Jump to content

FK Radnički Niš 2014/15


Dali_man

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Constantin

    251

  • Rumpelstiltskin

    194

  • Dali_man

    160

  • Матрикс

    154

Top Posters In This Topic

Posted Images

Пљуште осмице.

''...али све је било чисто, као јутарња роса.'' :lolol:

Untitled_zps8qp5ide9.jpg

Link to comment

Sta je sa Poparom i Bulatovicem???

Bulatović je povredjen u Kragujevcu...par minuta pred kraj utakmice ga je zamenio Pavlović Popara je povredio primicač na treningu....

Link to comment

Dobro je, Borjan  dobio 8 zato sto se nije povredio  :thumbup: .

Bravo za Rastu i momke, uspeli smo samo posle malo vise od dva meseca da izjednacimo sanse da ispadnemo iz lige i da budemo kvalifikanti za LE   ^_^

Link to comment

Ccc al ste se razmahali sa tabelama, ne bese tako do skoro :D

Svaki ciga svoga konja hvali. Al' nit' smo mi cige nit' su ovi konji, mada da se falimo - falimo se  :0.6:

Edited by Rumpelstiltskin
Link to comment

Ne moramo, sevdah je veliki gledati ovu "tabelicu"

Untitled.jpg

 

PS. Dali, da se proveri verodostojnost pratecih dokumenata  :s_a:

Ne razumem se ja u ova stranska slova  <_<

Link to comment

Bilo je "jadno" ali nisu prekršeni propisi...

Шта беше у Јагодини, условно речено, јесенас? Је л' правише проблем што Паја уместо 30, како стоји у протоколу, носи број 13? Испада да боље да немаш број него да имаш погрешан.

 

Што се јучерашње утакмице тиче, ја мислим најбоља наша игра од почетка првенства. Што се више такмичење приближава крају, чини се да момци играју све боље и да су све уигранији. Није лако дати Пазару три гола, мада руку на срце, види се да им је фалио Тинтор, па и Павловић, не знам да ли им је још неко изостао. На почетку меча се чинило да ће бити тврђа утакмица, чак су чини ми се гости били агилнији. Али коцкице су нам се сложиле и са Пејчиним голом све је ишло много лакше. Мислим да овом тиму много значе Ђуричковић, Попара, наравно Аца... и било би лепо да их видимо и следеће сезоне у тиму. Ђуричковић игра најбољу полусезону од када се вратио у Раднички, без сумње, има тренутно 7 асистенција док Аца има 6. Најбољи стрелац нам је Брзи са 5 голова. Радује да је Ашћерић постигао првенац, па нека му ово не буде једини гол у овом првенству. За оних 90 минута на Чаиру морам истаћи да ми се допала игра Бруна Матоса код Пазараца. Чини ми се да дечко има технику и продор, и да је за услове ЈСЛ јако добар играч. Ако ме сећање добро служи, а прилично сам сигуран да је тако, он је био на проби код нас почетком ове сезоне заједно са Туришбеком, али су се у клубу одлучили за Казахстанца. Раул је исто одиграо вероватно најбољи меч од како игра на позицији десног бека. Чини ми се да он и Аца неће моћи, због картона, да наступају против ОФК-е, и ту сад настаје проблем десног бека, али претпостављам да ће Паја и Дарко Булатовић бити спољни бекови, сада да видимо на којим странама. Никако не заборавити Ђолетов допринос овом мечу, а и осталих играча који су наступили јуче а које нисам споменуо. Везали смо три победе, знатно скочили на табели, и било би дивно да сезону завршимо бар на 8. месту због повлашћенијег жреба у Купу за следећу сезону, што би уједино после онако одвратне јесење полусезоне, био велики успех како играча тако и стручног штаба на челу са Раставцем, за кога се надам и верујем да ће остати на Чаиру, селектирати екипу за следећу сезону. Не знам какви су планови у будућности у Граду пре свега, везаних за стадион Чаир, али било би лепо да се то заврши да може и Раднички да крене у поход на ту, свима нама прижељкивану Европу, јер било би штета да због стадиона не пуцамо што више на табели или да обезбедимо излазак а да не можемо да играмо у Нишу. Дуже нисам писао па сам сада свашта нешто, а вероватно сам нешто и заборавио, али све у свему, добри резултати Радничког последњих недеља и ја се надам да ће момци тако и наставити.

