB ali i on je kilav i cesto povredjen. Jbg. Toby je pak bio izvestan kao zver i to je velika greska svih nas. Cak sam i jebenog Diera uzeo pre njega u Oktobru :isuse:

 

Inace kad smo kod tog dodrafta sledece sezone mislim da je bolje to uraditi tokom reprezentativnih akcija pocetkom Septembra a ne cekati 2 i po meseca da se stvari iskristalisu, onda to i nije neko umece jbg...

Edited by ducca
Link to comment

+1000 za dodraft

 

Samo da napomenem da mi nije bila namera da kritikujem bilo čiji konkretan pick nego reko razmenjujemo malo škole i pristupe :)

Link to comment

Mene je Theo ujebao samo tako. I kasnije povreda KDB-a.
ducco slažem se da treba da draftujemo čim se završi prelazni rok. Nema se šta čekati.
imam i neke zamerke u vezi nekih pravila ali to cemo kad bude doslo vreme za novu sezonu. 

inace, jel pratio neko da li je bilo neaktivnih? bilo je mnogo skeptika u vezi sa jedinstvenom ligom ali eto ivezosmo je do kraja. 
vi sto ste igrali i predhodnu mozete ih usporediti. 
Sent from my D2403 using Tapatalk

Edited by cvrlle
Link to comment

Sad vidim cvrletov edit.

 

Što se mene skeptika tiče priznajem grešku, dobra je zabava veća liga. Sistem biranja nije bio baš idealan, ali ako ne smislimo ništa bolje poslužiće i takav kakav je, jebeš ga

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...