Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

I u Srbiji se papir izdaje na kratko. Malo vise od tri dana, ali i Srbija je malo veca zemlja. Nakon toga su u obavezi da se prijave za azil. To doduse mnogi ne ucine.

Edited by Fins fleet
Link to comment

 

 

"Ljudi kada govore o izbeglicama iz Srije i Avganistana govore kao o velikom problemu. Mi smo im pružili dobrodošlicu u Srbiji. Znamo kako su se naši ljudi mučili pre 20 godina. Ponosan sam što im je Srbija, na njihovom putu ka EU, najbolje utočište i najsigurnije mesto", rekao je Vučić, nakon što je obisao migrante. 

 

 

šta to znači, da nije možda srbija bolja i od eu?

 

sad vidim malo bolje "na njihovom putu ka EU"

Link to comment

i ovaj je zanimljiv:

 

 

 

Pa ovaj čovek je neuništiv! 
Alo bre, veliki vođo, ne moraš da se cimaš, oni nisu glasači.
(Pedu19. avgust 2015 10:22
Link to comment

nema to veze sa posetom. ovi za posetu nisu ni znali niti im je ovo prvi put, nego je poslednjih dana hladno pa su krenuli da ih drkaju. ovaj iz odeljenja za strance je govorio da nemaju oni sta da kampuju u parku kada imaju prihvatne centre gde mogu da dobiju daleko kompletniju uslugu od nicega sto ih ceka u parku, i da svako jutro u policiji savski venac mogu da saznaju koji centri imaju slobodnih mesta. naravno, i sam je bio svestan da prica besmislice u svetlu stvarne situacije da ovi ljudi hoce samo da sto pre prodju kroz srbiju i da ih nikakvo zadrzavanje ne zanima.

 

nemam problem sa vucicevom posetom, pogotovo sto ce njen rezultat izmedju ostalog biti bolji uslovi za ljude u parku. koliko ujutro se postavljaju toaleti u picin park, to je ozbiljna pobeda.

 

:o  kerovi! Hoće da ih oteraju u prihvatne centre a ne da ispoštuju njihovu želju da malo odkampuju™ i produže dalje svoje, hm turističko?! putešestvije. 

 

Onaj natkriveni parking kod picinog parka je užas, u isto vreme se koristi i kao spavaonica i WC. Krenuće ozbiljne zaraze ukoliko se nešto ne preduzme. Hemijski WC-i su minimum, apsolutno treba da se napravi makar privremeni prihvatni centar. Prostora dole ima onoliko.

 

Neverovatno je kako svi ti ljudi i dalje pristojno ponašaju u tim katastrofalnim uslovima.

 

i još jedan  :o ! 

Sad kad smo konstatovali problem, predlažem da apelujemo na Vlast da volonterima™ i inim dušebrižnicima obezbede lopate, rukavice, dezinfekciona sredstva da srede taj deo, pošto su klozeti™ na putu. 

Link to comment

 

SRPSKI potpredsjednik Vlade Ivica Dačić rekao je kako Srbija neće poput Mađarske izgraditi zid s Makedonijom kako bi spriječila ulazak migranata.

Dodao je kako će izbjeglice koji prolaze kroz Srbiju biti preusmjerene na Hrvatsku i Bugarsku.

Odgovorio je i što će se dogoditi ako Hrvatska u nekom trenutku donose odluku da izgradi zid na granici sa Srbijom, Dačić je kazao da u tom slučaju migranti ne dolaze u Srbiju, odnosno da je zaobiđu na putu prema članicama EU.

 

 

kao što smo i pretpostavili, proučavaju se i alternativne rute

Link to comment

Pred mađarskom ambasadom dvadesetak ljudi, zastave komunističke partije i SFRJ, stoje ljudi na trotoaru... Govorancije preko megafona, drugarice i drugovi itd...