Link to comment

Nase je da ko i do sad nastavimo da napredujemo kao klub i tim, a bice tesko izboriti Evropu narednih sezona, jer objektivno dva prva mesta drzace veciti, ko Real i Barselona su, ustvari jos jaci... :mellow:...tamo se povremeno Atletiko i jos poneko usude da budu prvi, drugi, a kod nas nema toga na vidiku. Sad je Cukaricki preuzeo mesto od Jagodine i otprilike ce biti standardan u vrhu narednih sezona, on mu dodje ko Bajern... :lol:  Jedino slabija sezona Vojvodine, kao ova recimo, daje neku sansu za drugi klub koji je iskocio, kao sad Pazar. Mada i tu je veliko pitanje da li ce Pazar uspeti. Medjutim, dok se mi saberemo i iskocimo gore ocekujem da se neke stvari malko promene... Uostalom, zivi bili, pa videli.

Link to comment

Kadeti razbili Macvu 4-0, popeli se na 10.mesto i obezbedili opstanak u kvalitetnoj ligi. Omladinci izgubili kuci 0-1 od RKG koji nas je prestigao na tabeli i sad smo u opasnoj zoni, 13.mesto. Sledi grcevita borba za opstanak.

Link to comment

Шта беше у Јагодини, условно речено, јесенас? Је л' правише проблем што Паја уместо 30, како стоји у протоколу, носи број 13? Испада да боље да немаш број него да имаш погрешан.

 Šta da se sećam Jagodine kasd smo imali to ovde kod nas. Nisu hteli da puste našeg igrača dok mu nisu "obezbedili broj" na dresu...

 

11198503_397885707064721_1032969778_n.jp

Link to comment

Epa bogami ...icepimo gi svi! Nisam bio na zadnjoj utakmici,jel sam imao neku svadbu...i bas mi krivo....izgleda da smo odigrali najbolju utakmicu do sad.Al nema veze...vazno da smo mi pobedili i da ga Asceric konacno dade  :) ....a s obzirom kolko je bajao Guru....i vreme mu bilo ;)   

Sad samo da navijamo da sve utakmice dobijemo do kraj i da letimo za Jevropu ...opstanak obezbedjen  :0.6:

