Jump to content
IGNORED

Atipčni turizam i estetika Altiplana


Marcus Wulffings

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marcus Wulffings

    1229

  • MancMellow

    52

  • Singer

    50

  • Hippie

    10

niđe klime na fasadi... :sleep:

 

 

jel ovo privremena garaža pa će, kad investitor malo stane na noge, da se dozida u stambeno/poslovnu jedinicu? vidim ima i pregrada...

Link to comment

niđe klime na fasadi... :sleep:

 

 

jel ovo privremena garaža pa će, kad investitor malo stane na noge, da se dozida u stambeno/poslovnu jedinicu? vidim ima i pregrada...

 

mislim da je to američka gradnja sa centralnom klimom unutar zgrada, a investitor će kad tad morati da stane na noge jer ovo je buržujski kraj

Link to comment

kada se još dalje niz avenidu, kuće već liče na klasične rezidencije, nailazim nna gete institut, jedna potpuno bela kuća i sa zelenim panoom na kome piše šta treba;

a onda kreće jedna čudna zgrada u obliku kvadra, uspravnog sa uskim prozorima, u obliku sefa, trezora, naravno okolo je visok betonski zid; 

šta je drugo nego američka ambasada, uslikam i američku amabasadu u svojoj najboljoj tradiciji, dve sekunde kasnije zove me obezbeđenje bolivijske policije da stanem;

pretrča ovaj specijalac preko ulice i traži mi da vidi šta sam snimio, reko briši zgradu ambasade i ja obrišem, briši i ovo...

 

i gete instut? i gete institut

 

que pais? ja mu dam potni list, sve uredno iz EU, nisma terorista, on kaže sve je ok;

mada ja mislim da njih baš briga za us enbassy, umesto ambasdora je postavljen otpravnik poslova

 

u komšiluku je i španska ambasada pa anda i britanska, sva u nekom kavezu

Link to comment

autobus za uyuni kreće u 8pm preko orura i potosija, i ta vožnja traje 11 sati;

sam autobus je komforan, na sprat, jedanred singl sedišta sa desne strane i dupla sedišta sa leve strane, sve je široko i prostrano, karta 30$ u jednom pravcu, dužina puta je 730km, prava uživancija;

 

ja sam po pravilu zauzeo prvo singl sedište do prednjeg prozora, iskusan potez, odličan vidik, mada sam bio toliko umoran da mi nije bilo važno šta vidim ispred

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

krenuli smo sa sat vremena zakašnjenja, mada nikog nije bila briga, pošli smo otprilike istim putem kojim smo se spustili u la paz, pa onda jugozapadno od el alta;

 

dole na ulicama krkljanac, gomila onih kombija što prevoze u predgrađa, pa onda presedanja iz kombija u kombi, pa na nekoj raskrsnici takva smešna gužva svih tih šklopocija da se nije znalo ko kuda vozi i kada.... i na kraju smo izašli iz metro area la paza, hvalim te bože

Link to comment

i tako polu autoputem kroz visoravni, kroz takve ludačke vukojebine, bez ijednog svetla, gde sa na horizontu vide obrisi brda, krenule su i oluje ali daleko na jugu, moglo se videti kako grmi

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...