Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

U kom periodu je nastao dug? Na šta su potrošene pare?

 

Pare koje su od ujedinjenja ulupane u Berlin su tolike da Berlinci ne bi mogli da ih otplate do kraja sveta.

 

Zašto će ih AfD ojaditi? Koja je njihova predizborna platforma? 

 

Berlinci imaju iskustva sa pojačanim nadzorom i velikim policijskim prisustvom, možda žele povratak u stara dobra vremena?  :fantom:

Link to comment

U kom periodu je nastao dug? Na šta su potrošene pare?

 

Pare koje su od ujedinjenja ulupane u Berlin su tolike da Berlinci ne bi mogli da ih otplate do kraja sveta.

 

Zašto će ih AfD ojaditi? Koja je njihova predizborna platforma? 

 

Berlinci imaju iskustva sa pojačanim nadzorom i velikim policijskim prisustvom, možda žele povratak u stara dobra vremena?  :fantom:

 

Sa obzirom da sam postao u medjuvremenu Berlinac moram da priznam da su mnogo iza Pekinga. Tamo sam se osecao 100% siguran!

Link to comment

U kom periodu je nastao dug? Na šta su potrošene pare?

 

Pare koje su od ujedinjenja ulupane u Berlin su tolike da Berlinci ne bi mogli da ih otplate do kraja sveta.

 

Zašto će ih AfD ojaditi? Koja je njihova predizborna platforma? 

 

Berlinci imaju iskustva sa pojačanim nadzorom i velikim policijskim prisustvom, možda žele povratak u stara dobra vremena?  :fantom:

 

Dug nije nastao u periodu -- nastao je u jednom danu. Mislim naravno na cuveni Berliner Bankenskandal iz 2001, gde je tadasnji CDU gradonacelnik doveo drzavu do bankrota (preko 20 milijardi tadasnjih evra garancija koje grad nije imao). CDU posle toga nikada vise (samostalno) nije dosao na vlast u Berlinu, a ni u koaliciji do proslih izbora. Zbog toga vezujem taj dug sa izborima, Berlinci im to nikad nisu oprostili. Druga prica je sto se SPD u narednih 15 godina svojski trudi i uspeva da taj dug udvostruci.

 

AfD ce ojaditi CDU zato sto od kako postoje uzimaju glasace za koje CDU vise nije dovoljno konzervativan + izbeglicka kriza i ponasanje Frau Merkel su im zicer. Prognoze kazu da su CDU i AfD u Berlinu vec izjednaceni iza SPD, sto je pre 2 godine bilo nezamislivo. Zato je tuzno sto su im plakati identicni i sto CDU nema nista drugo da kaze (na plakatima CDU pored policije i nemackih ovcara samo plavooka i plavokosa deca).

 

Ovo sa nadzorom jedino ako mislis na DDR, inace se ne slazem sa tobom, nema veze sa Berlinom. Mislim da liberalniji a istovremeno sigurniji grad ne postoji u Evropi (ne te velicine) -- mislim na nekadasnji zapadni Berlin i sadasnji Berlin.

Link to comment

Sa obzirom da sam postao u medjuvremenu Berlinac moram da priznam da su mnogo iza Pekinga. Tamo sam se osecao 100% siguran!

 

Mozda je u pitanju samo subjektivno privremeni osecaj. Ambijent je drugaciji a ima stvari koje mi ne znamo o okruzenju a ono zna o nama.

Edited by mlatko
Link to comment

Vjecnaja pamjat Islamu!

 

al zasto na ovom topiku?

 

neko mi je premestio post bio je na topiku svet true story

 

to verovatno moderacija hoće da me strpa u ludaru jer sam svakog dana u svakom pogledu sve više u pravu povodom svega :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

neko mi je premestio post bio je na topiku svet true story

 

to verovatno moderacija hoće da me strpa u ludaru jer sam svakog dana u svakom pogledu sve više u pravu povodom svega :fantom:

bravo, bravo.., i treba

 

 

 

...poslato sa prinudnog...

Link to comment

Merkel je pukla na izborima u svojoj pokrajini - spali su na 19% iza SPD sa 30% i desnicarskom AFD sa 21%.

Ocigledno je doslo vreme da se skloni...

 

Nisam nasao referentnu tacku. Kakvi su bili rezultati na proslim izborima?

S obzirom da je rec o istocnoj Nemackoj, kako se krece Die Linke?

Link to comment

Nisam nasao referentnu tacku. Kakvi su bili rezultati na proslim izborima?

S obzirom da je rec o istocnoj Nemackoj, kako se krece Die Linke?

svi od minus 3 do minus 5.7 % (linke), a afd suma svih tih minusa = 21,9%

Link to comment

Merkel je pukla na izborima u svojoj pokrajini - spali su na 19% iza SPD sa 30% i desnicarskom AFD sa 21%.

Ocigledno je doslo vreme da se skloni...

 

+1

 

Vreme je za nekog ko ce promeniti kurs, zauzeti hardline prema izbeglicama i tako ubediti ljude da glasaju za CDU, a ne AfD. Time bi se stalo na put AfD nemani.

Link to comment

+1

Vreme je za nekog ko ce promeniti kurs, zauzeti hardline prema izbeglicama i tako ubediti ljude da glasaju za CDU, a ne AfD. Time bi se stalo na put AfD nemani.

 

Nema to veze sa hardline ili ne nego sa katastrofalnim menadzmentom, komunikacijom i simbolikom po tom pitanju.

Mogli su da dovedu istih tih milion ljudi ali na mnogo humaniji, organizovaniji i pre svega sigurniji nacin.

Nije izbeglicka kriza pocela pre godinu dana nego pre 4 godine.

Link to comment

AfD na proslim izborima nije postojao, nije ovo nista previse neocekivano. I mnogo je manji pad CDU-a nego SPD-a i Linke (CDU -3,7; Zeleni -4; SPD -5,2; Linke -5,6).

 

edit: andurile, jebo te, ne lupetaj vise zivota ti. nisu ih oni doveli, ti su ljudi sami dosli.

 

cek, ti bese onaj sto bi slao brodove da pucaju na ove sto prevoze izbeglice do italije i grcke? nista onda, ne obracaj paznju...

Edited by aram
Link to comment
×
×
  • Create New...