Link to comment

Da se lepo primetiti da je ova nasa liga mnogo slaba i da su i klubovi u vrhu dosta slabi u poredjenju sa timovima u vrhu iz nama slicnih liga. Ako se uzme u obzir i to da nasi klubovi nemaju novca da zadrze dobre igrace kao i cinjenica da se i od prodeje tih igraca ti klubovi krpe i to pod uslovom da su sklopili dobar ugovor i da mogu da ih prodaju onda se namece zakljucak sam po sebi. U slucaju da kapne malo novca i da nas klub ili ti grupa ljudi oko kluba skupi snage i novca i krene u pohod na Evropu to moze na kraju i da se ostvari. Kako? Pa evo kako. Vojvodina zaradjuje od prodaje igraca. Ranije je imala kapital da zadrzi mlade na okupu po par godina i da cak ugrozi i vecite ali sada ih brze bolje prodaje i na taj nacin se izdrzava. Ocekujem da ce i na leto otici kljucni igraci. Cukaricki moze lako da zavrsi kao i Jagodina. Svi smo mislili da je Jagodina zavrsila posao sacuvavsi tim ali nas je debelo demantovala. Uredjenje kluba kod Cuke je drugacije ali taj tim obzirom da je napravio rezultat je dosta skup tj igraci imaju veca primanja nego recimo u nasem klubu. Kvalitet tih igraca jeste dobar ali nije nista posebno dobar.I sta hocu da kazem. Nasa liga je takva da omogucuje jednu apsurdnu situaciju. Klub koji dodje do nekog novca kao sto smo mi za vreme izbora i promocije gdin. Bulatovica moze da okupi povratnike i rekovalescente koji su daleko kvalitetniji od proseka u JSL. Primer Popare, Bulatovica, Kirgistanca.... Dobar primer je i Pazar. Da smo imali novca kao kod gore pomenutog mogli smo i bolje da prodjemo a poenta je da su ti igraci jeftini. Mi sada imamo tim koji moze po kvalitetu da konkurise Cuki a koji je daleko jeftiniji u pogledu primanja. Naravno Cuka igra na duge staze i ima cvrste ugovore i planira prodaju igraca ali poenta je da sa malo novca moze da se napravi kvalitetan tim koji moze da konkurise za Evropu. To je ono sto je cika Stepi lepo rekao da ima vise ponude od potraznje. Naravno kada bi hteli da napravimo neki dugorocniji ugovor sa nasim trenutnim timom verovatno bi bio skuplji od Cuke.

Polemisali smo da li treba postepeno i strpljivo i ulagati u podmladak ili ulagati u prvi tim? Mogu vam reci kada pogledam stvari malo bolje da je mozda bolje da se ulaze u prvi tim. Zasto?  Pa jednostavno je. Ako u ovakvim uslovima kakvi vladaju u JSL nas niko ne stiti a igraci napreduju kako napreduju "brzinom svetlosti" nas klub ne moze da prezivi. Jednostavo nismo Rad i OFKa. Prezivljavanje diktiraju kako uslovi u klubu tako i oko kluba. Mi nemamo publiku ispod 6 mesta. Od 10.000 ljudi u proseku koji bi gledali klub koji bi se borio za Evropu, klub moze dosta da pokrpi zadnjicu. Mladi igraci ce pre doci u Radnicki koji je u prvih 6 nego li na 12 mostu. Mi smo privukli jednog P. Petrovica tako sto je decko osetio atmosferu i pozeleo da igra za klub. Imamo situaciju da blizanci kao i Rad i OFKa ne mogu da promovisu svu decu koju su pokupili iz Srbije a ta deca koja nisu dobila sansu se ne vracaju kuci. Oni se opredeljuju za Vozdovac, Jagodinu, Napredak i slicne klubove jer su blizi blizancima, ocima javnosti ili su sigurni za kintu. Ono sto uvek motivise mlade igrace kao i rekovalescente, povratnike pa i naseg Mrdakovica jeste pored novca i uspesnost kluba u koji dolazi. Znaci ako mi nismo napravili u zadnjih pet godina skoro ni jednog igraca da li je pametno da najveci napor ulazemo bas tu u skolu. Jednostavnije je i jeftinije da se "otme" neki igrac i da se namami u nas klub tako sto ce mu se ponuditi da igra u Evro kupu i da ga svi vide. 

