Jump to content

FK Radnički Niš 2014/15


Dali_man

Recommended Posts

Ovako gledano Mare...više ti se isplati da uzmeš recimo Budućnost iz Popovca. Njihova livada nije ništa lošija od naše. Nije gradsko gradjevinsko zemljište, ne treba da trčiš za svaki čučavac za dozvolu u "Beograd" i za pare koje će se potrošiti za rušenje "Zapada" i podizanje nove tribine od 9000 mesta + reparacija ove gluposti do sada napravljane, će podigneš istovetan stadio kao onaj u Kruševcu. I onaj je napravljen od montažnih elemenata za manje od mesec dana. Nemaju omladinsku školu, kažeš šta će im, nemaju dugovanja...još samo da nadješ nekog SUperligaša ili Prvoligaša da napraviš fuziju i eto... :) Prvi kandidat ti je Donji Srem, oni su zamalo napustili takmičenje ove godine....Mnogo manje para a mnogo bliže "evropa". ;)

Logika je ista kao kad kupiš polovna kola...bolje 300 evra za Yugića nego 12 000 evra za novu Astru...jes da ne traje isto al 300 su 300 a 12 000 je 40 "jugića" jel.. ?

Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Constantin

    251

  • Rumpelstiltskin

    194

  • Dali_man

    160

  • Матрикс

    154

Top Posters In This Topic

Posted Images

Citajuci ovu Maretovo opservaciju dodjoh do zakljucka da je jedina osoba koja bi uzela klub je neki menadzer i niko vise.

Link to comment

Ovako gledano Mare...više ti se isplati da uzmeš recimo Budućnost iz Popovca. Njihova livada nije ništa lošija od naše. Nije gradsko gradjevinsko zemljište, ne treba da trčiš za svaki čučavac za dozvolu u "Beograd" i za pare koje će se potrošiti za rušenje "Zapada" i podizanje nove tribine od 9000 mesta + reparacija ove gluposti do sada napravljane, će podigneš istovetan stadio kao onaj u Kruševcu. I onaj je napravljen od montažnih elemenata za manje od mesec dana. Nemaju omladinsku školu, kažeš šta će im, nemaju dugovanja...još samo da nadješ nekog SUperligaša ili Prvoligaša da napraviš fuziju i eto... :) Prvi kandidat ti je Donji Srem, oni su zamalo napustili takmičenje ove godine....Mnogo manje para a mnogo bliže "evropa". ;)

Logika je ista kao kad kupiš polovna kola...bolje 300 evra za Yugića nego 12 000 evra za novu Astru...jes da ne traje isto al 300 su 300 a 12 000 je 40 "jugića" jel.. ?

Ja rekoh da nam je kljucna prednost u publici koju smo pokazali da mozemo da okupimo ali samo ako smo dobri i u vrhu. Prethodni komentari u vezi Evrope su me ubacili u razmisljanje pa rekoh da zapisem. Upravo nam je prednost ta sto ni jedan novokomponovani klub nema veliki stadion koji moze da prikupi mnogo publike koje inace imamo i da se dodatno finansira od toga. To ne moze niko pa ni najsvetliji skorasnji primer Cukaricki. Oni mogu da se trude koliko hoce ali ovo sto mi imamo oni nece za jos jedno deset godina. Mozda ako se ugasi neki od blizanaca pa im orobe stadion. Ne znam da li se zezas ili me nisi skapirao ali nisam rekao da nam ne treba skola cak naprotiv ali dodatni napori pored skole koju imamo da se usmere ka prvom timu. Uspeh i povratak publike ce ojacati i skolu i skupice vise dece iz regiona. Ta deca ce se mnogo vise vezati za Radnicki koji se bori za Evropu nego za Radnicki koji guli na dvanaestom mestu.

