Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

99% mesta kaze da  je ovakav cvet

 

caps_xb.jpg

 

Al evo prilicno poznata kompanija ima neku sa belim cvetom

Bolivian-Rainbow-flower-1-copy-e14635005

Edited by katamaran
Link to comment

Evo i habanera, koji to verovatno nije? Ovo su papricice od oko 3 cm.

IUc0NkT.jpg
1kKSjLH.jpg
 
Inace sam od istog tipa narucio i semena vencare i duge. Vencare su najgore nicale, i uspelo je svega par. Jedna od njih je posebno kilavila sve do presadjivanja u bastu, a onda je krenula da stize sve ostale. E sad, ona izgleda ovako, i jedino ta jedna.
Y43fmhv.jpg
 
Bas sam se izglupirao sa kupovinom semena, jedina uteha sto ce ove sve solidno roditi. Definitivno je kasno da sad nadjem od nekoga sadnice?

 

Link to comment

Za sadnice je u principu kasno al verovatno cepoguzac ili Zika imaju ponesto za prodaju. Ja sam pre 2 godine krajem juna uzeo od cepoguzca habaneo i black royal na rasprodaji pa su lepo stigle da rode.

 

Ti li bese uze od cepoguzca prosle godine na rasprodaji?

 

s vencarama nemam iskustva a ovo dole pomalo lici na rainbow. jedino sto mi se cini da je zelen plod umesto ljubicast.

 

ono gore nikako ne lici na habanero :(

 

sto se boje tice postoje takve male (white bullet i njih imam) i white giant al nije to taj oblik. Probacu malo kasnije da identifikujem sta je.

 

edit: cepoguzac trenutno ne nudi nista na kupindu al mislim da ove godine tamo nije ni prodavao. Znam da oni obicno rasprodaju budzasto sta im preostane krajem juna.

 

Mogu da ti dam i Zikin kontakt al ne znam kakav je on sa cenama sad.

Edited by katamaran
Link to comment

Nisam ja uzimao prosle godine te na rasprodaji, ali jeste neko pominjao ovde. Zato sam se ponadao, no, pogledah danas, cepoguzac nema trenutno nista od sadnica. Eventualno sam hteo mozda neki habanero i halapenjo, pa da prezime u saksijama, a moguce da bi i stigle do jeseni. Da, ova moja "vencara" isto ima ljubicasti plod, vidi se jedan na slici. A ove satro habanero nisam jos probao, mislim, nemam pojma da li jos rastu i sta se desava.

 

Edit: Ja sam gledao na kupujem prodajem cepoguzca, tamo ga ima, ali ne sadnica. A Ziku cu preko fb pitati. Hvala

Edited by variola
Link to comment

Sad sam pregledao pm-ove. Zola89 je uzeo pocetkom jula i koliko znam sve mu je stiglo. Ja sam samo 2 sadnice prve sezone tako kasno ubacio i opusteno su stigle do roda.

 

Probaj da okrenes cepoguzca. Zika 99% ima jos ponesto za prodaju

 

https://www.facebook.com/LjuteChilliPaprike/

 

Sad cu da vidim da ti identifikujem te bele. Ovako iz glave lici mi na neki aji

 

ovako bi izgledao beli habanero

 

giant

 

 

habanero-white-giant_001_frutto_03.jpg

 

 

metak

photo_007.jpg

 

Ovo tvoje mi nesto poznato...

Edited by katamaran
Link to comment

Jeste, Zola89 je to kupovao, kod njega videh da je ove godine narucivao od cepoguzca na kupujem-prodajem, a tamo nema nista sada osim soseva i suvih u prahu. Cimacu Ziku.

Link to comment

Jeste, Zola89 je to kupovao, kod njega videh da je ove godine narucivao od cepoguzca na kupujem-prodajem, a tamo nema nista sada osim soseva i suvih u prahu. Cimacu Ziku.

ja bih prvo cepoguzca cimnuo telefonom. Svake godine je u ovo vreme pravio rasprodaje pa je za smesne pare prodavao gomilu sadnica.

 

a od ovog sto ti prodao semenke bih trazio nazad pare. Ovo nije da se zeznuo sa jednom nego izgleda da je pakova sta mu padne pod ruku.

 

cini mi se po tvojoj prvoj slici da su to neke zelene papricice koje sazrevaju u belo.

