Jump to content

Liga Šampiona 2015/2016, 16/17...


theanswer

Recommended Posts

  • Replies 7.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    481

  • John Coltrane

    448

  • renne

    358

  • Pokojni Ruxin

    333

Top Posters In This Topic

Posted Images

Od ove godine u prvom sesiru su prvaci top8 liga

Tacnije top 7 + prvak LS, ali posto je Barsa prvak Spanije onda upada i sampion osme lige po koeficijentu.

Link to comment

Cist gol ponisten Sportingu.

 

Izašla je lopta van terena prilikom izvođenja kornera, makar je to sudija svirao.

 

Mnogo mi je drago zbog Maksimovića, kada sa 20 godina daš gol kojim postaješ prvak sveta i kojim tvoj tim ulazi u CL, znači da imaš onu pravu pobedničku žicu. Ipak se nadam da će što pre u Nemačku, potrebno je da se sa njime radi kako bi se pravilno razvio.

 

Žao mi je Lazija, ali je Leverkusen bio bolji u dvomeču. Dobro rade poslednjih godina, ne bi bilo loše da im se to vrati. Nadam se da nikoga neće prodati do kraja prelaznog roka, a pojačali su roster osetno. Očekujem dobru evropsku kampanju od njih.

 

BATE, Astana, Maccabi TA, Malmo i Dinamo Zagreb - Platinijeva reforma fudbala.

 

Cela ta reforma kvalifikacija je besmislena. Većina timova koji učestvuju nemaju nikakvu želju da dignu nivo kluba na viši nivo i tih 15ak miliona više služi kao jednokratna pomoć. Basel i Red Bull su jedini timovi koji tu poseduju kvalitet za igranje na najvišem nivou fudbala. Dinamo Zagreb bi bio tu negde da nemaju negativnu klimu u sportskoj javnosti. Steaua se koprcam ali očigledno da ni oni nemaju finansijsku moć. S druge strane ispadaju timovi kao što su Lazio ili Monaco koji su prilično bitni za razvoj fudbala i kojima je tu mesto. Vreme je za novu reformu.

Link to comment

Drago mi je za Doumbiju, odličan napadač. CSKA je potreban u CL. Takođe, očekujem vrlo brzo Musu u nekom ozbiljnom klubu, prerastao je on CSKA.

Link to comment

Da, vreme je da se napokon daju petogodišnje licence za 32 najbogatija kluba a svi ostali neka crknu. Posle pet godina videti koga su arapski šeici i tajlandski despoti u međuvremenu kupili i pretvorili u nove najbogatije klubove, pa dati njima licencu a izbaciti one koji su podbacili ili proširiti format na 48 najbogatijih. Ko nema pare da se instant unapredi na taj nivo ne treba ni da igra fudbal.

Link to comment

@ Posrbica

 

U pravu si, videh posle da je to svirao sudija, ali bas ne videh iz dobrog ugla cime bi se to potvrdilo.

 

Dumbiju sam video u Romi, on je dobar napadac kad mu se sve servira u 5m po mogucstvu, tesko bi se snasao bilo gde vam CSKA.

 

Nego ovo mi nije jasno, otkad je dobro za fudbal da Monako igra LS, a ne npr Malmo?

Mislim da se prostim brojanjem preskupo placenih igraca i igraca iz omladinskog pogona moze utvrditi da Monako nije nista vise nego jos jedna u nizu igraca bogatih tajkuna, pri tom bez publike, bez trofeja, bez istorije, bez velikih igraca. Ili npr Lacio, zasto za njima zaliti, a nipodastavati Astanu, Makabi, Dinamo?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Ne, bolje je da Vučeliću udele 15 miliona evra, dok Partizan za deceniju potroši na transfere milion evra, bockajući na slepo CL.
 

To što van najjačih 10 liga sem Basela i Red Bulla niko nije sposoban da napravi održiv projekat je mnogo veći problem i ne rešava se instant davanjem novca BATEu koji za pet godina učešća u CL nije uspeo da digne klub na viši nivo. Glavni stranci viškovi i razočarenja FKCZ. Gde god im igrač ode van Belorusije, vrati se brže nego što je otišao. Za takve timove je EL, dok ne odluče da žele nešto više.

Link to comment

Dinamo ima potencijal, ali nema podršku. Za timove kao što su oni je napravljen ovaj sistem. O Astani za koju godinu. Malmo kao i Maccabi su samo dobro uigrani timovi, za koje nisam siguran da će nadograditi klub. Voleo bih da grešim.

 

Italija i Francuska imaju po dva predstavnika u CL, to po meni nije normalno.

Link to comment

Ne, bolje je da Vučeliću udele 15 miliona evra, dok Partizan za deceniju potroši na transfere milion evra, bockajući na slepo CL.

 

To što van najjačih 10 liga sem Basela i Red Bulla niko nije sposoban da napravi održiv projekat je mnogo veći problem i ne rešava se instant davanjem novca BATEu koji za pet godina učešća u CL nije uspeo da digne klub na viši nivo. Glavni stranci viškovi i razočarenja FKCZ. Gde god im igrač ode van Belorusije, vrati se brže nego što je otišao. Za takve timove je EL, dok ne odluče da žele nešto više.

 

Šampion je šampion i ima pravo na svoju šansu. To što ti hoćeš se zove Liga održivih projekata i nema mnogo veze sa šampionima. A i tu se postavlja pitanje održivosti projekata kao što su PSG, Čelsi ili mančesterski blizanci.

Link to comment

Bilo bi fer da je ceo format vraćen na KEŠ. Ovako je idiotarija da Benfika i Zenit budu prvi šešir.

 

e jbg, to više nećemo gledati (bar ne skoro)

Link to comment

Treba da imaju šansu da uđu u CL, ali ne da se pet jednokratnih bore protiv drugih pet. To nema nikakvu svrhu sem da Platini dobije glasove manjih saveza.

 

Pitanje se postavlja, kako su Basel i Red Bull uspeli da se izdignu iz svojih slabih liga i dignu se na odgovarajući nivo, a ostali nisu uprkos brojnim šansama. Oni se neće raspasti neigranjem u CL u ovoj sezoni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...