Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

jbmu misa, ovo je klasican slucaj kuvanja zabe. pomerio si kvocijent standardne devijacije negde blizu beskonacnog zato sto se lagano, iz godine u godinu, udeo besmislenih uanlajnera gomila a da nema nikakvog dodatka, barem jednog suvislog posta na stotinu priglupih i zlih.

 

postoje ljudi koji su benigni u koriscenju foruma za neku formu terapije, ali ovo je bas far too much.

 

nema veze, nastavite. izvinte na interpelaciji.

Link to comment

jbmu misa, ovo je klasican slucaj kuvanja zabe. pomerio si kvocijent standardne devijacije negde blizu beskonacnog zato sto se lagano, iz godine u godinu, udeo besmislenih uanlajnera gomila a da nema nikakvog dodatka, barem jednog suvislog posta na stotinu priglupih i zlih.

 

postoje ljudi koji su benigni u koriscenju foruma za neku formu terapije, ali ovo je bas far too much.

 

nema veze, nastavite. izvinte na interpelaciji.

 

ti to postavljas neke dijagnoze ovde? i to onako, pizdinski, nikome odredjeno neko onako postoje ljudi pa hajde budi ljubazan pa reci, koji ljudi? eto recimo pomislih da mislis na mene jer sam danas u logoreji 100 i mnogo postova pa cisto da razjasnimo, da li si mislio na mene a pravo da ti kazem, kada mi postavljaju dijagnoze bar da mi ih postave direktno a ne ovako pizdinski

Edited by Pontijak
Link to comment

Nema.dijagnoza, samo.karakterizaxija postova, ne forumasa. Molim vas polako ljudi

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Nema.dijagnoza, samo.karakterizaxija postova, ne forumasa. Molim vas polako ljudi

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

hajde hamlete, ti si pravnik po obrazovanju pa mi pojasni zasto, cisto pravnicki gledano, ovo nije stavljanje dijagnoze neimenovanim forumasima

 

postoje ljudi koji su benigni u koriscenju foruma za neku formu terapije,

 

 

dakle? ne misli se sigurno na fizioterapiju ili aromaterapiju nego na terapiju medikamentima tipa antidepresiva, antipsihotika koja je kombinovana sa psihoterapijom pa me interesuje, kako je ovaj iskaz karakterizacija postova ako se jasno napise da postoje ljudi koji koriste forum za neku vrstu terapije

Edited by Pontijak
Link to comment

Ja sam.to.protumacio kao terapija u prenesenom smislu.

 

Ja npr, kad sam.fruszriram često. O tome.pisem na hejtu

 

Ilo udjem u neku besmislenu raspravu kao.o.pravilniku o takmičenju premijer lige...

 

Ili kad sam.dokon zvrndam na asocijacijama

 

Eto tako mi je delovalo

 

 

 

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

hvala hamlete. pontijace, ionako ne mislim da tebe, kamo srece da pises uanlajnere :)

 

nije terapija forumom neki problem, svi to radimo pa i ja. problem je kao i u drugim slucajevima - abuse, zloupotreba, kada to postane manir.

Link to comment

Ja sam.to.protumacio kao terapija u prenesenom smislu.

 

 

e to je pravnik, nista kao tumacenje :lolol:

 

hvala hamlete. pontijace, ionako ne mislim da tebe, kamo srece da pises uanlajnere :)

 

nije terapija forumom neki problem, svi to radimo pa i ja. problem je kao i u drugim slucajevima - abuse, zloupotreba, kada to postane manir.

