Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

ali kako sam ja shvatila postoji neki pan-evropska baza podataka trazilaca azila. ako si tamo zaveden ne mozes da trazis azil u drugoj zemlji, nevezano da li si bacio papir. otkud to da im ne uzimaju otiske i ne zavode u tu bazu?

Pa valjda ne mogu to da rade u Srbiji, nemaju nadleznosti. Ali rade u Madjarskoj, pa ako neko ne zeli da da otisak onda ih isporuce Srbiji.

Link to comment

Pa valjda ne mogu to da rade u Srbiji, nemaju nadleznosti. Ali rade u Madjarskoj, pa ako neko ne zeli da da otisak onda ih isporuce Srbiji.

ok, understood!

Link to comment

Ha..pa eto im ideje kako mogu da se ratosiljaju izbeglica i iste prepuste bogatstvima Makedonije i Srbije. One austrijske granicare sa madjarske strane samo prebace u Presevo i Djevdjeliju (recimo) da tu evidentiraju svakog pojedinacno, otiskom prsta recimo. 

Kada te iste jadnike proteraju iz EU, kao sto ce ih i proterati, imace dokaz da su dosli iz balkanskih vukojebina i tu ce da ih vrate. Nasa vlast svakako nece imati zelju da suprotstavi bilo kakvoj nameri EU da ovako nesto ostvari. 

 

 

sve je to lepo, ali ako njih kod Preseva evidentira neko iz EU onda ce se znati odakle su usli. 

 

 

Samo da pokupim autorska prava na ideju..prvi sam se setio i molim da se to notira. 

 

A za dan azilanata ako me se sete..sete.

Link to comment

sve je to lepo, ali ako njih kod Preseva evidentira neko iz EU onda ce se znati odakle su usli.

 

da. kontam da naša policija sada sarađuje sa drugim evropskim policijama i da tu leži koren ove informacije o Austrijancima™.

po našem zakonu, za te poslove zaduženi su Uprava za strance i Kancelarija za azil, i stranci tu nemaju formalno šta da traže, ali ako su oformili neki zajednički tim, to je druga stvar.

Link to comment

U tom slučaju smo ga ugasili. Svi migranti koji prođu preko Srbije u Srbiju će biti i vraćeni.

 

Sad jedno pitanje od miljun dolara: zbog čega Austrijanci™ tu evidenciju ne vrše u Makedoniji (ako već ne mogu u Grčkoj)?

Link to comment

U tom slučaju smo ga ugasili. Svi migranti koji prođu preko Srbije u Srbiju će biti i vraćeni.

 

Sad jedno pitanje od miljun dolara: zbog čega Austrijanci™ tu evidenciju ne vrše u Makedoniji (ako već ne mogu u Grčkoj)?

 

pa vrlo jednostavno - zato sto ne mogu nikoga iz EU da kopnom vrate u Makedoniju (osim iz Bugarske, ali slozicemo se da to em nije realno em je malo vece zajebavanje)

Link to comment

Ne znam da li sam do sada nekad rekao da smo mi idioti?

 

Mi smo idioti.

 

 

Meni je ovo zaista neverovatno a ipak verujem da se upravo dogadja. Dakle, vlada Srbije pustila je austrijance (EU) da lupaju pecate na srpskoj granici (ne na grckoj, ne na makedonskoj, hrvatskoj, madjarskoj etc). Neverovatno mi je jer je suludo a realno mi je jer smo budale od naroda + sam pricu cuo iz prve ruke, izgovorenu polusapatom izmedju dva MUPovca.

 

Pa to zaista znaci da smo mi kao narod poprilicni idioti, da nas vode idioti i da smo ugasili, sto mozda i nije lose jer narod idiota treba da bude zbrisan sa lica zemlje.

 

btw. moze li da se napise neka gradjanska tuzba koja ce da zatvori u bajbok one ministre koji su ovo odobrili?

Edited by Caligula
Link to comment

dobro mi još ne znamo zasigurno da ti Austrijanci lupaju pečate.

ne trebaju im pecati. dovoljne su im ili fotokopije onoga sto mi izdamo ili neki zapisnik koji i oni potpisuju. ima hiljadu nacina ustvari

Link to comment

Pa Vaso jebemmu zasto bi rednek polismen sa spustenim celom u poverenju pricao svom kolegi ovo sto sam prepricao? Kolega je pitao "kakvi bre stranci" a ovaj ko iz puske "Austrijanci, oni su nadlezni u EU za taj posao"

 

posle toga razgovaram sa svojim DSS Dveri rodjakom rusofilom koji zna ljude™ (zaista zna) i koji mi ponavlja ovu pricu i doduse je kiti dzamahirijom koju evropa zeli da pravi od Srbije i ostalo.

Edited by Caligula
Link to comment

Pa Vaso jebemmu zasto bi rednek polismen sa spustenim celom u poverenju pricao svom kolegi ovo sto sam prepricao? Kolega je pitao "kakvi bre stranci" a ovaj ko iz puske "Austrijanci, oni su nadlezni u EU za taj posao"

ma verovatno ima tu nešto ali je pitanje da li je pandur to dobro shvatio. mnogobrojni vicevi nas uče da policajci često imaju kognitivna ograničenja.

Link to comment

ma verovatno ima tu nešto ali je pitanje da li je pandur to dobro shvatio. mnogobrojni vicevi nas uče da policajci često imaju kognitivna ograničenja.

 

 

 

 

posle toga razgovaram sa svojim DSS Dveri rodjakom rusofilom koji zna ljude™ (zaista zna) i koji mi ponavlja ovu pricu i doduse je kiti dzamahirijom koju evropa zeli da pravi od Srbije i ostalo.

 

 

:fantom:

 

jbmliga, zaista su sve kombinacije u igri i ni jedna ne zacudjuje.

Link to comment

ma verovatno ima tu nešto ali je pitanje da li je pandur to dobro shvatio. mnogobrojni vicevi nas uče da policajci često imaju kognitivna ograničenja.

 

Ljudi pricaju, samo je pitanje jel znaju o cemu pricaju.

Link to comment

Немци депортују 94.000 азиланата са Балкана

 

БЕРЛИН - 

Немачка ће протерати 94.000 тражитеља азила с Балкана и забранити им поновни улазак у Немачку, изјавио је председник Савезне канцеларије за миграције и избеглице (БАМФ) Манфред Шмит у интервјуу за Велт.

 

Разлог је што су балканске земље проглашене сигурнима од политичког прогона и што се углавном ради о економским, односно социјалним усељеницима, пренео је Вечерњи лист.

"Скоро сви они, уз решење о одбијању азила, добиће и обавештење о забрани поновног уласка и боравка у Немачкој", казао је Шмит.

http://www.rtv.rs/sr_ci/evropa/nemci-deportuju-94.000-azilanata-sa-balkana_627500.html

Edited by dillinger
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...