Jump to content
IGNORED

Goran Jevtić - obljuba maloletnog lica


Аврам Гојић

Recommended Posts

ma slazem se, samo zastupam svoj stav da treba znati kada se prestane sa necim, napisah vec svoje razloge :)

 

a da ne trolujemo bezveze temu, eto, po mome, sotir™ je negde oko 20e trebao da prestane da vabi pijane klince u klozet u svrhu seksa i sada ne bi imao problem sa tuziocem, na srecu razvlacenje po tabloidima je prestalo posle par dana ne zbog milosti urednika tih govnoidnih medija nego zbog straha da ne budu optuzeni i za homofobiju i za medijski linc i tako dalje

Link to comment

Е, ту смо већ престали да се слажемо. Не пристајем на "имао проблема са тужиоцем" кондиционал, све док човек није урадио ништа противзаконито. Оно, секс са петнаестогодишњацима можда није твој и мој cup of tea, али то нам не даје ама баш никаква права да Горана Јевтића осуђујемо, па чак ни морално. Ја се заиста не усуђујем да повлачим границу "моралног" у сексу, нити видим чему то може служити, изузев крајњој малограђанштини. У том смислу сам захвалан законским одредбама, ма како арбитарне биле - то је та граница, испод је кривично дело, а изнад је заштићени простор приватности и слободе, и бујрум.

Link to comment

ne moramo da se slazemo, covek ima problema sa tuziocem i videce sa svojim advokatom kako ce proci, s obzirom da je petnaestogodisnjak maloletan zakon daje pravo roditeljima kao zakonskim starateljima   da podnesu krivicnu prijavu kakvu su podneli a na tuziocu je da je prihvati ili odbaci, ukratko, meni je glupo petljati se sa maloletnicima cak i kada imas 20 godina a tek sto je glupo kada si blizu cetrdesete, nije rec o moralu, sklonostima i tako to vec o eventualnim posledicama koje su u ovom slucaju postale stvarne, roditelji podneli prijavu, tuzilac prihvatio i eto ti problema sa tuziocem

Link to comment

Nije u problemu sa tužiocem, tu su stvari vrlo jasne. Nego je u problemu sa malograđanskom čaršijom.

 

Plus jedan na ceo Condorov post, a naglašavam deo:

 

Не пристајем на "имао проблема са тужиоцем" кондиционал, све док човек није урадио ништа противзаконито. 
Link to comment

kako bre nema problem sa tuziocem? jel tuzilac pokrenuo postupak? jeste. jel jevticev advokat ponudio nagodbu a tuzilac odbio? jeste. dakle, ima problem sa tuziocem i tek ce se u postupku pred sudom videti sta ce biti, da ne pominjemo mrcvarenje tog klinca sa vestacima, da li je nemocno lice ili nije nemocno lice i tako dalje, pa rocista na svakih par meseci i tako dalje sve do presude koja moze lako da bude oslobadjajuca ali dok se ne zavrsi postupak e pa onda nije zavrsen postupak.. da sam ja na jevticevom mestu bogme bilo bi mi vrlo neprijatno sve to, i placanje advokata i odlazak na rocista, o medijskom lincu da i ne pricam, slaba uteha bi mi bilo sto neki misle da je problem u malogradjanskoj carsiji jer bih ja morao da odlazim na rocista, dajem iskaze, placam advokata itd sve do okoncanja postupka i jos da strepim svaki dan da li ce govnarima iz govnoida da se nadigne da obrnu jos jedan krug razvlacenja a to razvlacenje je ustvari najneprijatniji deo te jevticeve situacije

Edited by Pontijak
Link to comment

Окау, онда треба бити прецизан и рећи: има проблем са тужиоцем који се не држи закона него чаршије. Али то онда престаје да буде Горанов проблем, зар не?

Link to comment

Окау, онда треба бити прецизан и рећи: има проблем са тужиоцем који се не држи закона него чаршије. Али то онда престаје да буде Горанов проблем, зар не?

:D

Link to comment

Окау, онда треба бити прецизан и рећи: има проблем са тужиоцем који се не држи закона него чаршије. Али то онда престаје да буде Горанов проблем, зар не?

 

ma jasno. zamisljam opet, recimo mene saceka neko jutro i krenu tabloidi da me razvlace, istog dana me pozovu na informativni razgovor pa saznam da je podnesena krivicna prijava protiv mene, sledeceg dana tabloidi nastave da me razvlace, trcim da angazujem advokata i tako dalje i tako dalje, tuzilac pokrenuo postupak u skladu sa svojim ovlascenjima, cekam poziv na sudsko rociste, ma jok, nije to moj problem, sto bih se uzbudjivao, to je tuziocev problem jer citam na netu da se tuzilac ne drzi zakona vec reaguje po logici malogradjanske carsije, nije moj problem sto je prihvatio krivicnu prijavu roditelja koji je staratelj maloletniku, ma gde to da bude moj problem, zasto bih se uzbudjivao zbog toga. ne znam da li si shvatio zasto sam napisao da jevtic ima problem sa tuziocem pa pokusah opet da objasnim

 

A ti si siguran da se tužilac ne drži zakona? Bio si u toj klonji pa znaš tačno šta se desilo?