 

za bold :rolf:

 

a za ostalo, pa to sto ja znam da ne koristim forum za ikakve zloupotrebe i sto znam da nikada nisam zlonameran ne znaci da se iz mog haoticnog pisanja ponekad ne moze steci takav utisak pa sam zato i pitao jer zaista previse pisem i to na nekim temama koje nisu citcet nego su vrlo ozbiljne teme koje se ticu konkretnih ljudi koji su predmet tih tema, na primer, porazilo bi me zaista kada bi se moji postovi na gondzinoj™ temi tumacili kao da ja potuljeno zelim zlo tom, meni nepoznatom coveku koji je javna licnost i kao da prizeljkujem da ga osude, imam svoje, bas licne razloge, zasto sam u sustini na njegovoj strani u smislu da prizeljkujem odbacivanje te optuznice ali mi ne pada na pamet da te razloge iznosim u forumsku javnost ne zato sto ih se stidim nego ma koliki dekadent i matori zvrk bio ipak imam i ja neke granice zbog osecaja pristojnosti

 

sta cu, ja volim da mi postave dijagnozu gde lepo pise pontijak jer sa pecatiranom dijagnozom mogu u apoteku po zoloft recimo pa kada posle mesec dana zolofta krene da se uz to drmne jedna ladna vodka, pa druga, ih miline :lolol:

Edited by Pontijak
Link to comment

nazad na temu. mozda sam prevideo od ovog suma iz teretane da je to tome pisano ovde ali koliko vidim prema danasnjim vestima izmedju redova, nemci pritiskaju madjare da pocnu uskoro da vracaju azilante u srbiju jer smo mi vec nekoliko meseci "safe country". od 1. avgusta je na snazi zakon po kome im je jedino dozvoljen boravak u kampovima na jugu, blizu nase granice. ukoliko ih zateknu bilo gde drugde, onda je njihov status ilegalan. to je kopija nemackog zakona i lici na pripremu deportacija nazad u srbiju. kako cemo se mi tu snaci nemam pojma ali mogu da pretpostavim. inace saznajem da po madjarskim vozovima krstare nemacki policajci i izbacuju azilante.

 

na drugoj strani ovo sto grupa ljudi pokusava da uradi u smislu pomoci azilantima po parkovima i ulicama je vec vrlo dobro naraslo u madjarskoj. postoji ozbiljna razlika izmedju drzavne politike orbana i solidarnosti sa azilantima. sve je pocelo iz segedina koji je navodno jedna od retkih zupanija (mozda i jedina) gde fides nije na vlasti. ovo je stranica odlicne gradjanske inicijative koja je jako vazna u gradjanskoj podrsci azilantima:

 

https://www.facebook.com/migrationaidhungary?fref=ts

 

a onom tupsonu dejanu tjagu stankovicu bi trebalo objasniti par sitnica, kad se vec u svom idiotskom pismu vucicu prislonio na uobicajenu nacosku protezu. ne dozvolite da budemo gori od madjara! pa alan fordovskim recnikom recenom, da bi bili bolji prvo treba da prestanemo da budemo gori, a to trenutno jesmo (pricam o vansistemskoj podrsci) 

Edited by yolo
Link to comment

nazad na temu. mozda sam prevideo od ovog suma iz teretane da je to tome pisano ovde ali koliko vidim prema danasnjim vestima izmedju redova, nemci pritiskaju madjare da pocnu uskoro da vracaju azilante u srbiju jer smo mi vec nekoliko meseci "safe country".

 

ovo je nezvanicno vec pocelo da se desava, vidjeni su autobusi sa migrantima koji idu ka nasoj granici.

 

p.s mozda ih prebacuju u te blize kampove, ne znam dalji rasplet takvog prevoza.

Edited by Takeshi
Link to comment

e da, hamlete, kada budes na forumu brisi ili splituj u neku forumsku kloaku™ postove koji nemaju veze sa temom, narocito moje od nocas, postalo mi neprijatno sto sam uleteo sa idiotarijama aka saljenjem na temi koja se tice ljudskih sudbina

 

@yolo

 

to sto pises na pocetku, na nesrecu, strepnje da to moze da se desi izgleda pocele da se ostvaruju, a za ovo drugo, drago mi je sto normalni ljudi i u madjarskoj shvataju sta se desava i krecu polako sa akcijama solidarnosti i pomoci kao i ovde sto to pocinje da se shvata te se krece u akcije solidarnosti i pomoci

Link to comment

nazad na temu. mozda sam prevideo od ovog suma iz teretane da je to tome pisano ovde ali koliko vidim prema danasnjim vestima izmedju redova, nemci pritiskaju madjare da pocnu uskoro da vracaju azilante u srbiju jer smo mi vec nekoliko meseci "safe country". 

