Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

 

 

(al probaj puzeve, ako neces ti da ih tepas, probaj u kafani. mnogo su dobri kad se dobro spreme)

imam ja bolji recepat  :) francuski

Link to comment

Sinoc jedva nasao neka dva minijaturna sa kucicom al golaca ima jos dosta pa ih je petnestak otputovalo. Prilicno sam siguran da mi homeless bastards i ne prave stetu nego ovi dripci sa kucicama. U poslednja dva dana nije bilo stete od puzeva.

Link to comment

Zika

 

http://www.agroklub.rs/povrtarstvo/ljuta-papricica-proizvodnja-bez-konkurencije/25751/

 

 

vesti sa snail fronta:

 

sinoc nasao cak i 2 velika sa kucicom + 4-5 minijaturnih. Golaca gomila i deset puta sam ih iznosio. taman odnesem 5-6 komada i vratim se i nadjem 2-3 nova. Jedno 7-10 dana cu da nosim svakog koji promoli nos pa cu valjda postici nesto. Od pocetka akcije nije bilo nove stete na biljkama i vec sad ih je poprilicno otputovalo.

 

Al ove golace nikad nisam imao do pre 2-3 godine kad mi se na jednom spoljnom zidu pojavilo nesto sto je licilo na minijaturne punoglavce. Od tad su prilicno redovni. Neko trudno cudo se pojavilo pa ih posejalo po svemu sudeci.

Edited by katamaran
Link to comment

premalo vode, cak i previse vode, bolest ili insekti. Valjalo bi otkriti sta je tacno pa mozda nije kasno da se spasu. Znam samo da paradajz i paprike napadaju iste bolestine.

 

Slikaj pa da probamo da provalimo po simptomima.

 

http://www.clemson.edu/extension/hgic/pests/plant_pests/veg_fruit/hgic2217.html

 

http://vegetablemdonline.ppath.cornell.edu/DiagnosticKeys/TomLeaf/TomLeafKey.html

 

edit: posle ovlas citanja su mi gljivice najsumnjivije

Edited by katamaran
Link to comment

ok sada sam se zabarikadirao u kući ali predveče šaljem fotke

mislim da se jednostavno neki nisu primili...

jer neki izgledaju normalno a onda puf između njih jedan osušen

paprika nijedna nije krenula...

barem će biti bundeva i tikvica :)

Link to comment

Pretpostavljam da si zavezao te paradajze za nesto? Banovase Haralampija pa je tehnicka podrska osiromasena za bitnog clana.

 

paprika nijedna nije krenula

 

Jako cudno jer je paprika generalno laganica za gajenje. Od finesa zavisi koliko ce dobre i plodne biti biljke al bas da ne krenu...

 

Ove godine su mi desetine iznikle tako sto sam izmrvio suvu papricicu iznad zemlje. Posle samo prebacis negde kad dovoljno poraste i profitiras.

 

300px-Gnomes_plan.png

Link to comment

Meni se ove sezone pojavile biljne vasi. Skroz su kul i ima ih zutih, zelenih i crvenih pa se basta dodatno sareni  :s_d:

 

Samo ih istrljam sa listova gde se skupe i obicno posle tu biljku ostave na miru. Skoro sve gde su se pojavljivale porasle i napreduju ko avion a vasi se ne vracaju. Samo mi se na jednom penisu nakupilo pri vrhu pa se malo ufrckala.

 

edit: tacno je ova pojava u pitanju jer se uvek mravi motaju okolo. Ladno ih uzgajaju mravi  :ziga:

 

http://opusteno.rs/svet-zivotinja-f109/mravi-farmeri-t25265.html

 

jedno vreme sam se cak tripovao da su mravlja jaja jer su uvek okolo.

Edited by katamaran
Link to comment

Samo mi se na jednom penisu nakupilo pri vrhu pa se malo ufrckala.

 

 

Dobar si covek pa necu uraditi ono sto je duznost svakoga na internetu  :fantom:

Link to comment

već vidim naslove bestselera po knjižarama:

 

Love and Sex among invertebrates, by katamaran

 

How to grow your own penis in a garden, by katamaran

 

:lol:

Link to comment

 

10pcs-bag-Garden-plants-Peter-Pepper-See\

 

In other news mutirao mi serano. Do cveta je bio vizuelno isti kao proslogodisnji oridjidji (prezimela biljka) al sad vidim da ima belo ljubicasti cvet za razliku od originalne koja ima skroz beli.

 

Ove godine je prezimljeni logicno cvetao i rodio pre ostalih pa mozda iz ovogodisnjeg roda ostavim cisto seme. A mozda i mutirani ispadne super.

 

edit: opet mravi jutros izveli buve na ispasu pa pomahnitali kad sam im sklonio stado  :cry:

Edited by katamaran
Link to comment

Jutros mi bas polegao paradajz po jakom suncu. Posle zalivanja picinje polako da se podize pa sam ga obilazio i prskao fackalicom svakih pola sata. Posle par prskanja izadjem napolje i nadjem ga skroz oporavljenog. Taman sam hteo ponosno da uskliknem da mi se digo paradajz al se na vreme setih da su perverzne usi svuda okolo.

Link to comment

Da, paradajz trazi prilicno vode plus neki oslonac, ali nije problem ni da se oporavi ako je taj nedostatak kratkotrajan. Ja se sa biljnim vasima borim vec godinama, krenu kad i biljke, prvo su na udaru mladi listovi, vrhovi i pupoljci. Na ruzama uvek, ove godine jasmin (tu je bilo i mrava), a jedan veci grm zalfije su preplavile. U pocetku sam krenuo ja to rucno da skidam, onda pomocu alkohola, deterdzenta za sudove, no nezgodno je posto su u pitanju jako nezni listici i definitivno sam presao na hemiju. Ove godine sam uzeo da napravim ono djubrivo od gaveza, pa htedoh da po slicnom receptu pripremim koprivu kao insekticid. Uberem par strukova, kad i na njenom liscu vaske. Lepo se vratim insekticidima.

Link to comment

Ja do sad nisam imao posla sa vasima. Ovo je prva godina da mi se mravi motaju po paprikama pa idu u paru. Koliko se secam i Zika pimenu prskanje koprivom. Vidi na onom linku sto dam kacio ovih dana.

 

Edit:Za prskanje ne koristim čak ni biološka sredstva koja su dozvoljena, već samo koprivu i gavez.

 

According to Zika

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...