Jump to content
IGNORED

Liga Šampiona 2015/2016, 16/17...


theanswer

Recommended Posts

Kako si okrenuo stvar naglavacke, da to nije normalno. :D

 

Sve i jedino postoji zbog navijaca. Ceo fudbal. Inace bi bio na amaterskom nivou.

 

+ milion

 

Nije ovo Olimpijada iz ranog 20. veka, amaterizam bla bla. Profesionalni sport postoji da zadovolji navijace. I da bi bio uspesan mora da zadovolji sta god su navijaci utripovali da je sport koji prate. Ako zele cirliderse, kokice i hot dog onda ima to da im da, ako su utripovali da je to lozenje, emocija, tradicija od 100 godina, klub je zivot sve ostalo su sitnice trip, onda ima to da im da.

Link to comment
  • Replies 7.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    481

  • John Coltrane

    448

  • renne

    358

  • Pokojni Ruxin

    333

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jedina uloga navijaca je da kupe kartu, pogledaju reklamu placenog prenosa i kupe neki dres. I da zauzvrat dobiju uzbudjenje pracenja omiljenog kluba. Uloga kluba je da ostvari profit i plati sportiste koji su i jedini bitni u celoj prici.

Dal ima ista retardiranije od navijaca koji se tripuju da su vladnici kluba, kao Torcida ili Delije i mnogi drugi.

 

Vecina evropskih fudbalskih klubova ne funkcionise po cisto komercijalnoj bazi, a kada bi funkcionisala, vecina navijaca bi bila nezadovoljna. Jer fudbalski klub moze da se vodi tako da ti ne treba osvajanje titula i sl., a da lovu finu mozes da uzmes. Odlican primer za to je Arsenal. U finansijskom smislu klub je u odlicnom stanju, po prihodima je nesto tipa 7. na svetu, a po prihodu sa stadiona su 1., profit super, vlasnik srecan, a kada su poslednji put uzeli titulu? Pre 12 godina. A uvek su tu negde pri vrhu. Jednostavno vlasnik nema potrebe da se takmici sa Abramovicima, seicima i sl., zabole ga za titule, njega interesuje profit. A za to mu je dovoljno da bude tu negde pri vrhu i to je to.

 

Slicno je sa nekim NBA ,,fransizama", imas vlasnike koje su nasle neku zlatnu sredinu gde muzu lovu i to je to. Dok su oni vlasnici njihov tim bitku za titulu videti nece.

 

Za navijace je najbolje da ti klub igracka nekog milionera/milijardera koji hoce da trosi lovu jer mu je fora da uzima titule (na kom god nivou), ili da si neki socio nonprofit, gde muzes sa strane gde mozes lovu i gde je bitno da budes na pozitivnoj nuli samo.

Link to comment

Pa da, ali zbog tog starog rivalstva i niskih strasti, ce vise naroda kupiti kartu za utakmice Partizan - Hajduk, Zvezda- Dinamo, nego za utakmice nasih klubova sa Levskim, Videotonom ili Astrom Djurdju. 

 

 

Konkretno mene a verujem i mnoge druge već deceniju i više zanima isključivo gde su naši najbolji klubovi u odosu na grčke, bugarske, rumunske naravno i hrvatske i zato mi je Zvezdin dvomeč sa Ludogoretsom bio ultra zanimljiv. Liga celog Balkana je 1 neophodnost, slamka spasa za tržište od 50 mil ljudi. Liga koju bi činili Astra Djurdju, Steaua, Dinamo, Hajduk, Partizan, Zvezda, Maribor, Levski, Olimpijakos...bila bi dovoljno zanimljiva i ujednačena. 

 

To nam je potrebnije od odmeravanja snaga sa Bajernom, Realom, Mančesterom... Dovoljno se priča o tome kako navijačima u najjačim ligama nisu zanimljivi neki APOELi i Ludogoretsi, osećanje je zapravo uzajamno... na Maksimiru Arsenal dočekuje 15k duša, u onih par godina navijači Steaue ne bi nikad napunili stadion protiv najjačih klubova... 

Edited by dillinger
Link to comment

To poslednje nisam razumeo, kako to mislis socio nonprofit? Sta je tu dobro sa tacke gledista navijaca?

 

Pa dobro jer se sve pare koje se zarade ulazu u klub (igrace, stadion, omladinsku skolu, trenere itd.) jer ne postoji vlasnik ciji je cilj da izvlaci pare iz kluba, tj. da deo zarade stavlja sebi u dzep kao profit. Naravno pod uslovom da funkcionise kako treba, bez korupcije i sl. (zato mislim da taj socio model za Srbiju nije).