Ja sam sada malo drugacije i uz neke nove stare cinjenice koje mozda nisam uzeo ranije za ozbiljnije.  Razmislite! Ako se orjentisemo na nasu skolu i idemo postepeno sta mozemo ocekivati za tri godine? Ako ulazemo u prvi tim uz onaj preduslov od pocetka teksta a to je mani, mani, podmladak i ta deca ce imati sta da vide i osete. Oni samom cinjenicom da mogu da zaigraju u prelepoj atmosferi i da je nas tim rame uz rame sa timovima iz vrha je dodatni motiv da ti momci dobiju na voljnom momentu a i da se deca iz celog regiona i sire odluce za nas klub. Sta dobijamo sa timom koji se bori za opstanak? Dobijamo decu u koju ulazemo a koja gledaju Cukaricki kao svetlo na kraju tunela koje im je medju stanica do sledece koja se zove blizanac. Decu najlakse mozemo zadrzati ako je to i njihova volja. Mogu da se kladim da bi Petar Petrovic i danas igrao za nas da je atmosfera bila onakva u kakvoj je on prvi put pozeleo da igra za Radnicki. Znaci klub mora da bude magnet a taj magnet moze da bude dosta skup. Deca iz podmlatka garantuju niza primanja, dugorocnije ugovore i ne garantuju ali je moguca i prodaja. Dok razigravamo decu mi mozemo da ispadnemo iz lige, to je i kvarljiva roba pa mogu da se pokondire na stetu kluba kao i cinjenica da ne bi ispali iz lige a opet razigrali igrace mi moramo da imamo jedno tri, cetiri kvalitetna igraca koja opet moramo dobro da platimo. Veliki je rizik a opet u takvom slucaju ne bi smo ustedeli mnogo jer smo izgubili publiku. Nas tim je u jednoj velikoj prednosti u odnosu na okruzenje a to je publika i veliki stadion. Treba definitivno zavrsiti stadion i napraviti nekako dvogodisnji okvir za finansiranje kluba i to za Evropu. Ako vratimo publiku mi ne moramo da razmisljamo na dugorocne spore korake jer kako rekoh liga je mnogo slaba i novac koji mi mozemo da zaradimo od karata i kasnije suvenira i raznih drugih smisljenih i jos ne smisljenih djakonija mogu jos samo blizanci. Polozaj nam je takav da ce taj napravljeni magnet imati dosta metala oko sebe. U takvoj atmosferi mozemo ocekivati i ono sto ocekujemo od starta a to je razvoj i prodaja nekog omladinca. Preduslov za to je pored stadiona, novca koji nije mnogo veci od onog koji inace damo za sezonu i ostanak naseg odlicnog strucnjaka kako ponovo ne bi smo lutali u magli i pravili greske i na tom polju. Po meni kako je cinjenica da je veca ponuda dobrih igraca od potraznje tako je i cinjenica da je za trenere suprotno. Bar kod nas u Srbiji. I naravno nikako ali nikako ne padati u donju polovinu tabele !!!

Racunica 10.000 navijaca x 200din prosek karata = 16.500,00 eura za jednu utakmicu x 2 utakmice mesecno = 33.000,00 eura koje gotovo svi ostali klubovi moraju da izvuku iz svog dzepa. Sezona 2015/2016 traje za trecinu duze i utoliko ce se manje trositi na plate i druge troskove i  to je jos jedna dodatna prednost. Mogucnost jos vece zarada nego do sada u odnosu na okruzenje.

Znam da nema novca ali na ovaj tim koji imamo mora da se nadje makar i neko privatno lice koje zeli da ulozi u dva dobra igraca i koji ce da ih finansira i da ih proda. Mi dok se ne oporavimo od ovakvih poteza mozemo da imamo samo korist jer pravimo magnet a to ne mozemo bez vise novca. Da bi dosli do ovih 33.000,00 eura mesecno mi moramo da smislimo nacin kako se istegnuti jos malo. Ja eto reko prvo sto mi je palo na pamet kao primer mada nemam mnogo ideja. Sponzor uglavnom dodje kada dodju i tih 33.000,00 eura...

 

Znaci nasa prednost lezi u cinjenici da imamo veliki stadion i da mozemo skupiti mnogo vise publike nego bilo koji drugi klub osim blizanaca. Ta prednost moze da finansira kvalitet a kroz taj kvalitet mozemo i da promovisemo, razigramo i prodajemo igrace. To sve moze da posluzi kao preduslov za pronalazenje dobrog zlatnog sponzora kao i mnogo vise manjih sponzora nego sto sada imamo.

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...