Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Ko kaže da je to najbitnije? (Pitam, ne svađam se).

 

Zanimljivo mi je kako je srbistika na neku malu rupu procurela čak i na ovaj (inače) napredni forum.

 

blok 64 nešto tugovao što se prazne srpska sela.

 

Ono što sam ja videla je vraćanje prirode, to je dobra stvar.

Link to comment

Pa, ono, manje radno, i ne samo radno, sposobnih. Generalno, takvim trendom (rastom prosecne starosti stanovnistva) kad se dovede do ekstrema na kraju zemlja nestane. Doduse, medvedi ce biti na dobitku, a mozda se i vukovi omaste :D

 

Trend cele civilizacije do nekog XIX i XXog veka je bio takav, slabo pozitivan, ispresecan smanjenjima, pa u ciklusima. Broj stanovnika Srbije se sad svodi na održivu meru, to je sve.

Link to comment

Trend cele civilizacije do nekog XIX i XXog veka je bio takav, slabo pozitivan, ispresecan smanjenjima, pa u ciklusima. Broj stanovnika Srbije se sad svodi na održivu meru, to je sve.

 

Kakav je bio trend, ekstremno povecanje prosecne starosti? Nesto si pobrkala

Edited by MancMellow
Link to comment

Koliko nerazumevanja na sve strane.

Nesrećni ljudi prolaze kroz Srbiju.

Mađari hoće da prave zid da ih spreče da iz Srbije pređu u čistu njihovu.

Pojavi se neko i kaže da je sve to legitimno i da Mađari na svojoj granici mogu da rade šta žele! (I prospe još par rasističkih stavova.)

Ljudi krenu da se raspravljaju sa njim prilično pristojno ubeđujući ga da greši.

Na komentar da smo im mi samo tranzit, neko napiše da čak i ovoj ovakoj nikakvoj Srbiji

ima mesta i za njih (uz obrazloženje zašto). Na to dobijemo još rasističkih izjava.

Dagmar okrene ceo krug i optuži sve da od crnaca hoće da prave, po srpskim selima, rasplodnu stoku,

ne bi li zaštitili srpsku kulturu.

Da imam moć, vlast i novac tim nesrećnim ljudima bih pružila svu materijalnu pomoć, ukoliko žele da ostanu ovde,

pod uslovom da im ovde bude bolje no tamo negde kod kuće; ukoliko žele da odu, potrudila bih se da dobiju 

dobru logističku pomoć na tom proputovanju.

Nesrećni ljudi.

edit: slovca

Edited by svashtabezneshto
Link to comment

I to vrsta kojoj preti izumiranje, i čija kultura se ima spasiti DOBROVOLJNIM pretpostavljenim zalaganjem drugih homo sapiens grupa koje će se integrisati da očuvaju srpstvo i Srbiju, i ono što je najbitnije - srpsko selo.

Ma jok bre, mene zabole za kulturu, ali ne bi bilo loše da kad ja ostarim bude prisutan broj radno sposobnih koji omogućava da tu starost proveden u penziji. Ništa drastično, od 65-e na primer.

 

Mislim, ne bi to od rešilo glavne probleme, ali zašto ne dati azil nekome ko ga zatraži (dakle jeste DOBROVOLJNO) kada samo može da pomogne. Na nivou humanosti je tek jasno šta bi trebalo uraditi. Naravno da će sami da izaberu gde će živeti - selo ili grad.

 

Nego, aj napiši lepo na jednom mestu razloge zašto im ne dati azil.

Link to comment

Neko (moja malenkost) nije prosipao rasisticke stavove, nego je branio pravo madjarima da dizu zid na svojoj strani granice ako im je to sreca u zivotu. (vec mi je dojadilo da pominjem primer sa stanom - uzivanje privatne svojine . . . )

Oni koji to percipiraju kao rasizam, pri tom ne dajuci ni jedan argument, su maligni (zli) ili totalno ispranog mozga.

 

O pristojnosti kojom su me, pri tom, pocastili moze da govori samo neko ko je ili potpuno lud i nepismen ili ko nije citao istu temu.

 

Taj "da imam vlast, moc, novac" stav je ipak vise licemeran nego naivan - jer tebe/Vas niko ne sprecava da sve svoje prodate i pomognete tim ljudima.

Najlakse je od tudjeg poreza biti human.

 

Nesrecnih ljudi je ova zemlja prepuna. Gladnih, bolesnih . . .

Edited by kul
Link to comment

Dagmar okrene ceo krug i optuži sve da od crnaca hoće da prave, po srpskim selima, rasplodnu stoku,

ne bi li zaštitili srpsku kulturu.

 

aaaaaa, umreću!!! :lol:  istina, mada ako je znaš od ranije, baš ništa čudno :wink:

Edited by boshoku
Link to comment

Neko (moja malenkost) nije prosipao rasisticke stavove, nego je branio pravo madjarima da dizu zid na svojoj strani granice ako im je to sreca u zivotu. (vec mi je dojadilo da pominjem primer sa stanom - uzivanje privatne svojine . . . )

Oni koji to percipiraju kao rasizam, pri tom ne dajuci ni jedan argument, su maligni (zli) ili totalno ispranog mozga.

 

O pristojnosti kojom su me, pri tom, pocastili moze da govori samo neko ko je ili potpuno lud i nepismen ili ko nije citao istu temu.

 

Taj "da imam vlast, moc, novac" stav je ipak vise licemeran nego naivan - jer tebe/Vas niko ne sprecava da sve svoje prodate i pomognete tim ljudima.

Najlakse je od tudjeg poreza biti human.

 

Nesrecnih ljudi je ova zemlja prepuna. Gladnih, bolesnih . . .

