Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

neverovatno može biti samo onome ko je imao nekakvu romantičnu predstavu o vojsci kao poslednjoj instituciji u srbiji u kojoj se zna makar kakav red.

Ovo što stoji u ovim transkriptima nisu mogli da znaju ni najveći poznavaoci srpske truleži, osim ako nisu imali direktan uvid u generalsku svakodnevicu. Što se mene lično tiče ja nisam nikakav romantični vernik u vojsku pa sam svejedno šokiran.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prema ovom izvestaju (strana 58), Bandic je helikopter cekao na Banjici, pa je onda isao na Banjicu i na kraju Surcin?!

Bandić od 19:55 do 20:10 u par razgovora najavljuje sletanje na VMA uz prisustvo ministra. U 20:26 operativni centar javlja da će se ići na Teslu zbog pogoršanih MU. Pilot je ovu informaciju dobio u 21:40 (!!!!!) i to ne pod objašnjenjem da su loši uslovi na VMA nego da je prihvat organizovan na Tesli.

 

Bandić i Pavlović su obojica u svojim izjavama rekli da je odluka o preusmeravanju na Teslu doneta tokom povratka helikoptera iz Raške. Transkripti pokazuju da je odluka doneta dok je helikopter bio na pola puta KA Raškoj. Kreteni nisu ni pokušali da usklade svoje izjave sa onim što su blebetali u telefone. Pri tome obojica u izjavama navode da su još pre leta razmatrali meteo uslove na Tesli iako plan leta uopšte ne pominje teslu. Plan leta kaže Batajnica-Raška-Banjica-Batajnica. Koji moj onda razmatraš Teslu??? Batajnicu uopšte ne pominju u tim svojim razmatranjima meteo uslova.

 

Ovo je za sudnicu, časti mi.

Link to comment

U izveštaju ladno stoje Bandićeva adresa i telefon :mellow:

Ne samo njegov, gomila adresa i telefona je tu, uključujući one koji pripadaju mrtvim ljudima.

 

Bacanje ovako neredigovanog i originalno skeniranog izveštaja na net znači da ova diletantska operacija traje i posle pada helikoptera.

 

Uzgred, Živak jedini od svih u svojoj izjavi navodi da je spreman da snosi svu odgovornost ukoliko ista bude potvrdjena.

Edited by beowl
Link to comment

 

kontrolor leta na surčinu očitava nadmorsku visinu, a pilot očitava visinu od tla, pa 140m nije isto i jednom i drugom. to je katastrofa propust, razlika je oko 50m u realnosti. :isuse:

 

btw, mehić i drajić su napustili tog dana dežurstvo bez odobrenja :isuse:

Edited by Prospero
Link to comment

Ja se ne razumem. To što se napušta dežurstvo bez odobrenja i to što o akciji prvobitno nije obavešten NGŠB su ozbiljne povrede procedure?

Link to comment

kontrolor leta na surčinu očitava nadmorsku visinu, a pilot očitava visinu od tla, pa 140m nije isto i jednom i drugom. to je katastrofa propust, razlika je oko 50m u realnosti. :isuse:

 

Mila...

 

 

... majko.

Link to comment

Ne samo njegov, gomila adresa i telefona je tu, uključujući one koji pripadaju mrtvim ljudima.

 

Bacanje ovako neredigovanog i originalno skeniranog izveštaja na net znači da ova diletantska operacija traje i posle pada helikoptera.

 

Uzgred, Živak jedini od svih u svojoj izjavi navodi da je spreman da snosi svu odgovornost ukoliko ista bude potvrdjena.

republika "nema veze". nishta drugo :(

Link to comment

u praksi je gore to što dežurni pilot nije na svom mestu, ovo drugo su operativne procedure koje imaju svoju logiku ali u kritičnim trenucima se misija može uraditi i bez toga (ne uvek, jel).

Link to comment

kontrolor leta na surčinu očitava nadmorsku visinu, a pilot očitava visinu od tla, pa 140m nije isto i jednom i drugom. to je katastrofa propust, razlika je oko 50m u realnosti. :isuse:

 

ovo mi već ne ide u glavu, pa to se uči u onom nesrećnom Flight Simulatoru kao jedna od osnovnih lekcija, a kamoli u pravom letenju. Edited by Грешни Василије
Link to comment

Mila...

 

 

... majko.

 

nije ni čudo što nije našao pistu i što ga je kl ubeđivao da se samo spusti, kl misli da je na 110m od tla i ispod baze oblaka a zapravo je na 140m i u oblaku.

Link to comment

pola 12 uveče, dnevnik rts-a, direktno uključenje sa instituta za majku i dete...Lončar još uvek čeka na aerodromu, kaže novinar..

 

Edited by BlackGeorge
Link to comment

ovo mi već ne ide u glavu, pa to se uči u onom nesrećnom Flight Simulatoru kao jedna od osnovnih lekcija, a kamoli u pravom letenju.

 

neusklađenost vojne i civilne procedure, odnosno nisu kl i pilot, ili oc rv i kl uskladili procedure za taj let. tu dolazimo do toga da je odluka da se leti na surčin bila pogubnija nego što sam mislio.

Link to comment

kontrolor leta na surčinu očitava nadmorsku visinu, a pilot očitava visinu od tla, pa 140m nije isto i jednom i drugom. to je katastrofa propust, razlika je oko 50m u realnosti. :isuse:

 

 

Da je sletao na Batajnici, sleteo bi, sve sa vezanim očima i 2,5 promila... KL bi ga navela na pistu... Ovako :isuse:

 

Jebalo ih slikanje...

 

@Buba: Bog otac zna šta će ovde sve da ispliva... Ovo je za smenu + krivično gonjenje po komandnom lancu od Gašića pa na niže, dokle se stigne (Bez Dikovića, jer ga nisu zvali)...

Link to comment

neusklađenost vojne i civilne procedure, odnosno nisu kl i pilot, ili oc rv i kl uskladili procedure za taj let. tu dolazimo do toga da je odluka da se leti na surčin bila pogubnija nego što sam mislio.

to je i meni palo na pamet, da je odgovor u tome da nisu pričali istim tehničkim jezikom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...