Jump to content
IGNORED

Liga Šampiona 2015/2016, 16/17...


theanswer

Recommended Posts

  • Replies 7.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    481

  • John Coltrane

    448

  • renne

    358

  • Pokojni Ruxin

    333

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jes delovalo rutinski, al mi zao sto smo imali sansi da izboksujemo i bolji rezultat. Jebeni Salah i jebeni Digne.

Edited by crtamOrasi
Link to comment

Roma bolja nego što sam očekivao. Do gola je Real bio skoro potpuno neutralisan, makar u kreaciji šansi. Cela zadnja linija je stajala visoko kod gola Ronalda i ostavila ga 1 na 1, pa je on uz pomoć odbitka rešio dvomeč. Dosta zanimljivih igrača kod Rome, na čist reset su odigrali dobar meč večeras, valjalo bi da uđu u CL i naredne sezone, forma bi samo trebala na gore da ide. Ne treba više od par korekcija. Tuga kada igrač kao De Rossi u bitnom meču u CL za Romu nije sposoban da bude starter.

 

Real dovoljno dobar, u polju kvalitetan, bez puno šansi do gola. Vezni red je neverovatno jak na lopti.

Link to comment

od sezone 55/56 do 96/97 76 od 168 1/2 finalista (45,2%) je bilo iz liga koje nisu u top 4 evropske lige (španija, italija, engleska i švabija)

- od sezone 97/98 do 14/15 6 od 72 1/2 finalista (8,3%) su bile ekipe koje nisu iz top 4 evropske lige

- šta se promenilo -  od te sezone su dozvolili i vicešampionima najjačih liga da učestvuju u lš

- može li se zaustaviti taj trend nba-izacije fudbala u evropi, jer izgleda da čak ni ruski i ukrajinski tajkuni nisu dovoljno bogati da naprave ekipe koje bi  se ravnopravno nosile sa ekipama iz top 4 lige...

 

edit

- pre sezone 97/98 ekipe iz liga van top 4 su osvojile keš/lš 13 puta i još 17 puta izgubile u finalu

- od sezone 97/98 ekipe iz liga van top 4 su osvojile1 lš i još 1 izgubile u finalu

Edited by gone fishing
Link to comment

Roma bolja nego što sam očekivao. Do gola je Real bio skoro potpuno neutralisan, makar u kreaciji šansi. Cela zadnja linija je stajala visoko kod gola Ronalda i ostavila ga 1 na 1, pa je on uz pomoć odbitka rešio dvomeč. Dosta zanimljivih igrača kod Rome, na čist reset su odigrali dobar meč večeras, valjalo bi da uđu u CL i naredne sezone, forma bi samo trebala na gore da ide. Ne treba više od par korekcija. Tuga kada igrač kao De Rossi u bitnom meču u CL za Romu nije sposoban da bude starter.

 

Real dovoljno dobar, u polju kvalitetan, bez puno šansi do gola. Vezni red je neverovatno jak na lopti.

 

Ne zna se sta je vise frustrirajuce, kada izgubis ovako ili kada izgubis kao protiv Barcelone. Dobar deo meca smo bili i ravnopravni, imali smo i nekoliko sjajnih prilika, ali je nacisto zakazala realizacija. Prosto mi je neshvatljivo da je reakcija kod svih prilika bila u potpunosti ista - traljavo i nekako uplaseno. Salah je imao i mozda najbolju sansu, kada ga je Florenzi proigrao u sesnaestercu (jos je bilo 0:1), bio je potpuno sam i toliko je lose primio loptu da nije uspeo ni da sutne. Dzeko je isto usao prekilavo u sut i prizvao je Varaneovu blokadu. Florenzi gledao da ga Carvajal ne pokupi i dodao Navasu loptu. Salah jos jednom na pas Nainggolana lose primio loptu i nije imao vremena da sutne. Na kraju ispade da je najblizi bio jebeni Vanquier onim sutom.

Kada sad obrnem film deluje mi da su mogle neke sitnice da se promene i time povecaju sanse. Ne znam zasto Radja nije igrao desno i pomagao u markiranju i preuzimanju Ronalda. Ne znam zasto po ulasku Dzeka nisu Salah i Perotti zamenili strane i presli na normalan gard umesto na dotadasnji kontra, ako je vec ideja bila da se proigrava Dzeko u sredinu. Ovako mu nisu dodali jednu jedinu loptu jer nisu ni imali vremena da se nameste.

Izmene su bile totalno promasene i ziheraske. De Rossi i Totti su podilaznje publici, ne cidim neku takticku zamisao koja to mogla da opravda.

Zao mi je sto smo odigrali u polju blizu maksimuma, ali je napad toliko zatajio da smo rutinski prosuli ovo. Mnogo je toga trebalo da se poklopi pa da izbacimo Real, ali mogli smo barem sa boljim rezultatom na revans, cini mi se i da smo ga zasluzili.

 

Odbrana je rak-rana ovog tima i to mora kompletno da se remontuje ako se hoce neki rezultat vredan paznje u CL (recimo 1/4). Florenzi je bio sasvim dobar na beku danas i moze sigurno jos da napreduje. Digne je ravna linija i nikako ne deluje da ce se tu ista promeniti, te bih ga menjao. Manolas i Rudiger su zadovoljavajuci, ali su poprilicno jednoobrazni i stoga nekompatibilni. Obojica su dobri kao stoperi (ono sto Italijani zovu Lo Stopper) i uzasni kao libero (il Libero). Jedan mora na klupu. Fali jos ekstra telo u rotaciji na sredini i, ako hocemo do kraja, vrhunski napadac. Sto Dzeko izgleda nije vise, jbg. Tesko cemo takav film gledati, ali svakako moze da se ostvari barem nekakav napredak.

Link to comment

Roma bolja nego što sam očekivao. Do gola je Real bio skoro potpuno neutralisan, makar u kreaciji šansi. Cela zadnja linija je stajala visoko kod gola Ronalda i ostavila ga 1 na 1, pa je on uz pomoć odbitka rešio dvomeč. Dosta zanimljivih igrača kod Rome, na čist reset su odigrali dobar meč večeras, valjalo bi da uđu u CL i naredne sezone, forma bi samo trebala na gore da ide. Ne treba više od par korekcija. Tuga kada igrač kao De Rossi u bitnom meču u CL za Romu nije sposoban da bude starter.

 

Real dovoljno dobar, u polju kvalitetan, bez puno šansi do gola. Vezni red je neverovatno jak na lopti.

 

Ne zajebavaj, ovo je bilo kao da gledam utakmicu Zvezde protiv Barse tamo sredinom ili krajem devedesetih. Lozana, pun stadion, huka, buka, nedosudjen penal, kao neke sanse i favorit koji par puta doda gas i zavrsi utakmicu. Sve ostalo je umetnicki dojam.

Link to comment

 

 

jer izgleda da čak ni ruski i ukrajinski tajkuni nisu dovoljno bogati da naprave ekipe koje bi se ravnopravno nosile sa ekipama iz top 4 lige...

 

Jesu oni dovoljno bogati ali je problem sto najbolji igraci na svetu treba da biraju da li ce ziveti u Donjecku, Moskvi, Petersburgu ili u Madridu, Barseloni, Londonu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...