Jump to content

Liga Šampiona 2015/2016, 16/17...


theanswer

Recommended Posts

^^ Nije normalno,Italija i Francuska treba da imaju po jednog a Nemačka,Engleska,Španija 2 dosta im je a ne ove egzibicije sa 5 kluba .

 

Kada je uopšte Red Bull igrao CL,nisam u toku,znam da ispadaju redovno u kvalifikacijama.

Edited by elementary
Link to comment
  • Replies 7.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    481

  • John Coltrane

    448

  • renne

    358

  • Pokojni Ruxin

    333

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne, bolje je da Vučeliću udele 15 miliona evra, dok Partizan za deceniju potroši na transfere milion evra, bockajući na slepo CL.

 

To što van najjačih 10 liga sem Basela i Red Bulla niko nije sposoban da napravi održiv projekat je mnogo veći problem i ne rešava se instant davanjem novca BATEu koji za pet godina učešća u CL nije uspeo da digne klub na viši nivo. Glavni stranci viškovi i razočarenja FKCZ. Gde god im igrač ode van Belorusije, vrati se brže nego što je otišao. Za takve timove je EL, dok ne odluče da žele nešto više.

Jbg ti meni ucitavas neobjektivnost, a odgovaras mi sa Vucelom i 15milki.

 

Namerno sam te pitao za Mamle zato sto su oni prosle godine obrisali patos( 5:1 u dvomecu) sa RBSalzburgom koji ti svrstavas u klubove koji "moraju" da igraju LS. Kako je dobro za fudbal da ekipe koje ne mogu da prodju kvalifikacije treba da igraju u grupama?

 

Opet te pitam, zivo me zanima, koja je dobrobit za fudbal da ima vise od 2 Italijana ili Francuza?!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Mada, realno, za recimo srpske klubove bi se malo toga promenilo. Da se igraj danas neki KEŠ kao onda, tu bi bilo verovatno nabiflano 64 tima, gde bi najuspešnije zemlje imale po dva predstavnika. Takmičenje bi verovatno krenulo negde otprilike krajem avgusta i u najvećem broju slučajeva srpski prvak bi ispao upravo u prvom kolu. u drugom skoro sigurno. 

Link to comment

krenulo bi u sept. ionako ima 6 termina za grupnu fazu, na proleće bi igrale samo ekipe koje su prošle u 1/4 finale, to koliko bi daleko dogurali zavisilo bi od žreba, posebno ako bi se ukinuli povlašćeni u žrebanju pa da parovi 1 kola budu barsa - čelski i astana- dila gori, kao nekada davno....

Link to comment

Jbg ti meni ucitavas neobjektivnost, a odgovaras mi sa Vucelom i 15milki.

 

Namerno sam te pitao za Mamle zato sto su oni prosle godine obrisali patos( 5:1 u dvomecu) sa RBSalzburgom koji ti svrstavas u klubove koji "moraju" da igraju LS. Kako je dobro za fudbal da ekipe koje ne mogu da prodju kvalifikacije treba da igraju u grupama?

 

Opet te pitam, zivo me zanima, koja je dobrobit za fudbal da ima vise od 2 Italijana ili Francuza?!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ovo sam odgovorio Beowlu, ne tebi.

 

Dobrobit je u tome što je fudbal kvalitetan, a ne prosjački zbog glasova. Niko tu ne mora da igra CL (ni Red Bull u ovom slučaju), oni su jedini podigli kvalitet svog tima i ne zavise od toga da li će ući u CL ili ne. Sportska politika ostaje ista. Šampioni kao Malmo moraju da prođu malo bolje rešeto da bi zaslužili učešće, a ne pobeđivanje Celtica. Jel smeš da garantuješ da će Malmo i dogodine da bude konkurentan u Evropi? Recimo igrati uspešno u LE (proći grupu ili biti konkurentan u grupi)?

 

Elem, nisam istakao par velikih grešaka sudija i ovoj rundi. Čini se najveća ona Mažićeva.

