Jump to content
IGNORED

NFL 2015


renne

Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    222

  • teacher

    181

  • Frank Pembleton

    151

  • Strahan

    122

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kancelar je bog fudbala. Ipak, kasnije je #50 napravio illegal batting u endzoni što bi trebalo da rezultuje sejftijem i loptom za Detroit.

 

 

NFL rules state that a player may not bat or punch a ball “in any direction in either end zone.” If the rule had been applied correctly, Detroit would have retained possession at the spot of the fumble, giving them first and goal at the 1.

 

Ovde (http://www.si.com/nfl/2015/10/05/calvin-johnson-fumble-video-lions-seahawks) kazu da je Detroit trebalo da dobije loptu na 1y (na mestu fambla), sto im je jos bolja situacija.

Link to comment

Ja, kao prosecan pratilac NFL-a u Srbiji, nisam znao za ovo pravilo, ali mi je neverovatno da ove profesionalne sudije naprave takav previd.

 

retko se svira illegal batting, mislim da je u srbiji svirano tek par puta za 10 godina.

Link to comment

Mene zadnjih godina i previše iritiraju suđenja pa i niz razvijenih pravila (o hvatanju, činjenju "fudbalskog poteza" - Calvin Johnson rule, pretarana strogost prema DBovima u beznačajno malim kontaktima sa WRovima od 5yds od skrimidža itd itd), iseckan je tok, kontraintuitivno je u odnosu na konktaktnu i fizičku igru kakva je fudbal. Ako je tesan rezultat, kraj 4/4, napad juri TD za nerešeno/pobedu, QB može mirne duše bar nekoliko pasova da ispuca i igra na faul DBa a ne na samo hvatanje i eventualan TD. 

 

Sudijama je time otežan posao jer je teško naći i jedan jedini play gde nema bar nekog faula ako bi se pravila striktno primenjivala (zahvaljujuči All-22 prikazu), pa se dešava da sude neki levi kontakt DBa sa WRom ali ne sude neki bitniji holding OL protiv DE recimo itd itd. Imaju prosto mnogo situacija i onda treba da se snalaze.

 

Onda sudije logično često fulaju, a u NFLu gde je kratka sezona i bukvalno svaka utakmica znači dešava se da se sezona, ulazak u PO, neki tiebreaker, može svesti na neki od sudijskih propusta.

 

 

Ukratno, IMHO, igra mi je postala gora nego pre 5, 10, 15 godina kad sam i počeo da pratim.

Edited by Prospero
Link to comment

i mene smaraju sa fudbalskim potezom - potpuno glupo pravilo. sto se kontakta posle 5yds tice, to je manje - vise ok. jbg, vecina pass playa po linijama zavisi od tajminga routa wr-a, tamo i mali bump moze da sjebe sve.

Link to comment

Ok (iako se ne mora štititi timing route kao sveto pismo), s tim da znaju da sviraju i puko držanje ruke na WRu koje nije guranje nego samo ostvarivanje kontakta zarad orijentacije DBa, a ako DB nije okrenuo glavu prema lopti eto mu žute zastavice.

Link to comment
Kvotebek: Lukić Hanomihl David (SBB Vukovi Beograd).

 

 

mali off topic:

koji degenerik je "preveo" i uveo u srpski rec "kvotebek" umesto ispravne reci "kvorterbek"?

Link to comment

mali off topic:

koji degenerik je "preveo" i uveo u srpski rec "kvotebek" umesto ispravne reci "kvorterbek"?

.

To je mozda neka nova pozicija.  Igrac koji nema nikakvu drugu svrhu osim za vreme huddle da kvotuje vazne izreke trenera i drugih igraca - quote back ili po Vuku "kvotebek"

Edited by WTF
Link to comment

mali off topic:

koji degenerik je "preveo" i uveo u srpski rec "kvotebek" umesto ispravne reci "kvorterbek"?

Pretpostavljam da je typo sa sajta saveza

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

Pretpostavljam da je typo sa sajta saveza

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

ovo je sa blicove vesti.

na drugim mestima vidjao sam podjednako idiotsku varijantu "kvoterbek".

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...