Link to comment

Mislim, djeneralche je spominjao privatizaciju klubova u Srbiji. I ja se s njim slazem, ali mozda iz drugacijih motiva - kao neko ko je digao ruke od srpskog fudbala i ideje da tu moze biti nesto dugorocno sto valja, privatizaciju vidim kao nacin da se klubovi skinu sa drzavne sise, da se iz njih izbace politicari, da navijaci prestanu preko kluba da budu svezani sa DB strukturama i sl. Mislim, nista od toga se nuzno nece desiti sa privatizacijom, ali bez privatizacije su mnogo manje sanse da se ce to desiti nego sa.

 

E sad, da li bi navijaci bili zadovoljni? Ono sto bi prestalo je potkradanje klubova od strane direktora, clanova uprave i sl. - zato sto vlasnik (ili vlasnici) to ne bi tolerisali. Medjutim gde bi otisle sve te pare? U igrace, stadion, itd.? Pa ne nuzno, dobar deo (ili cak sve) bi islo u dzep vlasnika, samo sto to sad sve bilo crno na belo, legalno i cisto bez muljanja (vlasnik si, imas profit, profit stavis dzep - sve redovno). To je svakako dobro sa pravnog i drustvenog gledista, ali nije nuzno ono sto navijaci zele. Sta navijaci najvise zameraju upravama Partizana i Zvezde? Pa npr. nonstop prodaju igraca, ne gledanje dugorocno, bez pokusaja da se na neki srednji rok (4-5-6 godina) stvori tim koji bi bio konkurentan u LS, vec prodaja cim se moze. Secam kako su svi grobari pizdeli kada su Zeka i Bjeka odmah nakon prvog ulaska u LS, cim je ekipa ispala iz daljeg takmicenja sutnuli Mateusa/pustili ga odu (jer je bio skup) i rasprodali maltene svakog koga su mogli da unovce koliko god je moguce taj ulazak u LS. Neki privatni vlasnik Partizana, ciji je cilj da zaradi pare i da ima profit od svog vlasnistva, isto bi se ponasao. I Zvezde. Da su vlasnici ljudi kojim je profit motiv br. 1, ne bi situacija nista izgledala drugacije nego sto izgleda sad. Jer ono sto klubovi sada rade je logicno sa finansijskog aspekta. Plus je to sada vec uhodana prica. Zasto da rizikujes velike pare da napravis tim koji ce da konkurise realno za 3. mesto u grupi LS i eventualno da ima potencijal za 1/4 finale LE, s mogucnoscu da ti se cela konstrukcija srusi i izduvas najstrasnije, kada ovako, ziveci od pravljenja pa rasprodaje igrace, mozes da imas fin povracaj na ulozenu lovu?

 

E sad, da Zvezdu ili Partizan kupi neki dokoni bogatas koji se lozi na fudbal i kome je stalo da klub za koji navija od malena bude opet neko ime u Evropi, to je vec druga prica. Ali to nije vodjenje kluba kao obicne firme ciji je cilj profit za vlasnike.

Link to comment

Ja sam majke mi mislio da ti imas ukusa i da volis italijanski fudbal.

E, jbs ga, nema to veze sa voljenjem. I meni bi bilo najmilije da se vrate vremena 7 sestara, al znamo da se to nece desiti nikad. Da budem iskren, pre svega mi smeta to sto se digao nevidjeni hajp oko Epl i sto nijedna sadasnja liga nema nikakvih sansi da to isprati u dogledno vreme. Jebes fudbal kada na kontinentu imas ravno 5 ekipa koje neki jebeni Hull ne moze da outbiduje kad god mu se digne. Meni to deluje kao problem koji sa ovakvim sistemom moze da bude samo izrazeniji.

Drugi motiv je krajnje sebican - mislim da bi za moje bilo mesta tamo i mislim da bi sa vrhunskom konkurencijom i mnogo para bili mnogo bolji.

I bilo bi carski videti Engleze kako ostaju van svega i kako se opet spektakularno upucavaju u nogu :D

Link to comment

Znaj da je pravom navijacu Rome bitniji derbi sa Laciom nego pedeset utakmica sa Realom, Bajernom i Barselonom.

 

Meni je bas drago zbog EPL, a ako ostale lige ne shvate gde lezi problem tim gore po njih.