Inace sam napisao da sam razmisljao suprotno nego li inace a samo zbog cinjenice da imamo ogromne gubitke zbog malog broja publike koja je tu kada smo jaki a okrene ledja kada nam najvise treba. Najjeftinija varijanta je razigravati decu iz skole i po meni je trebao klub da bankrotira kada je ispao u trecu ligu. Lepo da obrisemo sva dugovanja i polako. Opet ne mogu da se ne osvrnem na cinjenicu da nam je lokal patriotizam izuzeno slab kod dece i da deca i dalje navijaju za blizance. Ta cinjenica kasnije i odredjuje put najtalentovanije dece. Kao sto sam napisao u prethodnom postu najlakse je zadrzati igraca ili ti dete ako je to i njegova volja. I kao sto rekoh "tu me seci" ako Petar Petrovic ne bi izrazio zelju da igra i ovu polusezonu samo da je bila ona atmosfera koja ga ja i naterala da dodje. On je jos mlad a tako razmisljaju i ostali mladi !!!

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment

Citajuci ovu Maretovo opservaciju dodjoh do zakljucka da je jedina osoba koja bi uzela klub je neki menadzer i niko vise.

Evo razmisli !!! Sta bi bilo da su umesto Cuke uzali Radnicki. Koliko bi u startu vise dali za otplatu duga mada je ne bi sigurno otplatili od jednom i koliko bi ustedeli na troskovima da je Radnicki ove godine bio na mestu Cuke. Za dve godine imali bi nedostiznu prednost sa Radnickim nego li sa Cukom.

U sustini mislim da su ovo cinjenice koje treba iznositi kada se bude trazio kupac.  Mada iz tvog zakljucka i ja kad razmislim izgleda da je takav neki najbolje resenje.

Link to comment

A dal misliš da imamo prosek 20 000 ljudi i prihod od karata duplo veći, da bi to bilo dovoljno za normalno funkcionisanje kluba..?

Link to comment

Humac u treće poluvreme na Belle amie u 19,00....

Prešao sam na Baidu Browser (made in China)...ljudi, ovo i nije tako loše.. :D

Link to comment

A dal misliš da imamo prosek 20 000 ljudi i prihod od karata duplo veći, da bi to bilo dovoljno za normalno funkcionisanje kluba..?

Pa ne mislim nista. Neko je izneo troskove kluba pa mozemo da pogledamo. Sve zavisi od politike kluba kao i od toga ko je vlasnik. Ako je i dalje grad glavni finansijer i ako daje godisnje koliko i do sada onda mozemo sigurno. Ja sam rekao da publika moze da finansira dodatni kvalitet znaci da smo imali ovaj tim od pocetka godine i prosek gledanosti od recimo 9000 gledaoca mogli smo mnogo lakse da se krpimo. Znaci krpili smo se i krpili bi smo se ali bi bili u vrhu. Uspeh je magnet pa bi i skola i sve oko kluba drugacije funkcionisalo. Uspeh svi vole. To dovodi do zakljucka da ako vec moramo da prosipamo novac onda bolje da ga prosipamo u letnjem periodu i da nam publika vrati deo tih para nego li da radimo kao sto smo ove godine. Znas me, znam te i naravno da to kazem kao primer a realnost je drugacija bila letos.

Mozda ce ovo leto biti gore nego proslo. Da me ne shvatis pogresno da nekoga kritikujem vec samo analiziram. Jedno je sta analiza kaze a drugo je realnost. Ostaje cinjenica da publika ne dolazi kada se borimo za opstanak. Dakle ako hocemo publiku mora ovako ako hocemo podmladak mora onako. Nemamo podmladak Vojvodine pa da nam se deca bore za Evropu i da privuku publiku.

Mozda je u datom trenutku neki miks najbolje resenje. Sta ga znas.

