Jump to content
IGNORED

Liga Šampiona 2015/2016, 16/17...


theanswer

Recommended Posts

  • Replies 7.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    481

  • John Coltrane

    448

  • renne

    358

  • Pokojni Ruxin

    333

Top Posters In This Topic

Posted Images

Primećujem premalo timova iz Evrope, a premalo i iz Brazila... I višak timova sa ostalih kontinenata...Uz to, poumirali bi od jet lega i više bi ličilo na Cirkus Medrano nego na fudbal...

 

Ko to zagovara?

Gde znam, samo tako istovare po medijima. U Spaniji bi sigurno jedino odgovaralo Barseloni, posto im je to velika kost u grlu, sta raditi i gde igrati, ako se odvoje.

Link to comment

Ja ne mogu da verujem da bi Englezi i Italijani pristali da batale svoje lige...

 

Meni je logičnija evropska super liga, koja bi se igrala utorkom/sredom, a vikendom da se igraju domaće lige...

 

AKO baš mora :(

Link to comment

Ja ne mogu da verujem da bi Englezi i Italijani pristali da batale svoje lige...

 

Meni je logičnija evropska super liga, koja bi se igrala utorkom/sredom, a vikendom da se igraju domaće lige...

 

AKO baš mora :(

+1

 

Ne postoje nikakve sanse da Englezi batale PL.

 

I kakvi god suoertakmicenje da formiraju ne bih voleo da bude u formi lige, vec da ostane slican format kao LS. Znaci sa grupama, ispadanjem, dvomecima, samo sa mnogo vise kvalitetnih timova.

Link to comment

ove grupe su premale, 4 kluba je smešno nazivati ligom, najbolje bi bilo 2 grupe od po 16 timova i jednokružni sistem, 8 kući i 7 mečeva na strani ili obrnuto u zavisnosti od koeficijenta i da onda dve prvoplasirane ekipe iz grupa igraju polufinale 2 tekme + na kraju finale

- ovo bi svima odgovaralo (igranje u evropi od septembra do kraja aprila u terminima uefa) osim realu, barsi i bajernu koji su praktično redovni učesnici 1/4 finala, drugi klubovi, a posebno engleski ne mogu da računaju da će dočekati april u evropi

- najviše bi odgovaralo siromašnijim klubovima sa istoka evrope koji onda abi završavali svoju evropsku odiseju već u decembru ako pre toga uopšte prođu brutalne kvalifikacije, skočila bi im marketinška vrednost pa bi možda i došli ozbiljniji sponzori....  

Link to comment

Koliko bi tu bilo besmislenih utakmica vec nakon 6-7 kola, strasno je i pomisliti.

 

Ceo taj koncept sa sto vise utakmica je jedno ogoljeno sranje.

 

+1000

 

da se ja pitam, igrala bi 64 tima na ispadanje od prvog kola, sa nosiocima i kosturima, kao u tenisu. to je 11 utakmica, ali je svaka biti ili ne biti. naravno, ne pitam se nista, pa samo baljezgam.

Link to comment

+1000

 

da se ja pitam, igrala bi 64 tima na ispadanje od prvog kola, sa nosiocima i kosturima, kao u tenisu. to je 11 utakmica, ali je svaka biti ili ne biti. naravno, ne pitam se nista, pa samo baljezgam.

Ja razmisljam kao gledalac, prosto tolike utakmice razvodnjavaju gledalacko iskustvo, smanjuju uzbudjenje, kvare zabavu. Kao kad bi od Kuma napravio sapunicu od 100 epizoda.

Link to comment

Koliko bi tu bilo besmislenih utakmica vec nakon 6-7 kola, strasno je i pomisliti.

 

Ceo taj koncept sa sto vise utakmica je jedno ogoljeno sranje.

kako za koga, navijači velikih klubova ne samo evropljani već i azijati sve jedno prate svaku tekmu čak i smešne turnire u pripremnom periodu a mladi igrači iz siromašnijih klubova poput živkare npr bi dobili priliku da napreduju duplo više nego u sadašnjem sistemu gde na proleće nemaju takve evropske izazove

Link to comment

Sto se tice ovog drugog, pa upravo ovakva mamutska takmicenja i produbljuju jaz izmeju bogatih i manjih. Nikad u istoriji se nije desio ovoliki jaz izmedju samo 3-4 najbolja kluba i ostatka sveta. Ostali u poredjenju s njima deluju kao pigmeji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...