Jump to content
IGNORED

Superliga (ovaj put bez naslovnog sponzora) 2015/2016


DR. KUMALO

Recommended Posts

  • Replies 442
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    33

  • б1lme3

    31

  • levi

    29

  • Constantin

    26

Debelo se prereruje sa drugim timom partizana. Liga nam je takva da gubitak jednog ili dva boda u trecem kolu prvenstva znaci mnogo manje nego eventualni plasman u le/ls. Legitimna odluka da se odmore neki igraci.A za siljenje kurca na postovanju pravilnika je kljucno da je ovo 3kolo prvenstva, u kojem je trener izveo 11 od 25najboljih igraca

Link to comment

Ne sećate se slučaja kada je jedan tim izašao protiv jednog od večitih sa drugim timom uz obrazloženje da ionako ne mogu da dobiju utakmicu i da se štede za utakmicu sa direktnim konkurentom?

 

Nije vam jasno zašto su takve stvari u ozbiljnim takmičenjima nepoželjne?

 

U nba su kaznili jednu ekipu jer je u poslednjoj utakmici pred plej of odmarala najboljeg igrača.

 

Kao što rekoh srbin pobedijo.

 

 

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Ti si uveo u priču a šta bi bilo da su izgubili. Nisam nigde ronio suze, samo sam napisao zašto mislim da je to pogrešno, i zašto se uostalom to kažnjava u ozbiljnim ligama. A koliko vidim, i ovde je na papiru obavezno da se izvede najjači tim. Dakle, ako si ti da se dozvoljava da se zarad interesa jednog tima narušava fer plej takmičenje, ok to je tvoj stav. Ja sam protiv toga. 

 

Ne, ja sam samo za to da trener dotičnog kluba odlučuje koji mu je najbolji tim za svaku narednu utakmicu. Možeš li da mi objasniš kojom metodologijom bi sudski ili disciplinski izveštačio da ovi što su juče igrali nisu najbolji tim? Šta bi koristio, cifre sa transfermarkta? Ocene iz Sportskog žurnala?

 

Uzgred, ono što vidiš na papiru™ i na šta se pozivaš je tako genijalno sročeno da bi čak i odmaranje jednog jedinog igrača moglo da se protumači kao kršenje obaveze da se na teren izađe sa najboljim timom.

Link to comment

Ne, ja sam samo za to da trener dotičnog kluba odlučuje koji mu je najbolji tim za svaku narednu utakmicu. Možeš li da mi objasniš kojom metodologijom bi sudski ili disciplinski izveštačio da ovi što su juče igrali nisu najbolji tim? Šta bi koristio, cifre sa transfermarkta? Ocene iz Sportskog žurnala?

 

Uzgred, ono što vidiš na papiru™ i na šta se pozivaš je tako genijalno sročeno da bi čak i odmaranje jednog jedinog igrača moglo da se protumači kao kršenje obaveze da se na teren izađe sa najboljim timom.

Radio bih isto kao što rade u engleskoj.

 

Ili nba http://mobile.sportingnews.com/article/4641540-resting-players-playoffs-cavaliers-david-blatt-lebron-james-david-stern-gregg-popovich

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Ne sećate se slučaja kada je jedan tim izašao protiv jednog od večitih sa drugim timom uz obrazloženje da ionako ne mogu da dobiju utakmicu i da se štede za utakmicu sa direktnim konkurentom?

 

Nije vam jasno zašto su takve stvari u ozbiljnim takmičenjima nepoželjne?

 

Nije nam™ jasno gde je granica između poželjnog i nepoželjnog. Koliko igrača smeš da odmoriš za važu utakmicu a da to ne naruši integritet takmičenja? Jednog, dvojicu, šestoricu? Reci mi koliko fudbalera Partizana koji su juče igrali nikada ne bi videlo startnih 11 da im se nije iznenada ukazala prilika?

 

 

Edit: ti stvarno misliš da najveći timovi u engleskoj ne prave rotacije za ligaška i evropska takmičenja i da uvek izvode na teren istih 11 a menjaju samo povređene i suspendovane?

Edited by beowl
Link to comment

Nije nam™ jasno gde je granica između poželjnog i nepoželjnog. Koliko igrača smeš da odmoriš za važu utakmicu a da to ne naruši integritet takmičenja? Jednog, dvojicu, šestoricu? Reci mi koliko fudbalera Partizana koji su juče igrali nikada ne bi videlo startnih 11 da im se nije iznenada ukazala prilika?

Kako su ovi u premijer ligi ustanovili da su vulvsi prekršili pravilo ili ovi u nba da odmaranje glavnih igrača nije genijalna taktička zamisao. Isto tako

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Inače, naravno da ne treba da.kazne partizan, ako je ono sa ofkom prošlo nekažnjeno.

 

Ali da je i jedno i drugo pogrešno, pogrešno je.

 

Pri tome je ovo sa.ofkom gore.jer je klasičan kriminal, ali to.ne znači da je.igranje takmičarske utakmice sa.drugim timom ok

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Čekaj jbt, ne bi bilo nerealno da Partizan sa drugim timom dobije NP. Šta bi onda bilo? Bravo, đeco, al ipak po pravilniku klub može da pase kaznu jer nije izveo 11 najboljih?

Link to comment

Hamlete kojom metodologijom bi utvrdio koji je najbolji tim nekog kluba u trecem kolu i koliko na tom mecu moze odstupiti od proslog kola?

Istom metodologijom koju su upotrebili u pl kada su kaznili vulvse

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Jbg, na fonu sam, mrzi me da otvaram link, verujem ti da su smislili nacin. Ali meni deluje suludo. Naglasavam radi se o trecem kolu, a partizan je dovoljno bolji da se moze nadati bodovima i ako ne igra na papiru idealnih 11

Link to comment

Nisi najbolji primer uzeo da podrzis voju tezu. Odmaranje igraca u NBA je redovna pojava, pogotovo izrazena u nekoliko poslednjih godina. Spursi bezobrazno odmaraju sve najbolje igrace odjednom (i tako se useravaju na utakmice) cak i u prvim mesecima sezone, dosta igraca u ligi preskace back to back meceve, a smatra se normalnim da najvazniji igraci presede nekoliko poslednjih utakmica pred plejof. O fenomenu tankovanja, kada timovi namerno prave nekonkurentne sastave, da ne govorimo. 

Link to comment

Istom metodologijom koju su upotrebili u pl kada su kaznili vulvse

 

Pa reci mi koja je to metodologija jer to u slučaju Wolvesa nikada nije bilo precizirano. Liga je jednostavno odlučila da su oni izveli "oslabljen" tim a to su odlučili na osnovu toga što je trener promenio 10 igrača u odnosu na prethodnu utakmicu. Zato i pitam, koliko nepovređenih i nekažnjenih igrača smeš da promeniš a da to ne izazove podozrenje nadležnih?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...