Link to comment

na zapadu po dolasku

2-3000eura za start i 20-30e svaki dan

i tema su prva da o njima svi pricaju

poseban osvrt na proleca libijsko, sirijsko, irak i avg i isis

pominju pakistance sa sirijskim papirima

i tako

Link to comment

na zapadu po dolasku

2-3000eura za start i 20-30e svaki dan

i tema su prva da o njima svi pricaju

poseban osvrt na proleca libijsko, sirijsko, irak i avg i isis

pominju pakistance sa sirijskim papirima

i tako

 

jel mozes malo detaljnije, nista ne kapiram.

 

jebena kisa ponovo.

Link to comment

na zapadu po dolasku izbeglice dobijaju 2-3000 eura za start i 20-30e svaki dan

i tema su prva da o njima svi pricaju

kao uzrok svega pominju proleca libijsko, sirijsko, irak i avg

a isisa se zestoko plase

pominju pakistance da muvaju i da dolaze sa laznim sirijskim papirima

i tako

 

to sve izaslo u razgovoru sa starosedeocima, srednji sloj, obicni ljudi

nista zvanicno niti sam citao niti gledao

malo gradska, malo seoska sredina, ali svuda isto

i plase se onog sto dolazi

ne smatraju ovo vise izbeglickom krizom nego seobom naroda

 

nisam inicirao pricu uopste, svi govore o tome, a secam se kad je bio irak, bese 2003, svuda zastave duginih boja, ali niko nije pricao o tome, bilo je nezanimljivo

 

 

Link to comment

 ispada sve papirnato..dokumenta,novac , novine, izveštaji..nekako raste, usložnjava se i postaje fantastičan taj papirnati san o srećnom ishodu...ubrzava se sve... taj svet koji poznajemo, knjiški je, virtualan i delo svakojakih manipulacija

 

humanost je reč ..parkovi šatori i deca bez imena i razumevanja ijednog jezika..te bebe, njima je svrjedno...ne umem da objasnim taj osećaj da smo svedoci , a nismo se snašli, svi poznati sistemi ne funkcionišu...ljudska nesreća je svuda ista, sreću smo zapisali ,,papiri lete vetrom nošeni, kao na filmovima, kao u snovima...ne znam što me sad snađoše takve misli..

 

 

 

kao kroz staklo u zagonetki

Edited by logoped
Link to comment

 

na zapadu po dolasku izbeglice dobijaju 2-3000 eura za start i 20-30e svaki dan

i tema su prva da o njima svi pricaju

kao uzrok svega pominju proleca libijsko, sirijsko, irak i avg

a isisa se zestoko plase

pominju pakistance da muvaju i da dolaze sa laznim sirijskim papirima

i tako

 

to sve izaslo u razgovoru sa starosedeocima, srednji sloj, obicni ljudi

nista zvanicno niti sam citao niti gledao

malo gradska, malo seoska sredina, ali svuda isto

i plase se onog sto dolazi

ne smatraju ovo vise izbeglickom krizom nego seobom naroda

 

nisam inicirao pricu uopste, svi govore o tome, a secam se kad je bio irak, bese 2003, svuda zastave duginih boja, ali niko nije pricao o tome, bilo je nezanimljivo

 

 

 

 

 

Ja se nadam da stvarno dobijaju neki novac a ne da im, kao ovde, broje svaki zalogaj (evro) koji i ne dobiju od države.

Link to comment

nije bitno sto se mi nismo snasli, vazno je da su se oni snasli. neki dodju do cilja lakse, neki teze, ali nekako ce valjda svi uspeti. u novom sadu je u jednom parku vec neko vreme jedan decko iz alzira, sam je, kaze da ceka nekoga. u parku kod stanice vec 5 dana je stariji par sa sinom u kolicima koji je hendikepiran. nemam ideju kako da im se pomogne da predju granicu ali ce se valjda nekako snaci.

 

i ja ovo dozivljavam kao poseban trenutak u nasim zivotima i jedan totalni reset od virtuelne realnosti u kojoj zivimo gde dominiraju slike koje dozivljavamo kao nesto sto ne postoji. zivot dobija sasvim novu dimenziju kada kroz tvoj grad prolaze ljudi koji se do skora gledao samo na CNN-u, pritom ponosni i dostojanstveni na svom putu.

Edited by yolo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...