Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

Meni nije jasna zakonska podloga za "odbijen je za azil, ali mu je ipak dozvoljeno da ostane". Da se razumemo, ja sam za to da se ljudi prime i da im se pomogne. Ali u slučaju da je neko prošao već predviđenu zakonsku proceduru i utvrđeno je da će biti odbijen (recimo zbog "od ranije je poznat policiji" razloga), nije mi jasno koji mehanizam je predviđen za te slučajeve? Pošto ih očigledno ne vraćaju automatski dole, da li ih prebacuju na neko mesto koje služi kao bafer do vraćanja ili šta?

 

Ajde kapiram za ovog da je već pokušao samoubistvo i da je bio pod nekim tretmanom pa da neće bolesne ljude samo tako da izbace naglavačke. Ali nakon onog pilota GermanWingsa iskreno sumnjam u funkcionisanje sistema na tom planu, pogotovo komunikacije između terapeuta i nadležnih, koji pretpostavljam već imaju manjak resursa i pune ruke posla.

ne znam kako fercera u nemačkoj, ali cenim da svi prate nešto doneto na evropskom nivou. ovde kad nekog odbiju taj ne leti odmah napolje već ostaje u prihvatnom centru (pri caritasu, kojekakvim komisijama za pomoć izbeglima itd) i ima pravo na žalbu i advokata, a boravišna dozvola mu se produžava na 6+6+6+... meseci. zna taj tandrbal da traje i po dve i više godina. stvar se dodatno razvlači u slučaju bolesnih, majki s decom i ostalih "ranjivih" kategorija.

edip: nije čak ni nužno da je u zemlji porekla u toku ratni sukob - nigerija npr. zvanično nije u ratu ali im oni idioti iz boko harama malo malo pa pootimaju i pobiju pola porodice - i oni na konto toga traže azil. veliki deo afrikanaca s kojima sam ja radila ni ne pominje ratove nego priče o plemenskim sektašima kojima su se zamerili, pa zapucali preko kontinenta, pa ih usput silovao ko je stigao, pa ih po libiji i maroku tretirali kao niža bića i robove jer nisu muslimani, nakon čega su se ukrcali ni sami ne znaju kako na brodove i stigli do italije. priče kojih sam se naslušala sve zvuče kao sajfaj i za balkanski mozak, a dobar deo njih ratove ima samo kao kolateralu...

Edited by Joshua
Link to comment

Meni nije jasna zakonska podloga za "odbijen je za azil, ali mu je ipak dozvoljeno da ostane". Da se razumemo, ja sam za to da se ljudi prime i da im se pomogne. Ali u slučaju da je neko prošao već predviđenu zakonsku proceduru i utvrđeno je da će biti odbijen (recimo zbog "od ranije je poznat policiji" razloga), nije mi jasno koji mehanizam je predviđen za te slučajeve? Pošto ih očigledno ne vraćaju automatski dole, da li ih prebacuju na neko mesto koje služi kao bafer do vraćanja ili šta?

 

Ajde kapiram za ovog da je već pokušao samoubistvo i da je bio pod nekim tretmanom pa da neće bolesne ljude samo tako da izbace naglavačke. Ali nakon onog pilota GermanWingsa iskreno sumnjam u funkcionisanje sistema na tom planu, pogotovo komunikacije između terapeuta i nadležnih, koji pretpostavljam već imaju manjak resursa i pune ruke posla.

 

 

Švedska: Nestalo 14.000 ilegalnih migranata koji su čekali deportaciju
 
Autor: DP/HRT
02. 12. 2015.   prije 33 tjedana

Švedska je pojačala nadzor na granicama zbog velikog priljeva migranata i izbjeglica te vraćaju sve one koji ilegalno pokušavaju ući u zemlju. No nestalo je oko 14.000 ilegalnih migranata koji su čekali deportaciju.

 

Stockholm je potkraj listopada naredio deportaciju 21.748 osoba. Nestalo je njih 14.140 koje je policija registrirala. Jednostavno ne znamo gdje su, rekao je Patrik Engström, šef švedske granične policije.

 

Link to comment

Tehnički, kako vratiti migrante?! I gde ih vratiti?! Da li to podrazumeva i primenu brutalne sile ukoliko mugranti pruže otpor deportaciji?!

Link to comment

Tehnički, kako vratiti migrante?! I gde ih vratiti?! Da li to podrazumeva i primenu brutalne sile ukoliko mugranti pruže otpor deportaciji?!

Jednog po jednog™... 

Link to comment

Neće od toga ništa biti, ako ne raščiste situaciju u Siriji. A to ne deluje da će skoro dokle god je po jednima ID problem, po drugima Asad, po trećima Turci/Kurdi... Dokle god se tu svi prave blesavi (i dok ih Ameri blokiraju svojim regionalnim interesima), dotle će Evropljani imati sranje od situacije kod kuće.

Link to comment

E a kad se raščisti Sirija, šta onda sa Irakom i Avganistanom? Možda i Libijom i Somalijom?

 

Uglavnom, sranjima u Evropi nikad kraja, bar dok ne zavlada mir u celom svetu.

Edited by dillinger
Link to comment

E a kad se raščisti Sirija, šta onda sa Irakom i Avganistanom? Možda i Libijom i Somalijom?

 

Uglavnom, sranjima u Evropi nikad kraja, bar dok ne zavlada mir u celom svetu.

Ne, pod "Sirijom" sam mislio na ID. Kad bi se ID rešila, smirilo bi se veliko žarište koje pokriva više zemalja i mislim da bi se brojevi drastično smanjili i doveli u stanje pod kojim bi kriza mogla da se koliko-toliko kontroliše.

U suštini, pokiram na to da umesto posledica treba tretirati uzroke.

Link to comment

Znači ako mu je matica proglašena za zemlju sigurnog porekla, što je do sada praktično bila odluka političke prirode.

 

pa čak ni tad, milion je načina da to odloži - trudnoća, zdravstveni problemi, naročito psihički, čak i započeto školovanje... jedino kad automatski znači je kad je osudjen za neko krivično delo na tri godine ili više zatvora.

Link to comment

Cek bre, zar nije da ako iko ima pravo sebe nazivati (staarim) arijevcem, da su to persijanci?

 

Naravno, nego su u to doba Nacisti sebi dali za pravo da određuju ko je Arijevac a ko nije. 

Link to comment

A dobro sad ćemo se načitati vijesti iz crne hronike iz Njemačke, onih redovnih sranja koja se dešavaju svakodnevno, samo zato jer je terrorism high alert u Njemačkoj. Ovo mi za sad liči na klasični nervni raspad nekog u bolnici, najebo nesretni doktor jer je bio prvi na kog je ovaj naletio.

Edited by James Marshall
Link to comment

Opet incidenti:

 

U BLIZINI ureda Savezne uprave za useljavanje u Zirndorfu upravo je eksplodirala kofer-bomba, piše Reuters. Eksploziju je potvrdio i lokalni Bayerischer Rundfunk.

Bayerischer Rundfunk piše kako je kofer, pun različitih limenki, eksplodirao na udaljenosti od 200 metara od izbjegličkog kampa.

U tijeku policijska operacija

Svjedoci navode kako su čuli glasnu eksploziju,  a potom je pronađen zapaljeni kovčeg u malome vrtu. Lokalni mediji pišu i kako je nekolicina ljudi tamnije puti viđena kako bježi s mjesta događaja.

DPA od službenih izvora doznaje kako je u tijeku policijska operacija.

Prema prvim informacijama, nema ozlijeđenih.

 

Link to comment
×
×
  • Create New...