Jump to content
IGNORED

tradicija i novotarije, split sa bgrestorana


yolo

Recommended Posts

firtule se u dalmaciji na moru prave samo u vreme karnevala. ako si vlaj, nemas karneval nego seoski sajam. dakle, ni ustipci, ni fritule. taj kraj nema kolace. ako oces slatko, jedes bumbun.  :fantom:

Edited by darling
Link to comment

za mene su srbi iz dalmatinske zagore dalmatinci, za tebe su vlaji, u sustini najvaznije je da su na slici fritule.... :)

 

jok brate, zovu ih morlaci, ni za mene oni nisu dalmoši, zna se ko su dalmoši

Link to comment

može i tako, dalmatinci pravi jedu ribu, pre svega, pršut im može doći kao predjelo, guda bude malo teže jer je meso i skupo je, što znači - laks kare za pašticadu

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

promasio si poentu :)

 

htela sam da kazem da u bukovici tradicijski nema nikakvih kolaca, ukljucujuci i fritule ili ustipke. i u morskoj dalmaciji ima slabo kolaca, a te fritule se tradicijski prave samo za vreme karnevala. dalmatinski zagorci, kako ti kazes, odnosno bukovcani, kako oni sebe nazivaju, ustipke su naucili da prze u srbiji.

Link to comment

može i tako, dalmatinci pravi jedu ribu pastasutu, pastafazol, joja i kunpira, pre svega, pršut im može doći kao predjelo za praznik, guda bude malo teže jer je meso i skupo je, što znači - laks kare juneca ruza ili oraj za pašticadu jednom godisnje

 

:fantom:

Link to comment

ja pricam o obicnom narodu, sirotinji, a ti o jelovniku u bogataskim kucama :)

otkud jaja i mleko u mediteranskoj kuhinji, nema nikakvog smisla. taj kraj tradicijski nije jeo slatko. feste i svadbe se ne racunaju. 

Edited by darling
Link to comment

fritule imaš svakog dana po ostrvima u pola restorana, rožadu takože, a paprenjake prodaje svaka druga baba i trafika na ulici.

 

ima slatkog u dalmaciji. nisu naučili da prže uštipke u Srbiji, kao ni Crnogorci, ni Bokelji

 

:fantom:

Edited by banatjanin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...