Jump to content
IGNORED

Goran Jevtić - obljuba maloletnog lica


Аврам Гојић

Recommended Posts

Danas usli u bus sa detetom, ispred nas dvoje klinaca utrcavaju i zauzimaju mesta na gornjoj platformi "jer mnogo vole tu da sede" rece devojcica. U voznji devojcica poce da zadirkuje moje dete, te slatka je te kako se zove etc, udje u razgovor sa mojom zenom i iza sebe cuh kako kaze

 

"ja imam petnaest i po godina a moj brat cetrnaest".

 

Meni se u tom trenutku odmota citava ova rasprava o Godzi i pedofilima te chicha u meni ne izdrza, okrenuh se da ih malo bolje zagledam: deca jbt, deca 1:1, jos nisu skinuli pelene. Ono, balavurdija i slikom i tonom.

 

Pa jebote o cemu mi ovde drvimo.

 

+1

 

А дрви се о томе да се нађе олакшавајућа околност које нема.

Link to comment

1. upravo tako + sto to onda nije problem carsije, vlasti ili medija vec osobe koja je uzeta kao meta

 

2. u tome je vic, nije na nama da nagadjamo vec na tuziocu koji prihvata ili odbacuje krivicnu prijavu roditelja i staratelja maloletnog lica i na sudu koji takvu prijavu uzima u postupak ili odbacuje, ostajem pri tome da je to vrlo neprijatna situacija za jevtica i za tog maloletnika od 15 godina jer ce i on morati da ucestvuje u postupku, davanje iskaza, vestacenja itd. jer nama ni iz dzepa ni u dzep da mislimo sta god hocemo ali bogme jevticu tesko da je svejedno sve to a bogme tesko da je i maloletniku svejedno jer je samim cinom podnosenja krivicne prijave od strane svojih roditelja uvucen u taj slucaj hteo on to ili ne hteo

Није тужилац ни по чему обавезан да нагађа, штавише је у обавези да нагађање, гатање, трачеве, притиске бело које врсте елиминише у највећој могућој мери, и једноставно се руководи расположивим информацијама из истраге, и онда процени да ли је основано подићи оптужбу или није. Тужилац је морао да зна да ће и само покретање тужбе у овом конкретном случају изазвати медијски и јавни линч г. Јевтића. Тужилац је преузео дотичну одговорност, и ту сада има та згодна тракалица: под претпоставком да је нанео неправду г. Јевтићу, евентуална одговорност тужиоца никада неће повући санкцију која би представљала макар стоти део штете који је изазвао.

 

Постоје само две могућности:

 

- или тужилац зна нешто што ми не знамо

 

- или се тужилац руководи интересима оног што овде радно називамо "чаршијом".

 

И ако је ово друго у питању - онда се ова прича итекако тиче и тебе и сваког ко живи у тој земљи, па ма како "стрејт" био.

Link to comment

pa za sta ga terete?

besmisleno je pricati o olaksavajucim i otezavajucim okolnostima kad nikakvu naznaku nemamo (mi kao neka javnost jel) o tome da li je jevtic kriv prema pravu zemlje, a sto se nekog morala/tabua tice, tu ionako ne postoje te nijanse.

Link to comment

Постоје само две могућности:

 

- или тужилац зна нешто што ми не знамо

 

- или се тужилац руководи интересима оног што овде радно називамо "чаршијом".

 

Logike radi, jedna mogućnost ne isključuje drugu.

 

Prva je sigurno tačna, za drugu možemo da nagađamo slobodnim stilom forumskog pisanija.

Link to comment

Тако је, једна не искључује другу, али прва опција није гарантовано тачна. У систему у коме су медији 100% контролисани било би за очекивати да се "пусти" свака информација која иде у корист власти. Биће јако занимљиво када буду кренули да доказују "немоћ" дотичног клинца. Међутим, то је граница до које желим да спекулишем.

Link to comment

a po cemu je prva sigurno tacna?

 

Naravno da ću smatrati da tužilac na nekom predmetu ima više informacija o tom predmetu od javnosti, osim ako ceo spis predmeta nije dospeo u novine. Mislim da bi se suprotan stav morao dokazati.

 

 

Тако је, једна не искључује другу, али прва опција није гарантовано тачна. У систему у коме су медији 100% контролисани било би за очекивати да се "пусти" свака информација која иде у корист власти. Биће јако занимљиво када буду кренули да доказују "немоћ" дотичног клинца. Међутим, то је граница до које желим да спекулишем.

 

Ovo nije čak ni netačno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...