Jump to content
IGNORED

Tour de France 2015


malkin

Tour de France 2015  

22 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

moram da priznam da mi nije bilo lako da gledam ove današnje padove. volim ovakav koncept prve nedelje, ali Tur počinje pomalo da liči na Điro (od koga je preuzeo koncept teških uvodnih etapa) i u pogledu nekih nepovoljnih aspekata. Điro već godinama važi među biciklistima za težu, opasniju i haotičniju trku od Tura, posebno u uvodnoj nedelji. ovako teško i opasno trkanje kakvo gledamo prošle i ove godine na Turu bi moglo da dovede do toga da se vozači pobune. takav je ovo sport, teško je ubosti pravi balans uzbudljivog i bezbednog, naročito kad je ulog veliki a 190+ vrhunskih biciklista naloženo da se trka na najvećoj sceni. nadam se da će treća etapa biti najgora ove godine po bilansu padova i povreda.

 

Ima tu i do televizije i gledanosti. I sam znam da bi prethodnih godina preskakao gledanje prvih etapa i uglavnom uključivao se u poslednjih 10-15km. Na ovakvim etapa se uključujem ranije. Nus efekti su padovi. Meni se ne sviđa i zbog toga što su etape jako brze, vozači se umaraju i samim tim mogu da posegnu za dopingom.

 

S druge strane, ovako se pokazuje ko je zaista najbolji. Malo ITT, malo TTT, malo klasici, malo (više) brda, malo ravno.

Link to comment
  • Replies 861
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    157

  • Nemanja Posrbica

    104

  • gervasius twinkleminkleson

    85

  • freakns

    82

Landa nakon sjajnog Gira dobio ponude Movistara i Sky-a. Oko 1,5 milion evra po sezoni od Španaca, kažu još više od Skya.

Link to comment

To mi je malo previse za njega. Mozda se ispostavi da je GC kandidat, al ne bi bio prvi koji je imao jedan dobar GT i onda nista.. I dalje mislim da je Aru bolji i da ce imati bolju karijeru. 

 

Ako mu pare nisu prioritet, bolje da ide u Movistar. Sky vec ima gomilu vozaca za etapne trke, postao bi samo domestique

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

I ja mislim da je Movistar bolji izbor. Valverde je pri kraju karijere, Quintana će uglavnom voziti TdF, Landa će imati šansu da se u narednih par godina dokaže osvajanjem Italije ili Španije. Nisam siguran da može da popravi se na ITT da bi bio dovoljno konkurentan na tronedeljnim trkama.

 

Aru je svakako talentovaniji vozač.

Link to comment

Dobar rad Sky-a na prve tri kocke, kretali su prilično visoko u grupi. Umesto da protivnici (sem Nibalija) beže od njega, svi su sedeli na njegovom točku.

 

Nibali bi mogao da razmisli da proba Paris-Roubaix u narednih par godina.

Link to comment

 

Nibali bi mogao da razmisli da proba Paris-Roubaix u narednih par godina.

Rekao je prosle godine da mu je to najveci san u karijeri, da je zbog P-R zavolio biciklizam, ali da nikad nije mislio da je dovoljno konkurentan. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...