Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

Mislim da precenjujete sve ovo. Besan je uzak krug ljudi. Većina nije zainteresovana, ne razume ili je zadovoljnja što bar ne biju.

 

besan je najširi krug ljudi, izuzimajući (a i to delimično) penzose koji žive u svetu dnevnika i informera, na kraju linije ličnog nedoticanja.

Edited by Malvo
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

b92 izdvojio iz izveštaja:

 

"Posada je najverovatnije doživela prostornu dezorijentaciju, kao posledicu zamora, emocionalne prenapregnutosti i kompromitovanom funkcijom pažnje, usled čega ne uspeva da odredi položaj vazduhoplova u prostoru pomoću instrumenata. Prisustvo alkohola kod vođe posade i letača tehničara pojačava prethodne manifestacije", navodi se u izveštaju.

znači i vođa posade i letač tehničar sa alkoholom u krvi...
Link to comment

Mislim da precenjujete sve ovo. Besan je uzak krug ljudi. Većina nije zainteresovana, ne razume ili je zadovoljnja što bar ne biju.

+1 na zalost...

Link to comment

Vođa posade javlja AKL Lađevci da je poleteo i nastavlja let prema VMA (...) Nakon javljanja Prilaznoj Beograd posada dobija info od kontrole da očekuju sletanje na a. "Nikola Tesla", nakon čega posada saopštava da im je destinacija VMA. Dobija odgovor da je mesto sletanja aerodrom "Nikola Tesla", ali posada i dalje insistira za sletanje na VMA i traži podatke o meteo situaciji. Nakon dobijenih informacija posada saopštava da će zbog vidljivosti imati problema da sleti na Banjički vis (VMA) i da bi išao na sletanje po ILS-u na aerodrom Batajnica, nakon čega bi preleteo na Banjički vis. Kontrola mu saopštava da nastavi prema Beogradu. Posada ponovo saopštava da nastavlja direktno prema Banjičkom visu i da će ukoliko bude imao uslove izvršiti vizuelno sletanje, a ako nema uslova da ide po ILS aerodroma Batajnica, a posle toga vizuelno na Banjički vis. Kontrolor leta posati saopštava da je kompletan prihvat bebe organizovan na aerodromu "Nikola Tesla". Posada potvrđuje i traži instrukciju za sletanje na aerodrom "Nikola Tesla".

 

 

Znači, pilot kaže da ide na VMA, oni mu kažu ne nego na Surčin. On kaže ako ne bude mogao na VMA on bi radije na Batajnicu, oni kažu ne nego na Surčin, jer je tamo "organizovan kompletan prihvat bebe". On kaže dobro, onda idem na Surčin :ph34r:

 

Ovo meni užasno zvuči.

Link to comment

b92 izdvojio iz izveštaja:

 

znači i vođa posade i letač tehničar sa alkoholom u krvi...

Aj se kladimo da ce Vucic da kaze :

Ja sam molio da se rezultati alkohola u krvi ne iznose u javnost.Da sacuvamo uspomenu na heroje.Ako je neko kriv , evo kaznite mene....

Link to comment

pa sad, na surčinu je ILS, bez toga nema sletanja nigde u tom trenutku. mehić je pristao da ide na surčin umesto na vma kada su mu pročitali meteo uslove na banjici usled kojih nije bilo mogućnosti za VFR.

 

a tamo je i lončar...

 

 

 

my2c

vojsci je bilo jasno da će sletati samo po ils-u i da to znači surčin, što je nekako javljeno lončaru.

Edited by Prospero
Link to comment

Znači, pilot kaže da ide na VMA, oni mu kažu ne nego na Surčin. On kaže ako ne bude mogao na VMA on bi radije na Batajnicu, oni kažu ne nego na Surčin, jer je tamo "organizovan kompletan prihvat bebe". On kaže dobro, onda idem na Surčin :ph34r:

 

Ovo meni užasno zvuči.

 

Pa naravno da užasno zvuči.

 

Nijednog trenutka nije dovedeno u pitanje da su od cele akcije hteli da prave cirkus, umesto da se postaraju da je izvedu na najbezbedniji način.

Samo su to (ne)vešto pokrivali do objavljivanja čitavog izveštaja u kome će narednih dana po tabloidima akcenat staviti na alkoholisanost pilota, koja je verovatno najmanje bitan uzrok udesa.

Edited by JozoMujica
Link to comment

pa sad, na surčinu je ILS, bez toga nema sletanja nigde u tom trenutku. mehić je pristao da ide na surčin umesto na vma kada su mu pročitali meteo uslove na banjici usled kojih nije bilo mogućnosti za VFR.a tamo je i lončar...my2cvojsci je bilo jasno da će sletati samo po ils-u i da to znači surčin, što je nekako javljeno lončaru.

ček ali piše gore da su hteli ds slete po ILS na LYBT.

Link to comment

Ima li tog ILSa I na Batajnici ?

ima ali CAT 1, Surčin je CAT IIIb, dakle ILS koji podržava sletanje u uslovima vrlo niske vidljivosti.

čini mi se da su išli na iskustvo, šta li.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ima, ali nema "organizovanog priihvata".

ma da, i ako do toga uopšte dođe, Lončar će lako reći da je on išao tamo gde je bio organizovan prihvat a ne da je bilo šta organizovano prema njemu i njegovom kretanju.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...