 

ma sve je nagadjajnje sta se desilo i nije rec o tome trenutno. postoji samo tabloidno razvlacenje i krivicna prijava roditelja i tuzilac koji postupa u skladu sa tom prijavom,, sve u svemu, neprijtna situacija za jevtica, tesko da bi mu pomoglo da isprinta odredjene postove na ovoj temi, da to svom advokatu koji to preda sudiji na rocistu i lepo nakrivi kapu i ne uzbudjuje se vise jer je stvar resena

Link to comment

A ti si siguran da se tužilac ne drži zakona? Bio si u toj klonji pa znaš tačno šta se desilo?

Изгледа да имаш извесних појмовних сметњи. Ајде да пробамо овако: за које тачно кривично дело, по теби, постоји основана сумња да га је грађанин Јевтић починио?

Link to comment

Изгледа да имаш извесних појмовних сметњи. Ајде да пробамо овако: за које тачно кривично дело, по теби, постоји основана сумња да га је грађанин Јевтић починио?

 

pa pisalo se ovde o tome pre par dana, obljuba nemocnog lica. dakle, sledi postupak, vestacenje stanja tog klinca, mrcvarenje postupka od rocista do rocista ako sud ne odbaci krivicnu prijavu , posle svakog rocista tabloidi krenu lesinarski da razvlace tu temu i tako dalje, sve do okoncanja postupka, potpuno su nebitne nase pretpostavke ovde da li je ili nije jevtic nesto pocinio i nasi moralni i ostali stavovi

Link to comment

ali nije da onog ko je drugaciji nazivamo pacenikom i bolesnikom i debilom i da mu ucitavamo razne neke motive koji izgledaju jedini moguci (logicni) iz licne perspektive. zapravo, oboma su ucitane jasno definisane uloge : dominantan perverzni starac i ugrozeni nesvestan mladac... bilo bi lako da je uvek sve po ps-u, tj. da imamo formulu.

 

što nije? ja mislim da je baš to normalno. šta uopšte znači 'normalno'?

Link to comment

ma jasno. zamisljam opet, recimo mene saceka neko jutro i krenu tabloidi da me razvlace, istog dana me pozovu na informativni razgovor pa saznam da je podnesena krivicna prijava protiv mene, sledeceg dana tabloidi nastave da me razvlace, trcim da angazujem advokata i tako dalje i tako dalje, tuzilac pokrenuo postupak u skladu sa svojim ovlascenjima, cekam poziv na sudsko rociste, ma jok, nije to moj problem, sto bih se uzbudjivao, to je tuziocev problem jer citam na netu da se tuzilac ne drzi zakona vec reaguje po logici malogradjanske carsije, nije moj problem sto je prihvatio krivicnu prijavu roditelja koji je staratelj maloletniku, ma gde to da bude moj problem, zasto bih se uzbudjivao zbog toga. ne znam da li si shvatio zasto sam napisao da jevtic ima problem sa tuziocem pa pokusah opet da objasnim

 

Ово је један од фасцинантнијих постова. Креће од појединачног, да би се ефектно и логично домогао општег (= а шта ако се то и мени/ било коме деси?), да би се онда стрмоглавио назад у појединачно, јер на управо несхватљив начин појединачно сматра потпуно искљученим из општег (значи, тужиочев проблем? значи, није мој проблем?).

 

Могли би сад ово логички да расплићемо док нас глава не заболи - а најгоре од свега је што си потпуно у праву. Оног тренутка када се чаршија, власт, медији, било којим редом, острве на тебе - најебао си, у Србији земљи. Нико те неће узети у заштиту. Јер сви пате од горње грешке у размишљању. Која самим тим престаје да буде грешка и постаје - животно искуство. :)

 

pa pisalo se ovde o tome pre par dana, obljuba nemocnog lica. dakle, sledi postupak, vestacenje stanja tog klinca, mrcvarenje postupka od rocista do rocista ako sud ne odbaci krivicnu prijavu , posle svakog rocista tabloidi krenu lesinarski da razvlace tu temu i tako dalje, sve do okoncanja postupka, potpuno su nebitne nase pretpostavke ovde da li je ili nije jevtic nesto pocinio i nasi moralni i ostali stavovi

Моје питање је било сасвим прецизно (& прецизно и адресирано на г. Мујицу, ал ајде): да ли постоји оправдана сумња да је дошло до извршења кривичног дела, и ког тачно дела? Ако ти имаш каквих сазнања о томе да је у питању било "немоћно лице" онда је све у реду. Ја таквих сазнања немам и штавише ми је та конструкција сасвим сумњива.

 

едит: филозофиро још нешто

Edited by condor
Link to comment

Изгледа да имаш извесних појмовних сметњи. Ајде да пробамо овако: за које тачно кривично дело, по теби, постоји основана сумња да га је грађанин Јевтић починио?

 

Ne znam, nisam pravnik. Ako postoji optužnica, pretpostavljam da postoji i sumnja, da li je osnovana ili ne - odlučiće sud.

Ako te zanima koje je delo u pitanju, pročitaj optužnicu. Ako ne možeš da je nađeš, znači da pričaš napamet.

 

Koliko vidim, ti si se ovde prepoznao kao neko ko je pozvaniji i od tužioca i od suda da ceni okolnosti ovog dela:

 

 

 

Ја таквих сазнања немам и штавише ми је та конструкција сасвим сумњива.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...