Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Pogledacu ako resim da delam ekstremnije :) Hvala na savetu

 

Veceras su se izmileli posle kise pa sam odneo dvadesetak sa kucicom i jos 15 golaca. Ili sam im znacajno smanjio populaciju ili se proculo da ih neko kupi jer vise ne uspevam nijednog da nadjem.

 

edit: zanimljivo al bi bilo tesko za izvodjenje u mojoj bastici

 

Edited by katamaran
Link to comment

Meni su pozdrokali sav krastavac. Dva reda posejali, bio pre par dana i video izasla 4 komada, od toga jedan bas lep i velik. Dva dana kasnije bio opet i vidim ostala 3, najlepsi ispario. Posle mi zena kaze da je videla samo 2. Stoka alava. I blitvu su poceli, ali za to me zabole. Probali smo sad sa ljuskama od jajeta, to im je kao ostro pa izbegavaju. Videcemo.

Link to comment

zanimljivo al bi bilo tesko za izvodjenje u mojoj bastici

Imaš samolepljivu bakarnu traku širine 3mm (30m košta 600 kinti na KP), umesto ovog zakivanja žice klamericom, zalepiš je kao selotejp.

Napraviš pri vrhu saksije dva kruga, udaljena 1cm. Povežeš bateriju sa dva komadića žice i gotovo. Ako su ti saksije blizu, ta jedna baterija može da ti tera 10 saksija laganica.

Ako se samo malo potrudiš, napraviš montažno/demontažni sistem, da možeš da seljakaš saksije tamo vamo...

 

Nije teško, a radi :)

 

Zanimljiv ovaj "raised bed" iz videa... Manje saginjanja ;)

Ja hteo da pravim tzv wicking bed, al nisam odmakao dalje od projekta :(

 

Wicking-Bed-Diagram.jpg

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

@Sky
 
Videcemo hoce li biti potrebe. Posle ove kise nisam jednog nasao u dvoristu. Optimista sam da sam im maksimalno skresao populaciju.
 
Sinoc nista od biljaka nije stradalo a navalili su ko mutavi pre nego sto sam poceo akciju. Vise od deset ih je bilo po listovima.

edit: uglavnom su bili mali pa kontam da su posledica ove prolecne romanse
 

PuzOvi mi se seksaju medj limunovima(mozda nije limun al je neki citrus sigurno. Jedno vreme sam bockao semenke raznih citrusa na sve strane)
 
 
puzevi.jpg
 
Pre neki dan sam ih nasao u nekoj zavucenoj saksiji koju sam hteo da upotrebim. Sinoc se svrckaju kroz dvoriste a jutros orgijaju u citrusima. Znam da su stetocine al nikad nisam provalio da su mi nesto pojeli pa ih ne diram al se ipak nadam da ce potomstvo da podizu negde drugde.


Sinoc ih bacim na livadu i u roku od 5 minuta su poceli grupnjak i na novoj lokaciji.

edit:

Baby Snail Gestation. After snails bury their eggs, the so-called gestation process usually does not take long. Some snails begin hatching in as little as 24 hours; some don't hatch for up to four weeks. In the wild, the average gestation period lasts between two and four weeks.

 

Edited by katamaran
Link to comment

ni oni nemaju srca kad su tvoje papricice u pitanju

sirote male bespomocne papricice, a puzevski zubi su tako ostri, a noc je tako tamna i duga  :cry:

 

(al probaj puzeve, ako neces ti da ih tepas, probaj u kafani. mnogo su dobri kad se dobro spreme)

Link to comment

Ja nisam mogao na pocetku, ali u jednom trenutku je bilo salata za salatu, zub za zub. Tehnika mi je kad ih ulovim dok nesto okopavam da uzmem asov i ispresecam ih. Ne bi mi smetali da drze odstojanje, ali ... Can't we all just get along!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...