 

 

Stav ti je: ko ih jebe, neka crknu!

sa tim ne mogu, niti mislim da je vredno, da polemišem.

Link to comment

Neko (moja malenkost) nije prosipao rasisticke stavove, nego je branio pravo madjarima da dizu zid na svojoj strani granice ako im je to sreca u zivotu. (vec mi je dojadilo da pominjem primer sa stanom - uzivanje privatne svojine . . . )

Oni koji to percipiraju kao rasizam, pri tom ne dajuci ni jedan argument, su maligni (zli) ili totalno ispranog mozga.

 

O pristojnosti kojom su me, pri tom, pocastili moze da govori samo neko ko je ili potpuno lud i nepismen ili ko nije citao istu temu.

 

Taj "da imam vlast, moc, novac" stav je ipak vise licemeran nego naivan - jer tebe/Vas niko ne sprecava da sve svoje prodate i pomognete tim ljudima.

Najlakse je od tudjeg poreza biti human.

 

Nesrecnih ljudi je ova zemlja prepuna. Gladnih, bolesnih . . .

Od koga si branio to pravo Mađara, majke ti? Niko živi ovde ne tvrdi da oni nemaju pravo da to urade, nego da su govna zato što to rade i da je takav trend odvratan.

 

U tvojoj bezveznoj analogiji - svako ima pravo da zabrani komšiji da protrči kroz njegovo dvorište bežeći od čopora pobesnelih vukova, ali je bezdušno đubre ako to uradi.

Link to comment

Stav ti je: ko ih jebe, neka crknu!

sa tim ne mogu, niti mislim da je vredno, da polemišem.

 

Sasvim je legitimno da ti mislis da sam ja neopevana kretencina koja ne zavredjuje ni da se pogleda u mom smeru, dotle je sve kul. Ono sa cime se ja nimalo ne slazem je da je moj stav to sto mi ti imputiras (dobro, ti si jos i umerena, bilo je onih koji su me poistovecivali sa ucesnikom madjarske racije; ti mi pises da sam bahat/bezosecajan, a oni da sam sadista i ratni zlocinac).

 

Zbog diskusije, zelim da naglasim da su i imigranti ljudi i da nema razloga da im se ne pomogne, naprotiv. Ali, ne po svaku cenu, ne po cenu upropascavanja sopstvenog naroda i drzave, ne po cenu zaslepljenosti nekim opstim mestima i argumentima tipa "cvetici, leptirici, zivot je lep . . .".

Ja nigde nisam napisao ni da im treba povaditi bubrege i prodati pa te pare uplatiti u budzet RS, niti da ih terba ostaviti da se podave/posmrzavaju.

 

edit. "Niko živi ovde ne tvrdi da oni nemaju pravo da to urade, nego da su govna zato što to rade i da je takav trend odvratan."

(izvinjavam se, ne umem da citiram u odgovoru, pa pisem ovako navodnke).

Tvrdi, tvrdi, procitaj malko . . .

Drugo, ja se - ako si pratio - nigde nisam vrednosno odredio prema madjarima, ja sam upravo samo branio njihovo pravo da se tako ponasaju.

 

Prvo, copor pobesnelih vukova nije bas prava analogija, jer za Basara nisam glasao ja nego narod Sirije. Drugo, postavlja se pitanje sta ce biti sa mojom porodicom kada komsija utekne tom coporu vukova, a oni ostanu gladni na mom posedu?

 

Ispaljivanjem tih urbanih parola se samo postize efekat buke . . . sto je opste mesto koje svi znamo, ja nudim malo siri pogled . . .

Edited by kul
Link to comment

Sasvim je legitimno da ti mislis da sam ja neopevana kretencina koja ne zavredjuje ni da se pogleda u mom smeru, dotle je sve kul. Ono sa cime se ja nimalo ne slazem je da je moj stav to sto mi ti imputiras (dobro, ti si jos i umerena, bilo je onih koji su me poistovecivali sa ucesnikom madjarske racije; ti mi pises da sam bahat/bezosecajan, a oni da sam sadista i ratni zlocinac).

 

Zbog diskusije, zelim da naglasim da su i imigranti ljudi i da nema razloga da im se ne pomogne, naprotiv. Ali, ne po svaku cenu, ne po cenu upropascavanja sopstvenog naroda i drzave, ne po cenu zaslepljenosti nekim opstim mestima i argumentima tipa "cvetici, leptirici, zivot je lep . . .".

Ja nigde nisam napisao ni da im treba povaditi bubrege i prodati pa te pare uplatiti u budzet RS, niti da ih terba ostaviti da se podave.

 

 

izvini, kako će da se upropasti srpski narod imigrantima? (ajd država, može da osiromaši..) ali kako narod?

ono loš uticaj? sjebaće nam moral? povećaće se kriminalna stopa? ili, otkriće se da smo rasisti?

(nema crnaca nema rasizma!)

Link to comment

 

Drugo, postavlja se pitanje sta ce biti sa mojom porodicom kada komsija utekne tom coporu vukova, a oni ostanu gladni na mom posedu?

 

Mislis kad se Asadove ili ISIS snage nadju negde kod Mladenovca?

Link to comment

izvini, kako će da se upropasti srpski narod imigrantima? (ajd država, može da osiromaši..) ali kako narod?

ono loš uticaj? sjebaće nam moral? povećaće se kriminalna stopa? ili, otkriće se da smo rasisti?

(nema crnaca nema rasizma!)

 

Najdivniji je taj stepen razumevanja naših ljubitelja lika i dela Gavrila Principa sa mađarskim pandanima, čak i kad Mađari urade nešto što je očigledno na našu štetu, svejedno, mehanizam razmišljanja je isti, jebeš to što su oni nama digli ogradu, crnci su krivi u svakom slučaju.

Edited by Anonymous
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...