Jump to content
IGNORED

Atipčni turizam i estetika Altiplana


Marcus Wulffings

Recommended Posts

i tako u nekoj zabiti, stao vozač da pomogne kolegi koji je sa paralelnog puta na divljaka hteo da se uključi na glavnu džadu pa su pogonski točkovi ostali da vise u plitkom jarku između kolovoznih traka;

 

kopali ispod točkova, pa stavljali neke limove za bolju frikciju, povuci potegni, sačuvaj me bože i sakloni....

 

uspeli su da iskobeljaju autobus posle pola sata, pa smo nastavili polako

Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marcus Wulffings

    1229

  • MancMellow

    52

  • Singer

    50

  • Hippie

    10

u jednom trenutku bus je stao da bi se vozač odmorio u lokalnoj birtiji negde usred ničega, odjedanput se strovalio jedan ludački pljusak kakvog nismo videli za sve vreme našeg putovanja, niko nije mogao da veruje svojim očima koko je vode palo, mada ubrzo je većina putnika nastavilo sa dremežom

 

bus je kreno dalje ali mnogo sporije, valjda iz opreza da ne prokliza po mokrom asfaltu

Link to comment

ne sećam se orura, ali pamtim da smo ušli u sam grad potosi, opet je to ogromno naselje na zaravni ispod jedne velike stene na kojoj se pa opet nalazi dobro osvetljeni spomenik, to šljašti kilometrima unaokolo

 

bus je krstario sporednim ulicama što dalje od centra, odmah se vidi da je potosi nije mali grad, već je rasut po velikoj površini

 

i izašli smo nekako iz potosija i nastavili kroz istoimenu provinciju

Link to comment

sve vreme je tukla neka glupava radijska mejnstrim top lista, sa voditeljem koji je neprekidno srao kao foka, ali neprekidno, ajmo cela bolivijo, svi ruke gore;

 

nešto neverovatno, pa još  majstor i podebljao volume da svi čuju, mada su svi bili u dubokom dremežu osim mene;

nekako se i stil promenio pa su krenuli njihovi narodnjaci-zabavnjaci, a i to je bila idiotska muzika gde je pevač recitovao pa podvriskivao a si, a si, a si, a si, a si

 

ludilo kompletno;

 

zato sam posle maltretmana dobio nagradu u svitanje, a to su moji omiljeni pustinjski krajolici

Link to comment

majko mila kaka priroda strefiche me srcka heart.gif

 

te zgrade, kuche.. nako.... al one planine i biciklisanje  :Hail:

 

priroda netaknuta, kao u arizoni, meksiku, prošao je u suprotnom smeru i jedan biciklista-nomad sa sve prtljagom, rekao bih amer

Link to comment

put je odličan, kao u ju es ej , bus se lagano naginje na krivinama, moj pogled kroz prednje staklo je neprocenjiv;

staklo je muljavo od jutarnje vlage

 

DSC_6928.JPG,

 

DSC_6929.JPG

 

DSC_6930.JPG

 

DSC_6931.JPG

 

DSC_6932.JPG

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...