Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

AfD na proslim izborima nije postojao, nije ovo nista previse neocekivano. I mnogo je manji pad CDU-a nego SPD-a i Linke (CDU -3,7; Zeleni -4; SPD -5,2; Linke -5,6).

 

edit: andurile, jebo te, ne lupetaj vise zivota ti. nisu ih oni doveli, ti su ljudi sami dosli.

 

cek, ti bese onaj sto bi slao brodove da pucaju na ove sto prevoze izbeglice do italije i grcke? nista onda, ne obracaj paznju...

 

Nauci prvo da procitas napisano pre nego sto mi se obracas.

Link to comment

:lolol:

 

ma rekoh ti, ne obracaj paznju :fantom:

 

Pa treba obracati paznju na funkcionalno nepismene ljude koji to ni ne znaju. Gde sam ja rekao da je neko nekog doveo? Napisao sam da su mogli dovesti...

Edited by Anduril
Link to comment

aha, ok :)

 

mogli su da ih dovedu organizovanije, humanije i sigurnije uz pomoc pretpostavljam onih tvojih brodova koji bi sve koji se opiru organizaciji vracali nazad ili potapali?

 

 

edit: utrpava se ovaj apismeni wall :mad:

 

nego, da batalimo organizovanog i humanog andurila, ovo nije veliki gubitak poslanickih mesta ni za SPD(1) ni za CDU(2), mnogo se vise radi o prestizu u sopstvenoj kuci, merkelova je odatle i pretpostavljam da se nije nadala da ce AfD biti jaci od CDU. Ipak ce SPD-CDU koalicija tamo ostati vlast, a sad sledi damage control...

Edited by aram
Link to comment

svi od minus 3 do minus 5.7 % (linke), a afd suma svih tih minusa = 21,9%

 

OK, dakle CDU i pre AfD nije briljirao, a ocekivano AfD unakazio Linke.

 

I poredn novinskih naslova (koji ne daju komparativne brojke), nijje to tako dramaticno za CDU.

Link to comment

AfD na proslim izborima nije postojao, nije ovo nista previse neocekivano. I mnogo je manji pad CDU-a nego SPD-a i Linke (CDU -3,7; Zeleni -4; SPD -5,2; Linke -5,6).

 

edit: andurile, jebo te, ne lupetaj vise zivota ti. nisu ih oni doveli, ti su ljudi sami dosli.

 

cek, ti bese onaj sto bi slao brodove da pucaju na ove sto prevoze izbeglice do italije i grcke? nista onda, ne obracaj paznju...

 

Au, znaci BBC se ofucao samo tako.

 

Uopste ne prijavljuju za SPD.

 

Za Angelu bi bilo dramaticno ako je prelivanje samo od CDU ka AfD, a to uopste nije slucaj.

Link to comment

pa pazi, ne mislim da prelivanje ide od SPD ka AfD, veca je verovatnoca da razocarani spd-ovci nisu izasli na glasanje. ne nadjoh sinoc nigde uporedne pokazatelje o izlaznosti... doduse nisam puno ni trazio, bio dobar tenis :)

Link to comment
2016
60%
2011
52%

 

 

dosta veca izlaznost nego sto sam mislio, prognoziralo se da ce AfD imati oko 20% ako izlaznost bude oko 50%. ovo je sad bas zanimljivo.

 

naravno, potpuno idiotski poslozeni prioriteti - njih 34% se izjasnilo da im je pitanje izbeglica najvaznije, iako tamo jedva da ima stranaca, a to sto je dosadasnja SPD-CDU vlast smanjila nezaposlenost na polovinu nema veze :D

Link to comment

meni je drago sto su zeleni licemeri ispusili, a bili su vrlo jaki u mek-pomu, narocito posle ujedinjenja.

poznavajuci dobro fischkoppe sa severoistoka (5 godina sam ziveo tamo) prijatno sam iznenadjen da AfD nije uzeo apsolutnu vecinu. uvek sam se pitao ko glasa za spd ili cdu tamo gore, kada su svi koje sam upoznao ili fasisti ili komunisti, nema nista izmedju :)

Link to comment

OK, dakle CDU i pre AfD nije briljirao, a ocekivano AfD unakazio Linke.

 

I poredn novinskih naslova (koji ne daju komparativne brojke), nijje to tako dramaticno za CDU.

Naravno da je dramaticno jer se pojavljuje partija desno od cdu/csu sa potencijalom da uzme oko 20% glasova.

To je mnogo vaznije od ovog uobicajenog igranja procentima.

Link to comment

ako neko sposobniji od babe uspe da zaštiti nemačke građanke od levičarskih miljenika nema šta da dramimo :fantom:

 

At least four women 'are sexually assaulted by immigrant men during a rampage at a party in Germany' in a chilling echo of the New Year's Eve attacks

    Police said the people who filed complaints could be 'the tip of the iceberg'
    More officers sent to the Essen Original city party in response to attacks
    Women said men approached in groups then harassed and groped them

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3773014/At-four-women-sexually-assaulted-immigrant-men-rampage-party-Germany-chilling-echo-New-Year-s-Eve-attacks.html#ixzz4JNQzNcPs

 

Link to comment
×
×
  • Create New...