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment

Pa ne mislim nista. Neko je izneo troskove kluba pa mozemo da pogledamo. Sve zavisi od politike kluba kao i od toga ko je vlasnik. Ako je i dalje grad glavni finansijer i ako daje godisnje koliko i do sada onda mozemo sigurno. Ja sam rekao da publika moze da finansira dodatni kvalitet znaci da smo imali ovaj tim od pocetka godine i prosek gledanosti od recimo 9000 gledaoca mogli smo mnogo lakse da se krpimo. Znaci krpili smo se i krpili bi smo se ali bi bili u vrhu. Uspeh je magnet pa bi i skola i sve oko kluba drugacije funkcionisalo. Uspeh svi vole. To dovodi do zakljucka da ako vec moramo da prosipamo novac onda bolje da ga prosipamo u letnjem periodu i da nam publika vrati deo tih para nego li da radimo kao sto smo ove godine. Znas me, znam te i naravno da to kazem kao primer a realnost je drugacija bila letos.

Mozda ce ovo leto biti gore nego proslo. Da me ne shvatis pogresno da nekoga kritikujem vec samo analiziram. Jedno je sta analiza kaze a drugo je realnost. Ostaje cinjenica da publika ne dolazi kada se borimo za opstanak. Dakle ako hocemo publiku mora ovako ako hocemo podmladak mora onako. Nemamo podmladak Vojvodine pa da nam se deca bore za Evropu i da privuku publiku.

Radili smo analizu samo da bi nekim bandoglavim ljudima pokazali koliko se prihoduje, i koliko to troškova može da pokrije. Ako će jedan ozbiljan superligaški klub da funkcioniše, onda ne može ovako, a pogotovu ne od prodaje karata, a boga mi i ne neki "dodatni kvalitet"....

Ne znam kako vidiš da je Grad dobar "vlasnik"...pa grad je   b a n k r o t   i ne znam da li znaš koliko duguje državi,dobavljačima i svojim JKP kojima je osnivač.

Biće bolje kad se stvarno zna pravi vlasnik, ako takvog bude. Znači, privatizacija, titular vlasti, ali pre svega svojine...ali ni to neće valjati dok to neobave prvo "blizanci". Spominješ Čuku...šta misliš da je na tabeli prvi npr. Partizan sa 30 boda, Zvezda da ima 29 a Čuka pridje na 28...(naravno sredina prvenstva da je)...koliko  na sledećoj utakmici bi im sudija bio "neki" Majo Vujović protiv jednih a Gruja iz Čokot protiv drugih....i paralelno.. ;)

KAd Radnički bude imao gazdu, kad bude funkcionisao kako treba, od tog funkcionisanja i organizacije će uveliko biti odraza i na tabelu a samim tim i na posećenost. Onda će dobar gazda iz toga finansirati "dodatni kvalitet"...u školu ili u prvi tim..??? ALi svi ćemo biti na dobitku...

Link to comment

Radili smo analizu samo da bi nekim bandoglavim ljudima pokazali koliko se prihoduje, i koliko to troškova može da pokrije. Ako će jedan ozbiljan superligaški klub da funkcioniše, onda ne može ovako, a pogotovu ne od prodaje karata, a boga mi i ne neki "dodatni kvalitet"....

Ne znam kako vidiš da je Grad dobar "vlasnik"...pa grad je   b a n k r o t   i ne znam da li znaš koliko duguje državi,dobavljačima i svojim JKP kojima je osnivač.

Biće bolje kad se stvarno zna pravi vlasnik, ako takvog bude. Znači, privatizacija, titular vlasti, ali pre svega svojine...ali ni to neće valjati dok to neobave prvo "blizanci". Spominješ Čuku...šta misliš da je na tabeli prvi npr. Partizan sa 30 boda, Zvezda da ima 29 a Čuka pridje na 28...(naravno sredina prvenstva da je)...koliko  na sledećoj utakmici bi im sudija bio "neki" Majo Vujović protiv jednih a Gruja iz Čokot protiv drugih....i paralelno.. ;)

KAd Radnički bude imao gazdu, kad bude funkcionisao kako treba, od tog funkcionisanja i organizacije će uveliko biti odraza i na tabelu a samim tim i na posećenost. Onda će dobar gazda iz toga finansirati "dodatni kvalitet"...u školu ili u prvi tim..??? ALi svi ćemo biti na dobitku...

