Jump to content
IGNORED

Atipčni turizam i estetika Altiplana


Marcus Wulffings

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marcus Wulffings

    1229

  • MancMellow

    52

  • Singer

    50

  • Hippie

    10

e sad, po ovoj uluci koja vodi do olimpijskog stadiona je za ovu priliku organizovan buvljak, prodaju sve i svašta, a tu je i sva ona njihova brza hrana bez koje su svi veliki događaji nezamislivi

 

DSC_6714.JPG

 

DSC_6716.JPG

 

DSC_6718.JPG

 

DSC_6728.JPG

Link to comment

gužva oko stadion, ljudi hoće da uđu da vide moralesa na stejdžu, i mi smo se nekako provukli i popeli na tribine

 

DSC_6739.JPG

 

DSC_6742.JPG

 

DSC_6745.JPG

 

DSC_6746.JPG

Link to comment

najviše ljudi je bilo na zapadim tribinama, na podijumu su, u trenutku kada smo došli, pevale neke njihove prsate ribetine, posle su nastupali neki njihovi komičari ili ko već;

gledaoci su uglavnom kuka i motika, ovo su retki trenuci slavlja i osećanja sreće;

šta reći - zabava miliona

 

DSC_6751.JPG

 

pokupili smo se devet sati, krenula je ona planinska hladnoća da rezi

 

DSC_6754.JPG

 

DSC_6761.JPG

Link to comment

to veče su čak i neki lokali radili duže, većina njihovih birtija radi do 9 uveče, što govori o ruralnoj strukturi stanovništva la paza;

mlađarija je napunila ulice, i nešto više automobila je na ulicama;

bilo je to jedno nesvakidašnje iskustvo...

 

sledeći dan me je čekao death road, e to je prava adrenalinska avantura, to mi je trebalo

Link to comment

za tako nešto se iznajmljuju profi downhill bajsevi i vodiči, cela grupa se sastane u njihovim prostorijama gde se podele zaštitni prsluci, pantalone, rukavice i kacige, saopšte se pravila igre i svi se lepo potrpaju u kombije - pravac pet hiljada metara

Link to comment

sa tog planinskog prevoja od 5000 metara, negde severoistočno od la paza, bajsevima se spuštamo 20km na visinu od 2500 metara;

sa planinske hladnoće i pet stepeni došli smo na granicu tropskih šuma, tuje već podnošljivije ali i staza postaje ozbiljnija, nema više asfalta a provalija je sa naše leve strane i tako 40km prave downhill vožnje;

prvi deo puta je bio čisto zagrevanje

Link to comment

A uphill bajsevi ne postoje? :P

 

Prelepo je. Oblaci kao da ćeš da ih jedeš :)

 

možda će izmisliti tu disciplinu, ali je downhill atraktivniji

 

oblaci su kao puslice od belanaca;

Link to comment

već na početku druge i ozbiljnije etape sam polomio zadnji menjač na bajku, a vodič indio ccccc jujujuju, oćento dolares šteta, plati pa se klati;

dao sam mu 100$ bill, nije imao kusur, kao sutra ćemo rešiti stvar - ajde dobro

 

gume su 26", normalne ali deblje, dok je put bio prepun kamičaka, izbrazdan isušenim potpčićima vode koja se cedi sa stena;

najvažnije je kočiti pre krivine, sa obe kočnice, ne stiskati krvnički jer ćete preleteti u provaliju;

zbog debljih guma prelećem preko kamenja kao u snu, neverovatan osećaj

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...