 

 

Erm, po toj logici onda mogu da nam pošalju i azilante koji nikada nisu videli Srbiju. Prosto prevezu ih u Mađarsku, a onda ih ovi odatle sprovedu do granice. Znači za ovaj konkretan slučaj me stvarno zabole dal će da dozvole početak pregovora, da li će vize da nam uvedu, da li će rat da nam objave. Ovo je bezobrazluk prvog reda i jezivo je ako naše vlasti budu u fazonu- jbg, šta se može, Srbija je safe country, dajte i ove iz Kalea ovamo da čekaju kombinaciju da pobegnu iz te iste Srbije. 

Link to comment

Erm, po toj logici onda mogu da nam pošalju i azilante koji nikada nisu videli Srbiju. Prosto prevezu ih u Mađarsku, a onda ih ovi odatle sprovedu do granice. Znači za ovaj konkretan slučaj me stvarno zabole dal će da dozvole početak pregovora, da li će vize da nam uvedu, da li će rat da nam objave. Ovo je bezobrazluk prvog reda i jezivo je ako naše vlasti budu u fazonu- jbg, šta se može, Srbija je safe country, dajte i ove iz Kalea ovamo da čekaju kombinaciju da pobegnu iz te iste Srbije. 

 

ne, vracace nam samo azilante koji su registrovani u srbiji kao trazioci azila. o tome postoji evidencija plus azilanti te papire moraju da pokazu na nekoj od tacaka nakon srbije. sto ne olaksava stvar za srbiju ali cinjenica radi.

Link to comment

ne, vracace nam samo azilante koji su registrovani u srbiji kao trazioci azila. o tome postoji evidencija plus azilanti te papire moraju da pokazu na nekoj od tacaka nakon srbije. sto ne olaksava stvar za srbiju ali cinjenica radi.

 

ja koliko sam video oni te papire cepaju (to je ona fora da ih šatro koriste kao wc papir - glupost). Znači, u teoriji, ali i u praksi, oni uhvate nekog od recimo Đera, pitaju ga odakle je ušao - on će naravno reći da nema pojma, ne seća se, ili da je ušao iz Ukrajine, što nije ali...kakve ima veze, Ukrajina nije safe country, i onda šta? Mmmmm, mi mislimo da si ti ušao iz Srbije. Drugo, ako nisam u pravu, i ako te papire i imaju i moraju da ih pokažu negde, oni ih čuvaju da ih pokaž tamo gde žele da traže azil, a to nije Mađarska. Znači, sasvim lepo mogu nekog da ćape u Beču i da ga pošlaju nazad u okolinu Roszke. Ima hiljadu varijanti.

 

Ali ono što me neuporedivo više nervira to je što ne bi niko od njih imao apsolutno nikakav problem sa tim da zemlji koja ima 7,2m stanovnika i GDP po glavi jedno 8 puta manji uvali tipa isto tražilaca azilanata iz Sirije, Avganistana i sličnih zemalja koliko ih je ušlo u 1 Nemačku. Samo zbog toga jednostavno ne bih pustio da se to radi. 

Edited by MancMellow
Link to comment

ko zna zasto ce to biti dobro za nas. danas je danas (!) objavio neko istrazivanje agencije UN koje kaze da ce 2100. godine u srbiji ziveti 5.5 miliona ljudi. prilicno izvesno da ce tada zemlju u srbiji obradjivati ljudi koji nisu rodjeni ovde.

Edited by yolo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...