Znam ja sta je najbolje za klub. Nisam izneo najbolje resenje vec jedno zapazanje i to u vezi publike i samo sam poredjao neka svoja razmisljanja. Sigurno da grad nije dobar vlasnik ali ce hteo to ti ili ne biti i sledece godine i one tamo. Da li je dovoljno sto grad daje? Nije. Da li ima bilo kakvu prednost kada je grad vlasnik kluba? Ima u ovim okolnostima kada nas niko nece bolje i to nego da se ugasimo. Opet mozda je bas tu i problem, mozda treba da se ugasimo pa sve iz pocetka.

Pomenuo sam Rad, OFK kao i sto znas moje misljenje o situaciji u JSL i Srpskom fudbalu pa sam i u onom opsirnom postu pomenuo da nemamo nikakvu zastitu misleci upravo na neregularnost. Novi Pazar sigurno nije vise zasticen od nas pa se bori za cetvrto mesto. Da smo ove godine ne umesto Cuke nego umesto Pazara mi bi lakse funkcionisali. Zasto? Upravo zbog posete.

Ne razumem tvoj komentar. Da li sam kriv sto sam zapazio da publika ne dolazi kada se bori za opstanak ili sam lose rekao da je lakse sa deset hiljada gledaoca nego li sa dve hiljade???  Da li je greska u konstataciji da se deca vezuju za uspeh i da je lakse vezati ih ugovorom kada gledaju utakmicu u atmosferi od pre godinu i po ili u atmosferi od pre par nedelja???  Ne razumem na sta ciljas. Nisam ni sada a ni ikada rekao da je grad dobar vlasnik, da je situacija laka, da moze da se nadju pare. Rekao sam kada bi ljudi oko kluba smogli snage i novca moglo bi se izroditi to i to... Pa sam to i to uporedio sa jos nekom situacijom gde sam naveo po mom skromnom znanju prednosti i mane i jednog i drugog i treceg slucaja...      ?????    Da li se ne slazes samnom da je nas stadion i publika neiskoriscena prednost u odnosu na sve klubove sem blizanaca ???  Ne mogu da pokapiram gde se ne razumemo ???

Link to comment

  Ne razumem na sta ciljas. 

Razumemo se, ali se ne slažemo u nekim delovima i ne vidim ništa strašno u tome, šta dramiš. Znam..oćeš namerno da se posvadjaš, samo da ne bi dao ono pivo. Jeste da se kaže da "dug je dug", ali opraštam ti, za mir u kući... ;)

Link to comment

Jedno glupo pitanje, koliko vremenski je dozvoljeno da se post dopuni ili ispravi???

E ne znam....to mora da se pita ovde neko tehničko lice...možda dok se ne napiše sledeći post...evo ja napisah, ti napiši nešto, pa će vidimo :D

edit: ovaj od pre sat vremena već ne može..

Edited by Legenda
Link to comment

Razumemo se, ali se ne slažemo u nekim delovima i ne vidim ništa strašno u tome, šta dramiš. Znam..oćeš namerno da se posvadjaš, samo da ne bi dao ono pivo. Jeste da se kaže da "dug je dug", ali opraštam ti, za mir u kući... ;)

Znaci provaljen sam ;)  Kad oces da se izvuces i da ne vratis dug najbolje je da se posvadjas sa poveriocem i da se naljutis na njega.

Ne dramim ja taman posla nego sam lose napisao post pa kad sam video kojim tonom ja posle nisam mogao da ga ispravim ali mi nije bila namera.

I dalje tvrdim da me nisi do kraja shvatio. Ja volim takozvani brain storming i volim da izokrenem situaciju jer nekad jasnije vidim.

Ti si mator covek ja razumem da ti to ne imponuje ali sta da radimo :P Ako zelis da budes mlad moras da pratis trendove :D :D :D

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...