Link to comment

krenulo bi u sept. ionako ima 6 termina za grupnu fazu, na proleće bi igrale samo ekipe koje su prošle u 1/4 finale, to koliko bi daleko dogurali zavisilo bi od žreba, posebno ako bi se ukinuli povlašćeni u žrebanju pa da parovi 1 kola budu barsa - čelski i astana- dila gori, kao nekada davno....

 

to nikad ne bi uradili. plus, ako me sećanje ne vara povlašćeni u žrebu su postojali i u KEŠ formatu.

Link to comment

Basel i Red Bull su jedini timovi koji tu poseduju kvalitet za igranje na najvišem nivou fudbala.

 

To što van najjačih 10 liga sem Basela i Red Bulla niko nije sposoban da napravi održiv projekat

 

Pitanje se postavlja, kako su Basel i Red Bull uspeli da se izdignu iz svojih slabih liga i dignu se na odgovarajući nivo, a ostali nisu uprkos brojnim šansama. Oni se neće raspasti neigranjem u CL u ovoj sezoni.

Cime te je Salzburg kupio? Volis red bull? :D

 

Bazel je odlican tim i ovo je slucajnost sto nece igrati CL, ali stvarno ne vidim kako Salzburg pripada "najvisem nivou fudbala". Mrzi me da proveravam sad ali ne secam se da su poslednjih godina igrali CL, a ne secam ih se ni u samoj zavrsnici EL. Finansijski su stabilni ali to nije dovoljno da bi se nosili sa velikima. Ne vidim neku razliku izmedju Dinama Z i njih. Cak Dinamo ima mnogo bolju osnovu za razvoj jer imaju stalan priliv talentovanih fudbalera, ali njih muce drugi problemi.

Edited by Kanzas siti zez
Link to comment

Ovo sam odgovorio Beowlu, ne tebi.

 

Dobrobit je u tome što je fudbal kvalitetan, a ne prosjački zbog glasova. Niko tu ne mora da igra CL (ni Red Bull u ovom slučaju), oni su jedini podigli kvalitet svog tima i ne zavise od toga da li će ući u CL ili ne. Sportska politika ostaje ista. Šampioni kao Malmo moraju da prođu malo bolje rešeto da bi zaslužili učešće, a ne pobeđivanje Celtica. Jel smeš da garantuješ da će Malmo i dogodine da bude konkurentan u Evropi? Recimo igrati uspešno u LE (proći grupu ili biti konkurentan u grupi)?

 

Elem, nisam istakao par velikih grešaka sudija i ovoj rundi. Čini se najveća ona Mažićeva.

Немој Посрбице не треба ти ово.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Ne pijem energetska pića, nisam nikada ni probao Red Bull.  :lol:

 

Imao je Red Bull dobru kampanju u EL, mislim 1/4 finale pre dve sezone. Imaju brdo manjkavosti i u nekim stvarima greše, ali su na pravom putu da budu dobar evropski tim.

 

I dalje tvrdim, da UEFA mora da pojača nagrade za EL i da na taj način daje šansu klubovima da krenu u razvoj. Ogroman broj timova nije za viši nivo od tog i ovako bez potrebe nagrađuju nekoga ko to ne zaslužuje.

 

Daću prost primer iz košarke. EL ubacije nasilno godinama timove iz bogatih zemalja kojima tamo nije mesto. Nigde se to nije primilo, bez obzira na napore EL da uspe. Mora da postoji prirodan proces iz kojeg će se izvući kvalitet iz dobrog rada. Stare CL kvalifikacije su bile bolje, ali ne idealne.

 

Ne mogu da nađem link sa index.hr o ovome o čemu pišem, ostao mi je bookmarkovan na laptopu. Okačiću sutra.

Link to comment

Ovo sam odgovorio Beowlu, ne tebi.

 

Dobrobit je u tome što je fudbal kvalitetan, a ne prosjački zbog glasova. Niko tu ne mora da igra CL (ni Red Bull u ovom slučaju), oni su jedini podigli kvalitet svog tima i ne zavise od toga da li će ući u CL ili ne. Sportska politika ostaje ista. Šampioni kao Malmo moraju da prođu malo bolje rešeto da bi zaslužili učešće, a ne pobeđivanje Celtica. Jel smeš da garantuješ da će Malmo i dogodine da bude konkurentan u Evropi? Recimo igrati uspešno u LE (proći grupu ili biti konkurentan u grupi)?

