Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

da, tu se slazem sa tobom u celosti samo sto sam ja poprilicno deprimiran sto se tice mogucnosti ove zemlje da efektno i efikasno stavi do znanja to o cemu ti pises a bogate zemlje ce jedva docekati i samu mogucnost da skinu problem ljudi koje oni ne zele tako sto ce srbiju pretvoriti u cekaonicu i jos spinovati u svojim medijima da je srbija ta bezdusna zemlja koja nema razumevanja, koga zmija ugrize i kanapa se plasi, ja to na osnovu dugog posmatranja moci spinovanja u svrhu konkretnih politickih ciljeva koje su bogate zemlje svojim resursima i tehnikama u stanju da rade

 

zato se vode kamere na granicu da slikaju mađarske vlasti i paravojske koji tuku azilante do Srbije

Link to comment

zato se vode kamere na granicu da slikaju mađarske vlasti i paravojske koji tuku azilante do Srbije

A onda će ispod tih slika greškom™ da napišu da to rade zli Srbi, koji su već poznati kao ubice i čistači™...

Link to comment

ja bi njima organizovao ovde centre za obuku i trening, ubrzani kursevi kako da pređu granicu, kako da izgledaju i pričaju kao prosečan mađar, pa onda atletske discipline, trčanje na sto metara od granične policije i tome slično

 

osim ako eu ne pristaje da finansira smeštaj, izdržavanje, kao i zdravstvenu negu ljudi koji joj spavaju na pragu

 

u ovome je Srbija potpuno slučajno zahvaljujući svom nesretnom geografskom položaju, pa i nije fer da nas sve ovo košta preterano

 

taj jad i beda neće biti manji, kako vreme prolazi

Link to comment

A onda će ispod tih slika greškom™ da napišu da to rade zli Srbi, koji su već poznati kao ubice i čistači™...

 

ma ok...nije to baš tako

Link to comment

ma ok...nije to baš tako

Pa ne, ako već mantramo o tome da neće emigrante i da će gledati da ih ovde ostave, po svaku cenu, misliš da bi iko objavio te slike? Ijedan relevantni medij?

 

Ja zaista mislim da mi polako ulazimo u doba orvelove 1984, uprks internetu i svemu, kontrola medija i onoga što se objavljuje, a što je iole značajno, biće sve veća i veća...

Link to comment

Pa ne, ako već mantramo o tome da neće emigrante i da će gledati da ih ovde ostave, po svaku cenu, misliš da bi iko objavio te slike? Ijedan relevantni medij?

 

Ja zaista mislim da mi polako ulazimo u doba orvelove 1984, uprks internetu i svemu, kontrola medija i onoga što se objavljuje, a što je iole značajno, biće sve veća i veća...

 

RT  :s_c:

 

drugo - što ne bi CNN i ameri generalno to objavljivali? Ne vidim neki veliki razlog.

 

Uostalom, jbg, ako ne shvate tu poruku, onda - nema nazad u Srbiju i gotovo. Realno, i tim ljudima ćemo učiniti uslugu. 

Edited by MancMellow
Link to comment

ne bih da poredim ološe po tome ko je manji, a ko veći ološ.

 

možda ova država ima drugačiju retoriku od Mađarske, ali je fakat da nema apsolutno nikakav institucionalni odgovor na krizu, čak ni u vidu onog elementarnog procesovanja zahteva za azil. mislim da smo po tom pitanju najgori u celom lancu i da će,  u slučaju da migrantima ovo postane ozbiljnija tačka boravišta (što lako može da se dogodi ukoliko baš zategnu na našim granicama), naša država spektakularno zakazati, kao što i inače radi u apsolutno svim stvarima.

 

Ovde je došlo do potpunog kolapsa kad je samo trebalo zameniti stare lične karte za nove.

Link to comment

ja bi njima organizovao ovde centre za obuku i trening, ubrzani kursevi kako da pređu granicu, kako da izgledaju i pričaju kao prosečan mađar, pa onda atletske discipline, trčanje na sto metara od granične policije i tome slično

 

osim ako eu ne pristaje da finansira smeštaj, izdržavanje, kao i zdravstvenu negu ljudi koji joj spavaju na pragu

 

u ovome je Srbija potpuno slučajno zahvaljujući svom nesretnom geografskom položaju, pa i nije fer da nas sve ovo košta preterano

 

taj jad i beda neće biti manji, kako vreme prolazi

 

Ah, nacionalista ostaje nacionalista.

Ja bih sledio Vasinu - zasto ne dati imigrantima da nasele pusta sela umesto zemlju dati dzabe Nemcima.

 

No, Strugacki jeste Evropljanin: samo sledi davnasnje vrednosti EU kojoj tezimo.

Edited by Budja
Link to comment

mislim da treba da obustavite bistrenje visoke azilantske politike i mlacenje prazne slame i da se fokusirate kako da sami, bez drzave i civilnog sektora, pomognete taj svet i tu decu. to je jedino vazno.

Link to comment

Ah, nacionalista ostaje nacionalista.

Ja bih sledio Vasinu - zasto ne dati imigrantima da nasele pusta sela umesto zemlju dati dzabe Nemcima.

 

No, Strugacki jeste Evropljanin: samo sledi davnasnje vrednosti EU kojoj tezimo.

 

 

Kapiram da je ljudima koji su bili neka gradska populacija Sirije, mnogi među njima dobrostojeći profesionalci, najveća želja da im se dopusti da sa decom skaču po zapustelim vrletima i kopaju kamenje. Prvi izbor Nemačka, drugi izbor neko srpsko selo, ali ne neko živo u sremu ili na obali Morave, nego isključivo neka opustela slabo plodna vrlet, po mogućstvu gde se leti dovlači voda u balonima sa nekog izvora.

Link to comment

yolo

 

nema nikakve potrebe za ovakvim misionarskim komentarima, forum je tu da se razgovara o nekoj pojavi a sta ko radi van foruma je pitanje licne savesti i potrebe da se doprinese opstem dobru. jedno ne iskljucuje drugo

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ja bih sledio Vasinu - zasto ne dati imigrantima da nasele pusta sela umesto zemlju dati dzabe Nemcima.

hm ne secam se da sam to rekao, a i da jesam, verovatno sam bio drogiran ili pijan

Link to comment

Insistirao si posebno na tome da selo bude što opustelije.

 

+1

 

bez kuća, puteva i bilo čega. da, osim medveda, naravno. to je 1 must

Edited by MancMellow
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...