 

Moguce da gresim da je to neka svetlo zelena boja koja ce kasnije preci u nesto. Ako na biljci imas obicnih zelenih i belih onda bi bele trebalo da su vec zrele mada je malo rano za to. Ja jos nemam nijednu sazreliu papricicu a superhots generalno traze nesto vise vremena.

 

u svakom slucaju pazljivo probaj jer ako je bela naga to bi bilo 3 puta ljuce od habanera mada mi je suvise glatka za nju

Edited by katamaran
Link to comment

Probacu to za sadnice, a identifikaciju ovih mojih kad vidim hoce li menjati boju, jos rasti. Nasao sam i ja neke koje lice, npr. http://www.123rf.com/photo_35317110_yellow-chili-pepper-capsicum-annuum-cultivar-with-light-lemon-yellow-fruits-mild-in-taste-used-in-sa.html

 

Ovaj prodavac me je stvarno zeznuo, da li sto nema pojma, ili ga jednostavo nije briga, bar nije bio skup ( i cemu se onda nadah  <_< ) pa me sad i mrzi da se preganjam sa njim. Ali zapamtio sam ga.

Link to comment

Da znas da ove tvoje vise lice.

 

Bas mu gledam sad ponudu. Svasta prodaje i nekako mi tako siroka ponuda ne vuce na prevaranta al neverovatno da toliko izgresi.

 

https://www.kupindo.com/Clan/mrak/SpisakPredmeta/cena_DESC_strana_2

 

Sto bi rekao Bata Stojkovic moze da se pogresi jednom al sto puta... Meni je Zika dva puta uspeovao da zezne stvar sa bolivijskom dugom al mu je ostalo sve ono sto i treba da bude. Ove sezone nisam ni narucivao dugu al je zapamtio da je ranije zeznuo pa mi je poslao kao bonus :)

 

Ovaj mrak je malo sumnjivo jeftin. Ovo bih uzeo za majku al kako si ti prosao sigurno necu od njega

 

https://www.kupindo.com/Seme/28562693_Mesebryanthemum-mix-100-semena

 

edit: mrak ima 2246 pozitivnih i samo jednu negativnu. Jeste da ljudi ocene i pre nego sto im bilo sta iznikne al opet tesko da prevarant nakupi toliko pozitivnih.

 

Moje prvo porucivanje sa kupinda je bilo od neke ratke piratke i isto je takva bila sa ocenama. Halapenjo je ispao mutiran a i tondo piccante nije bio bas pravi. Nema je vise na kupindu

Edited by katamaran
Link to comment

Pa i ja sam se rukovodio ocenama, a i gledao sam sto vise stvari da narucim sa jednog mesta. Uzeo sam i neki paradajz od njega, on je ok (ali seme bilo upakovano madjarsko), potocarku koja je isto ok... Tako da ne znam sad, ipak cu da ga pitam o cemu se radi i posaljem mu fotke.

 

Gledah za ove moje, bas mi lice na ove Santa Fe http://s111.photobucket.com/user/bgpadios/media/SantaFeGrande8-2-11.jpg.html i zalomih se da je moja fotka  :lolol:

 

Edit: Naruci to cvece od njega, a onda da ga ocenimo i iskomentarisemo za moje paprike  :wicked:

Edited by variola
Link to comment

Lici ovo al ja nikad cuo za tu papriku.

 

Sa cvecem mi je vec napravio veliki posao. Majka dobila seme iz Engleske al je ocepila tacno deo sa imenom. Ono jedno vreme super napredovalo pa se osusilo. Svako jutro procveta svet druge boje.

Link to comment

Nisam ni ja cuo, ali koliko vidim to je neka skroz blago ljuta. probacu je za koji dan, nje imam najvise, ali ako je tako blaga onda bezveze skroz.

Link to comment

Moze i blaga da posluzi. Ja cekam ovu da je kiselim

 

http://www.wisegeek.com/what-is-pepperoncini.htm

 

Ako ti je do ljutine dodaj jos par sadnica. Ako nisi vec imao dodir sa superhots uzmi taj neki donji nivo (habanero, fatali...) Nemoj da uzimas mnogo jer je rizicno hoce li stici do ploda osim ako ti recimo cepoguzac ne ponudi neki dil ko sto ume.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...