 

Elem, nisam istakao par velikih grešaka sudija i ovoj rundi. Čini se najveća ona Mažićeva.

Sta podrazumevas pod kvalitetom tima?

 

Pa naravno da ne zavise od ulaska u LS ali zbog sponzora koji im je uzeo i grb i ime, a ne zato sto su prodali 5 igraca po 10miliona.

 

RBSalzburg nikada nije igrao LS otkad su uletele "energetske pare", a FC Salzburg je bio ucesnik grupne faze negde sredinom 90tih (u medjuvremenu smo gledali Rapid i Austriju u LS). Kao sto rekoh prosle godine ispali od Malme, a u LE i pored dobre igre u grupi ispali od Viljareala u prvom krugu kup sistema- 32 ekipe (mislim opet primili 5 komada u dvomecu).

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

to nikad ne bi uradili. plus, ako me sećanje ne vara povlašćeni u žrebu su postojali i u KEŠ formatu.

neće biti, evonpr parova 1 kola za sezonu 1987/88

real - napoli

šamrok - omonija

 - sledeće sezone su u 2 kolu igrali šampion alb. protiv šampiona švedske te xamax vs galatasnajper, teorije nema da je bilo koja od ove 4 ekipe bila među 8 povlašćenih na žrebu

- u sezoni 1989/90 u 1 kolu su igrali šam. alb. protiv šam. malte

Link to comment

neće biti, evonpr parova 1 kola za sezonu 1987/88

real - napoli

šamrok - omonija

 - sledeće sezone su u 2 kolu igrali šampion alb. protiv šampiona švedske te xamax vs galatasnajper, teorije nema da je bilo koja od ove 4 ekipe bila među 8 povlašćenih na žrebu

- u sezoni 1989/90 u 1 kolu su igrali šam. alb. protiv šam. malte

 

ok, onda sam zaboravio. poenta je međutim bila da postoji mali broj zemalja za čije prvake ćeš reći da srpski šampion ima veće šanse od njih u međusobnom duelu. a dva puta za redom skoro da nikad ne bi uspeo da eliminiše. Sad, naravno, lepo je igrati u oktobru u KEŠ, ali mislim da je to realno najveći domet i veliko je pitanje da li bi npr Partizanu ove godine odgovaralo više to ili ovo što će igrati LE 6 utakmica. No, generalno, ako izuzmemo Srbiju, slažem se da bi povremeno u 1/4 ili čak 1/2 finala došli neki relativni autsajderi i bilo bi zaniljivije. 

 

Ali ja ne mislim da je bilo šta od toga ni moguće, ni da je neko trajno rešenje za male srednjo- i istočnoevropske države. Pravo rešenje za one izvan liga petice, a to je upravo rešenje koje tek zbog UEFA nikad nema šanse da se ostvari su velike regionalne lige. 

Edited by MancMellow
Link to comment

da bilo bi dosta iznenađenja, steauua je keš osvojila izbacivanjem redom: danaca, mađara, finaca, belgijanaca i u finalu na penale protiv barse....

rešenje je ukidanje besmislene le (jer mnogi timovi iz najjačih liga igraju tu ligu sa rezervistima,pa otuda i znatno manje interesovanje i manje love od tv prenosa, pa samim tim i 3x manje nagrade od lš) i proširivanje lš na npr 48 klubova u grupama od po 6 timova koji bi tada imali obezbeđeno igranje u evropi do marta, dalje bi u 1/4 finale išli samo pobednici grupa

Link to comment

6 timova je 10 termina. Koji prvak Srbije ili, ne znam, Bugarske ili BiH ima tim da igra domaće prvenstvo i kup + još 10 utakmica u 4 meseca. pa to ne znam da li bi Borusija Dortmund izdržala.

Link to comment

Ma jebo to... Real, Barsa, prvak Italije i prvak Njemacke. F4 u Monaku i ko pobjedi prvak je Evrope... sve drugo vam je mlacenje prazne slame.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...