Link to comment

Pravi navijac Rome bi potpisao toliko brzo dil u kome Lazio ostaje u rangu ispod da bi olovka spalila papir :D

 

Da Lacio ispadne u Serie B. Ovo je drugo: bezanje od sukoba, kupovanje prestiza koje nema veze sa onim sto se pokazalo na terenu.

 

Uostalom, takmicenje koje je out of your league u svakom smislu, koje ne biste osvojili sve i da igrate 50 godina. Mislim, igrali biste sa Realom i Barsom (vec je samo to dovoljno da srebrninu nikad ne ugledate), Juventusom, Mancesterom, Bajernom. :lol: I to ligu, a ne neki kup gde biste i mogli da iznenadite. Meni ovo novo navijanje nikako ne ulazi u glavu, verovatno zato sto nikad nisam igrao Football Manager. Navijas da ti klub ima sto vise para a ne da osvojis neki trofej. Pa sta ce ti pare kad su ti vitrine prazne? Lepo je to objasnio Hazard iznad.

Link to comment

Pravi navijac™ Rome bi potpisao toliko brzo dil u kome Lazio ostaje u rangu ispod da bi olovka spalila papir :D

 

A ti si siguran da bi Roma u svakoj kombinaciji uletela u povlašćenih 4 iz Italije? U poslednjih pola decenije za ostatak Evrope Napoli je primamljiviji.

Edited by dillinger
Link to comment

Da Lacio ispadne u Serie B. Ovo je drugo: bezanje od sukoba, kupovanje prestiza koje nema veze sa onim sto se pokazalo na terenu.

 

Uostalom, takmicenje koje je out of your league u svakom smislu, koje ne biste osvojili sve i da igrate 50 godina. Mislim, igrali biste sa Realom i Barsom (vec je samo to dovoljno da srebrninu nikad ne ugledate), Juventusom, Mancesterom, Bajernom. :lol: I to ligu, a ne neki kup gde biste i mogli da iznenadite. Meni ovo novo navijanje nikako ne ulazi u glavu, verovatno zato sto nikad nisam igrao Football Manager. Navijas da ti klub ima sto vise para a ne da osvojis neki trofej. Pa sta ce ti pare kad su ti vitrine prazne? Lepo je to objasnio Hazard iznad.

 

Eto, nisam ni ja znao da svi van Engleske žele da im klub bude poput modernog Arsenala

Link to comment

Da, u pravu ste, u ligi gde je redistribucija novca fer je nemoguce da mala ekipa uzme titulu, dok je u Skotskama™ nemoguce da neko veze 5 ili uzme 8/10. Oh, wait!

 

Roma bi dobila prednost u odnosu na Napoli na konto lokacije i novog stadiona. Obrni - okreni to je cetvrti klub lige kakav god parametar da primenis, Napoli ima jedva 2-3 bolje sezone od Maradone. Mada mislim da bi bilo mesta i za jedne i za druge, ko kaze da bi to bila liga sa 18 ili 20 ekipa? Moguce su i drugacije varijante.

Link to comment

A jbg vitrine su prazne vecini klubova.

 

Da, ali klubovi se valjda trude da dodju u situaciju gde ce imati vise, a ne manje trofeja.

 

 

Da, u pravu ste, u ligi gde je redistribucija novca fer je nemoguce da mala ekipa uzme titulu, dok je u Skotskama™ nemoguce da neko veze 5 ili uzme 8/10. Oh, wait!

 

Ko ti kaze da bi redistribucija novca bila fer? Jesi procitao cemu sluze oni istorijski koeficijenti?

 

 

 

Roma bi dobila prednost u odnosu na Napoli na konto lokacije i novog stadiona. Obrni - okreni to je cetvrti klub lige kakav god parametar da primenis, Napoli ima jedva 2-3 bolje sezone od Maradone.

 

Napoliju ne treba nov stadion, Napoli vec ima ogroman i prelep stadion. Ako primenimo kriterijum trofeja u Evropi, Napoli ima kup UEFA a vi nista. Ako racunamo uspeh u Italijanskom sampionatu, vi imate 3 titule (racunajuci onu ratnu koju vam je namestio Musolini), a Napoli 2.  Dalje, ako nisi znao, Napoli je bez Maradone 4 puta bio vicesampion, dva puta pre i dva puta posle njega.

 

Dakle, gresis ako mislis da ste nesto slavniji od Napolija. OK, mozda ubace oba kluba.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...